Lapierre marka konusu

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki bir iki ay içerisinde bir yol bisikleti alacağım inşallah. Bu konuya her ne kadar yabancı olsamda yaklaşık iki haftalık araştırmalarımla sizlerin de sayesiyle yeni yeni birşeyler öğreniyoruz bakalım :).
Bu araştırma sürecimde aklıma bir soru takıldı bilgilerini esirgemeyen herkese şimdiden teşekkürler:)
Bildiğiniz üzere her markanın belli bir değeri vardır.
Bu bağlamda baktığımızda; carraro, sedona, salcano gibi daha -nası desem-ucuz markalar tercih edilebildiği gibi corratec, cube, trek gibi daha pahalı ve köklü firmalar tercih edilebiliyor. (Bi nevi bisikletin Apple'ı bunlar :) )
Ben bisiklet tercihi hususunda araştırırken karşıma bilmediğim bir marka olan Lapierre çıktı. Tasarımları gerçekten hoşuma gitti, fiyat- kompenent ilişkiside oldukça iyi.
Lapierre markası nasıl bir markadır ? Marka değeri olarak baktığımızda hangi gruba dahil edilebilir? Bu markayı önerir misiniz şimdiden teşekkürler.

İlgilendiğim bisiklet:

(link)

image.jpg

Scudo

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
(link) Pedalla bisiklet 2. yaşına özel tüm ürünlerde geçerli %10 hediye çeki veriyor. Havale ile yapılan ödemelerde de ekstra %9 indirim yapılıyor.Toplamda %19 indirim ile almayı düşündüğün bisikleti daha uygun bir fıyata alabılırsın. ;)
(link)
2.270 TL'ye geliyor.;)
Kargosu da bedava.
Hediye Çeki: pedalla2yas

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
ürün orada stokta yok bende %20 indirimle alacam ya 400 ya 300 modelini her şey yarın belli olacak

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@Ebubekir
Hocam maalesef en erken bir iki ay içerisinde alabilirim. Şuan mümkün değil ne yazık ki.
İlginiz için teşekkür ederim.

@ertanmrtz
Hocam gelişmelerden haberdar ederseniz çok memnun olurum.
Ayrıca almışken 400'ü almanızı tavsiye ediyorum. Tiagrayla başlayın :)

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@ahmtayd
valla bende öyle düşünüyorum arada çok fiyat farkı yok yarın fabrikaya soracaklar bakalım ellerinde varsa 3 günde ulaşırmış yoksa carraro race 052 alabilirim fiyatlar yakın birbirine zaten

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@ertanmrtz
Hocam lapierre ne kadara denk geliyor size

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@ahmtayd
400 modeli için 2200 küsür dedi
300 e ise 2000 dedi
yabancı markalara %20
carraroyu race 052 yi sordum ona da %10 2000 dedi

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
şuan kendisi ile aşk yaşıyoruz :) ithal bisiklet ler arasına giriyor diyebiliriz mutlu olacağınız bir bisiklet
11005628_10205002793083160_1272461666_n.jpg

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Lapierre alırken grup setine falan çok bakmaya gerek yok. Çünkü çok uzun süreli ve konforla kullanacağınız, sağlam bir markadır Lapierre. Bence Carraro ve Salcano, Lapierre'in L'si bile olamazlar. Görüntüsünde, hatlarında asalet var. Aşık olunacak bir marka. Ve ben de aşığım bisikletime.

Carraro ve salcano, iki markayı da kullandım bu arada.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@ertanmrtz
Çok iyi fiyat vermiş hocam. 2015 model içinse gerçekten iyi fiyat. 200 lira fark var carraro ile. Bence hiç düşünmeden lapierre 400'ü alın :). Ben öyle yapmaya karar verdim sanırım.

@Yağız Gökmen
Hocam fotoğraf için çok teşekkür ederim. Hazırda böyle fotoğraflar varsa atabilirseniz çok memnun olurum. Katolog çekimlerinden sonra karar vermede ilaç gibi geliyor bu değerli fotolar :)

@M.Gökhan BİROL

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Şüphelerimi silip attınız :).

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de mtbnin yanına 300 ya da 400 düşünüyorum grupset olarak tiagra ve sora arasında ciddi fark var mı bilenler açıklasın ama her ikisinde de carbon maşa mevcut ve jant setleri shimano 501. Bir de 300' de 3 yaprak mevcut sanırım. Lapierre Fransız ve köklü bir marka. Yanılıyorsam düzeltin ama kadrolari da taiwan vb. yerlerde değil doğrudan Fransa'da üretiliyor.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Benim bilgim de o şekilde. Fransa üretimli diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Bende lapierre audacio 400 sahibi oldum kaporayı verdik hayırlısı olsun diyelim.Bu arada lapierre manisada üretiliyor bildiğim kadarıyla 2015 yol serisi bayiliklere dağıtılılmış sadece 55 cm kadro özel olarak üretiliyor 400 modeli

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@ertanmrtz
Nasıl yani anlayamadım manisa üretimi mi ?
Sadece 55 kadro mu
Şaka gibi geldi emin misiniz hocam

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Manisa mı? Cidden ciddi olamazsanız :eek: Ben de Fransa diye biliyorum

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
hayır yok öyle bir şey manisa olurmu :D montaj manisa deseniz belki diyeceğim ama onuda sanmıyorm

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
adam bana üretim dedi artık üretim derken montaj mı sıfırdan üretim mi orasını sormadan bidaha gittiğimde sorarım

@ahmtayd
üretilen bisikletler üretildi bayiliklere gönderildi dedi satıcı fabrikayla konuştu yanımda alacaksan elini çabuk tut ben zor buldum

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
yakın zaman önce urban shaper 600 edinmiş ve bundan da tahminimin üzerinden memnun olmuş biri olarak şunu söyleyeyim:

diğer yandan, özel seri olmayan bisikletleri en azından kadroları çin de üretiliyor:

(link)

yalnız üretimin değil; tasarımın ve mühendisliğin fransa merkezden yönlendirilmesidir burada bence esas. yoksa sigma da çinde üretim yapıyor, adidas da vs.. de. çin de üretim yapmak, lapierre gibi bir marka için kalitesizlik değil, liberal ticaretin gereklerini yerine getirmiş olmak olarak değerlendirilebilir.

bir de ne olursa olsun her bisikletin son montaj ve ayarları (fren-vites) fransa merkezde yapılıyor ve buradan son sevkiyat yapılıyor. her bisikletinde bir kalite kontrol kartı çıkıyor. örneğin benimkini 44 yaşındaki antoine adlı bir çalışan yapmış:

bence çalışanının adına kadar yazması, arkasında durmanın ve kaliteye verilen dikkatin en güzel göstergesidir.

size yalnızca ön tekeri ve sele borusu ile seleyi takmak ve bir de gidonu düzeltmek kalıyor. sürdüğünüzde vites ya da fren için hiçbir ek ayara gerek olmadığını hemen anlıyorsunuz, tabii bu anlattıklarımın tümü; teşhir amacıyla açılıp bekletilen değil, sıfır kutusundan çıkarılmamış bisikletler için geçerli...

uzun lafın kısası öyle bir son kontrol den geçiyor ki; manisa da değil, tanzanya' da da üretilse; scott, trek, cannondale vs markalardan altta değildir bana göre. bunu bisiklet üretimindeki tarihinden, ihtisaslaşmış bir marka olması anlamında söylüyorum.

bu arada, yarışlara çok hakim değilim ama bildiğim kadarıyla prestijli bir takım olan fdj nin, her yarışta senelerdir kullandığı tek marka ve bildiğim kadarıyla az şampiyonluk da yaşamamışlar..

(link)

son olarak; dünyanın hangi ülkesinden, hangi ana distribütörün hangi bayisinden almış olursanız olun; şuradan kaydettirebiliyorsunuz, bir nevi her büyük markanın register ı gibi:

(link)

bir de tabii ki ilk paylaştığım resimde de görüldüğü üzere; ''engineered & designed in France'' ;)