Lastiğim patladı.Usta değiştirdi fakat hala içimde bir şüphe var...

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Arkdaşlar bu akşam parktan geçerken kulağımda kulaklıklarla bir anda bisikletin sola doğru kaydığını hissettim.Anında durdum bir baktım arka lastiğim patlamış.Haydaaa.Ne yapçaz.Ben öğrenememiştim hala şu lastik değiştirmeyi.O kadar video izledim ama öğrenemedim:( .Neyse orada yakın bir laz bisikletçi vardı.Nerdenbiliyorum derseniz sele pozisyonunu ayarlatmıştım o adama.Neyse gittim.Verdim parasını .Adam bana öğrete öğrete yaptı valla.Yamaladı.Patlak ufacık bir cam kırığından oluşmuş.Onuda çıkardı.Havayı bastık.Fakat bisikletteki ilk lastik patlamam olduğu için içimde bir şüphe var.Bi anda yine patlıcak yama tutmayacak.Yokuş aşağı göbek parçalanacak.Bildiğiniz felaket senaryoları geliyor aklıma.

lastik continental race king 2,2

Lastiğin işini bitirdikten sonra ellede kontrol ettim.Sürdümde.Bana bir sorun var gibi gelmedi.İç lastiğin doğru yerleşip yerleşmediğini başka yerden anlayabilirimiyiz.Sürerken test ettim. Hep bisikleti 4. viteste düz yolda seri ve keskin manevralar yaparak bide üstüne pedal çevirdim.10 dk sürüşte bu hamleleri yaparken sadece 2 defa sanki lastiğin patinaj çektiğini hissettim.Oda zaten suya girdikten sonraları oldu.

Sizce bir sorun varmıdır.Yoksa yarın Metin Bisiklete giderek iç lastiği değiştirimmi.

Birde dış lastiği değiştirmelimiyim.Bağsettiğim çok küçük bir yırtık.Hani şöyle dibinden inceleyerek bakarak bile zor göreceğin bir hasar.Sizce dış lastiğinde bir sorunu varmı...?

Scudo

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
Yok kardeşim, hiçbir sorun olmaz. Bu şekilde sürmeye devam edebilirsin. Ancak; iç lastiğin, sibobun hemen yanından patlarsa yama tutmaz. Bu durumda yenisini alman gerekir..

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Ekşioğlu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
lastiği değiştirmek istiyorsan paran varsa dış lastik olarak schwalbe maraton serisi alabilirsin neredeyse hiç patlamaz :D fakat lastiğini değiştirmene gerek yok ;)