Laptop almayı düşünüyorum...!

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar bi aksilik çıkmazsa Temmuz ayının sonlarına doğru Laptop almayı düşünüyorum.Bütçem maksimum 1.500TL bu fiyata kapasitesi yüksek bi laptop arıyorum istediğim özellikler şu şekilde:
4 GB Ram
1 GB Ekran Kartı
En az 320 GB HDD(500 olursa mükemmel olur)
bu özelliklere ve bütçemi zorlamayacak olan laptop sayısı çok az çoğunun HDD'si 320 ile 400 GB arası ben istediğim özelliklerde bi tane buldum markası LENOVO:

(link)

BU LAPTOP nasıldır kullananlar + ve - lerini paylaşırlarsa sevinirim 6-7 sene problem çıkmadan kullanabilirmiyim...?

Saygılar Cengiz

Scudo

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
Lenovo kesinlikle tavsiye edebileceğim bir marka. IBM destekli ne de olsa. Şu sıralar fiyatları cok uygun isim değişikliğinden dolayı. Aradığınız özelliklere sahip bir lenovo modelini güvenle alabilirsiniz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben Lenovo'ları beğeniyorum. Baktığın ürün de güzelmiş, birkaç yıl rahatlıkla kullanabilirsin. Fiyatı da fena değil, bence alınır. Arasam, bundan daha iyi tavsiye edeceğim birşey bulamam herhalde. :)

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Lenovo'yu ben de tavsiye ederim,baktığın ürün de güzel ;)

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
Aslında bakarsanız bu laptopu almayı düşünüyorum ama içimden bi ses yaklaşma diyor çünkü markasını ilk defa duyuyorum 5-6 sene rahatlıkla kullanabilirmiyim peki?

Tepki
18
Hocam dell studio 1557 öneririrm. Ekran kartı çok müthiş değil ama işlemcisi canavar.. Ben kullanıyorum, öneririrm.

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
@sarıyerlibisikletçi

Hocam arkadaşlar demiş, IBM'in markası diye zaten ama daha detaylı olarak 2005'te IBM'in notebook departmanını satın alan Texas Instruments ve ortaklarının markası ama halen ar-ge olarak IBM'le ortak çalışıyorlar pek çok konuda. O yüzden temel donanım bazında telaşlanmayın...ısınma gibi (kronik) sorunlar gelmez muhtemelen başınıza. Gerçi şans meselesi bir yerde bu, ben Acer kullanıyorum iki yıldan nicedir, kullanıcıların %10'unda sorun olmuştur heralde forumlarda yazdığına göre...ben de hiçbir sorun yok mesela...ama Lenovo garanti konusunda IBM Türkiye ile çalışıyormuş ki bu yaygın bir servis ağı demek. Tabi Leonovo'da IBM'e özgü bazı özellikler var ki bunlar 'bug değil feature' tarzı şeyler :) mesela track point var touch pad yerine kimi daha pratik der kimi beğenmez...fn tuş dizilimleri 'sıradışı'dır...

Bir de benden bir başka öneri gelsin; hiç almayın notebook...sonuçta artık bu aletler taşınabilir olmaktan uzak üretiliyorlar...teknoloji geliştikçe hassaslaşıyor, 500 gb harddisk en ufak darbede bir iki bad sector yaratacaktır...bence elinizdeki masaüstü pc'yi yenileyin, kalan paraya da güzel ve sevimli bir netbook alın...

not: kanımca, hp pavilion serisi, ACER'ın tüm modelleri, Asus'un A7 serisi'nden uzak durun. Yerli marka isterseniz sadece Vestel'e bakın...
MSI, Monster, Datron ve bahsettiğiniz Lenovo markaları uygun fiyatlı ve optimum seçimler olacaktır.

Kolay gelsin...

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Bencede İstanbul bilişimden Sony VAIO bakın. O fiyatlara güzel SONY'ler var. Sony VAIO'nun sadece ekranı bile yeter, ses kalitesi mükemmeldir.

Tepki
18
Yalnız istanbul bilişimin garanti kapsamı durumu hakkında çok sıkıntılar var. bilginize.. arama motorlarından şikayetlere bakabilirsiniz. fiyatlar çok uygun, ben de oradan almayı düşünüp bir ikaz sonucu vazgeçmiştim..

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben ASUS N61 VG253DV kullanıyorum ve çok memnunum. Lenova'yı da tavsiye ederim ama en az P8700 olsun.Piyasada garantili 3-5 aylık ikinci eller de var. Bunları tercih edersen hem daha ucuza hemde daha iyi donanımlı bir model alabilirsin. (Eğer masaüstü düşünürseniz elimde süper donanımlı bir tane var.(link)

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
sağolun ama zaten şuanki pc'im masaüstü o yüzden laptop düşünüyorum

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
4 çekirdekli al artık bu saatten sonra cunku bi kac yıl sonra işini gormeyebilir

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Bende Lenovo thinkpad T61 kullanıyorum. oldukça memnunum. Bilgisayarım dayanıklı. Gerçi pili çok kötü kullandığımdan 2 yılda öldü ama gerçekten güzel bir bilgisayar. tavsiye ederim. Ama yine de iyice araştır kolay gelsin..

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
aceri kimse önermiyor o yüzden acere bende soğuk bakıyorum + annemin işyerinde varmış ve çok ses yapırmış hem de çok donuyormuş

Koray Oral

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Corratec
1500 Tl bütçe ile çok güzel HP modelleri var . Bende size HP almanızı önerebilirim .

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
ıbm olduğuna bakmayın türkiyede servis sıkıntısı var ben pek tavsiye etmem insan yapımı bu fabrika hatası olup sorun çıktığında başınız diğer markalardan daha fazla başınızı ağrıtabilir. çevremdekilerde mi şansızlık var bilemiyorum sorun yaşayana çok şahit oldum. samsung düşünebilirsiniz. bu aralar vaio çok ucuzladı. 4 gün önce 1540 tl ye ben vaio VPC-CW2S1E/B aldım.araştırmanız iyi olacaktır diye düşünüyorum şimdiden hayırlı olsun

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@Süleyman Uzunköprü

İstanbul Bilişimden Sony Vaio almanızı kesinlikle önermem. Sebebi de Türkiye pazarı için üretilmemiş modelleri almış oluyorsunuz bir çok modelde, Sony nin ücretisiz Win 7 upgradeni bu arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam 50€ ücret karşılığı size sağlıyorlar. Bazı modellerde klavyeyi kendileri değiştiriyorlar.

Aldım ama kara kara da düşünmekteyim başıma her an ne gelebilir diye.

2. konu VAIO dediğiniz ürün yelpazesi 100lerle ifade edilebilecek çeşitte ürüne sahip, hangi VAIO nun ekran kartı ve sesi süper? Mutlaka iyi olanlar da var ama bu şekilde körü körüne VAIO süper demek yanlış. Piyasanın çok altında modelleri de var fayda/ maliyet olarak. Dehşet pahalı VAIO modellerinin kalitesi gelmesin aklınıza uygun fiyatlı VAIO larda. Malzeme kalitesi olarak birçok üründen kötü. Donanımlar zaten standarttır, Sony nin kendi ürettiği birşey yok üzerinde.

İyi geceler.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
@Koray Oral

HP nin avantajı bir parça bozulduğu zaman her yerde kolaylıkla ve ucuza bulabilirsin. fakat ben lenovomun pilinden bulamadım. Ispartadaki büyük bilgisayarcıları gezdim. onlar da istanbul şubelerini aradılar . Orada bile bulunamadı ve şu anda pilsiz kullanıyorum. Lenovonun alırsan en bilindik, en çok kullanılan modellerinden al derim..

• Beğen
Tepkiler: Koray Oral