Lastik Ebatlari Sorun Yaratir mi ?

864bianchi

Üye
Tepki
1
Arkadaslar bisikletimdeki lastik boyutu 26x1,95 ben dis lastigi yenilemek istiyorum ancak 26x1,75 boyutlarinda Michelin Country Rock lastik begendim bu lastigi alsam olur mu?? olmaz ise bana 26x1,95 boyutlarin da aslfalt icin disleri olmayan suslu bi lastik onerebilir misiniz..

+
Bisikletci dis lastigimin celik telinin kirildigini bu yuzden hava basilinca dis lastigin disra firladigini soyluyor sizce dogrumudur dis lastik alirsam gecer mi bu sorun..
Tesekkurler..

Scudo

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Şu anki kullandığın lastik "kabak" olduysa (diş kalmadıysa) hava basıldığında dış lastiğin balon yapacağı doğrudur.Eğer jantların çok geniş değilse 26x1.75 lastik kullanabilirsin.Bir mahsuru yoktur.Fakat tekrar ediyorum jant çmberlerin çok geniş değillerse...

864bianchi

Üye
Tepki
1
@matrixod

Lastikler silik deil gayet iyi durumdalar arka lastigin yanak disari firladigi icin degistiricem lastikleri

jant cemberini linkdeki resimden anliyabilir misin

(link)

sabirsizlaniyorum biran once olsunda binelim

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
İşte bisikletine uygun, güzel bir lastik. Asfalt için IRC Avantage Pro
http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/avantage%20pro.jpg

(link)

Bu arada verdiğin linkteki bisikletin barendleri (boynuzları) ters takılmış. Sağı ile solunun yerini değiştirmelisin.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Linkteki fotoğraflara baktım jant çemberlerin geniş olduğu için 1.75 lastik olmayacaktır.Bu yüzden Halil'in önerdiği lastikler bencede uygundur.Gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.

864bianchi

Üye
Tepki
1
@HaliliOzturk

Dediginiz irc avantage pro larda karar kildim ancak birde arka jant almak istiyorum bunu bengendim uyarlar mi ?

Alexrims ACE-18 26" Siyah 32
* Özellik:Çift Kat
* Delik Sayısı:32
* Yükseklik:17,5 mm
* Genişlik:23 mm
* Fren Uyumu:V-brake
* Renk.Siyah
* Ortalama Ağırlık:460 gr

resimde jant da telleri gorunmuyo telleri ayri satilmio di mi bu jantin oyleleri de var galiba..
yardim edersen sevinirim

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir jant; Jant çemberi, teller ve göbekten oluşur. Bu baktığın sadece çember, yani telleri yok, göbeği yok. Hazır halde satın almak istiyorsan ya göbek ve telleri de alıp, aldığın yerde ördüreceksin. Sana öyle gönderecekler. Ya da sadece çemberi alıp kendi göbeğin ve tellerinle bisikletçide ördüreceksin. Fakat senin çemberin tek katlı ise, veya daha farklı bir profile sahip ise senin tellerin bu çembere uymayabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@HaliliOzturk

Halil abi jant teli olarak ne önerirsin.Burada mahalle arası bisikletçilerde 72 adet jant teli 10 lira iken ben DT Swiss Champion 2.0lara 50€ verdim.acaba aradaki farka değermi?Yani arada 10 kat fark var :D.

864bianchi

Üye
Tepki
1
Alexrims Jant Seti Acera
* Jant: ACE 19(ÇİFT KAT-V-YÜKSÜKLÜ)
* Jant Teli: SİYAH
* Arka Göbek:FH RM 60
* Ön Göbek: HB RM 40

Bu jantlar irc avantage pro lar la olur mu birde benim bisiklet v-brake.. bu jant seti disk fren icin mi yazmiyor bisey ???

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
@gurkankas

O teller DT Swiss değil de Sapim olsaydı bak o zaman fiyatı ne olacaktı :)
Ben cevaplayayım, evet o fiyata değer.
Markasız teller bana 3 ay dayanıyorken, DT'ler daha uzun dayanıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay