lastik değiştirmelimi?

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
sedona 741 kullanıyrum cst 26 x 1.90 şehir lastikleri takılı fakat beni yoruyor yolda akıp gitmiyor ne yapmalı daha ince lastik taksam fayda edermi

Scudo

M.öztürk

Üye
Tepki
55
26x 1.50 lik lastik taktım ben , patlasa çıkarması zor oluyor jantın içine iyice gömülüyor çünkü, ayrıca yol tutuşu çok kaliteli birşey değilse dişli kalın lastiklere göre çok kötü.

Islak zeminde geçirdiğim kazayla ilgili konu açmıştım orda faydalı bilgiler var.

(link)

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@M.öztürk
şuan kullandığım lastik
http://img96.imageshack.us/img96/2716/1006312u.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/1469/1006313f.jpg

lastiğinin fotografını eklermisin

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
dostum ben aynı diş şeklindeki levorin kullandım 2 ay kadar hemde 2.0 dı akıp gitmeme gibi bir sorunu yoktu yol tutuşuda gayet güzeldi.senin göbeklerde bir sıkıntın olmasın akmıyor dediğin için soruyorum.Yol tutuşunuda sadece lastiğe bağlamayın sürüş tekniğide önemlidir ıslakta nasıl sürülmesi gerektiği virajda ne yapman gerektiği frenleme teknikleri bunlara da dikkat etmek lazım her lastik kaydığında suçu lastiklere atmamak gerekiyor.Tamam cst cok kaliteli bir lastik değil ama herkez de dört dörtlük bisiklete binmiyor :) bir noktadan sonra en kaliteli yada en emniyetli denilen lastiğide kaydırmak zor olmasa gerek hepsinin limitleri var aştığın zaman kayar.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
bu lastikler kaymıyor yol tutuşu iyi, fren yaptığımda hemen duruyor uzun uzadıya kayıp gitmiyor, o yönden bir sıkıntı yok. göbeklerde sorun varmı yokmu bilmıyorum bisikleti 2. el aldım. aldıgım kişide 2-3 kere kullanmıs zaten ama gerekli tüm ayarları yaptırdım demişti bende bir daha ayar için götürmedim

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Cst 1.15 kullanıyorum,yaklaşık 500 km oldu,daha patlamadı hiç

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
bisikletten nasıl bir performans bekliyosun bilmiyorum ama bunda başka etmenler de önemli sadece lastik değil. benim bisikletimde 26x2.1'lik lastikler var. pazar günkü boğaz köprüsü turunda bayır aşağı yollarda kendi kendine hızlanıyodu(aynı zamanda arkadaşımın tfs-500'ünde de var bu olay) ve hiç pedal çevirmeden çevredeki tüm bisikletleri geçebiliyodum. olayı sadece lastiğe bağlama yani

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
sizin olay muhtemelen göbeklerde bitiyordur yukarıdada söylendiği gibi. çünkü benim bisikletimdeki şu an kullandığım lastikler bi bisikletciden alınmış lastikler. yol tutuşu çok düşük. cst kadar bile değil belki ama yolda gidişinde pek problem yok. bide şunu bizim düşme olayı yüzmeye benziyo. paniklersek düşüyoruz. paniklemeden toparlamaya çalışınca en kötü ihtimal bacak yerden destek alacak şekilde duruyoruz veya toparlıyoruz.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
lastik basıncını 40psı dan 50ye yükseltince sorun çözüldü şimdi yağın üstündeymişim gibi kayıp gidiyor :D

arda öner

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
bende continantal 2.2 race king lastiklerim var . bisikletim salcano astro 241 sv bisikletim düz yolda çok ağır gidiyor ve bu yüzden lastiklerimi değiştiricem cst arkadaşın koyduğu fotodaki lastikten alıcam sizce 1.15 mi 1.50 mi 1.90 mı alayım

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Bende 2.2 race king kullanıyorum 241 de gayet akıcı pedal cevirmeyi bırakıp dneedigimde epey uzun yol alıyor. Sonucta cap büyüyor diş az olup geniş lastik kötü degildir. Fakat şöyle bişey var akıcılıgın büyük kısmını göbekler olusturur diye düşnüyorum. Ön ve arka göbege bakım yaptırırsan yada daha kaliteli bi göbek ile aynı lastiklerle akıcılık saglanabilir. Ayrıca senin agarlıgın ve lastik basınclarıda bisikletin akıcılıgında büyük etmen Tercihini mtb den yana kullnmıssın ince lastik almak cok mantıklı gelmio. Dişsiz ama daha kalın lastik hem bisikletin özeligini kaybetmemesine hemde konfordan ödün vermemene daha yardımcı olur.

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
eğer hızlı gitmek istiyorsan aynakolu değiştir ve lastik basıncını maxsimum seviyeye yükselt (lastikleri değiştirirsen ben talibim) :in:

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Arama yaptım ama bulamadım.Bu başlık altından sorayım beki cevap bulabilirim.

Kalın dış lastikler için kullanılan, üzerinde 1.95-2.15 yazan iç lastikler ince dış lastik için kullanılabilir mi? Mesela 1.50 için? Kullanılırsa ne gibi bir zararı olur?