Lapierre Audacio 400 TP - Yeni yol arkadaşım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Siz antrenman ağırlıklı kullanacaksınız sanırım. Ben de M540 ile Northwave Rocker All Terrarin düşünüyorum yol bisikletim için. Genellikle tur amaçlı ve serbest gezi amaçlı kullandığımdan, bir türlü yol pedalı ve yol ayakkabısı fikrine alışamadım. :) Benden önce alırsanız, yorumlarınıza göre fikrimi gözden geçireceğim.

https://www.ikiteker.com.tr/img/urun/NORTHWAVE_ROCKER_ALL_TERRAIN_AYAKKABISI_2.jpg

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Antrenmandan ziyade haftalık 90-120 km. arası sürüş yapıyorum. Şu an için normal pedal ve uygun bir spor ayakkabı 360 derecelik pedal hareketi'nde pedal çekişini yapamadığım için beni ciddi şekilde yoruyor. Ayak sabit olmadığı için zaman zaman kayabiliyor da diyebiliriz.

Forum da okuduğum kadarıyla MTB pedalları yol bisikletleri için pek tavsiye edilmiyorlar. Bence siz de mtb yerine yol pedalı ve yol ayakkabısı tercih etmelisiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Performans amaçlı düşünülürse, evet tavsiye edilmiyor fakat yol ayakkabısı ile yürümek, kaygan zeminde ayakta durabilmek (hele ki market gibi yerlerde) falan çok zor. Turlarda bizzat gözlemliyorum. İşte o yüzden beni çok zorlayacak. Önceliği MTB ile yapıp, sonrasında yanında yol ekleyebilirim. Siz ve diğer arkadaşların yorumlarını da takip edeceğim. Geçenlerde Berkem Ceylan konu açmıştı, orada sarı bir Mavic yol ayakkabısı modeli vardı kendisine ulaşmayan. Hasta oldum mesela. :) Alırsam da öyle bir şey almak isterim ki, o da beni çok aşıyor. Şöyle bir şeydi galiba;

http://brimages.bikeboardmedia.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2009/09/2010-mavic-zxellium-01.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Erdal Bey ben sanırım kökten çözüme ulaşmak üzereyim. :)

(link)

(link)

M324 ya da A530 sipariş edeceğim. Daha önce neden dikkat etmedim bu pedallara bilmiyorum ama bazen bakkala bile bisikletimle gideceğim tutuyor. Kilitli pedal yerine direkt olarak sandalet ya da normal spor ayakkabı giymek istiyorum. Bir tarafı platform pedal, diğer tarafı da MTB ya da yol kilitli pedal olan bu modellerden birini tercih edeceğim. Ayakkabı olarak da A530 alırsam ne alırım bilmiyorum ama MTB için Shimano M064 veya MT43 alabilirim. Northwave için uygun fiyat bulmak mümkün olmadı. :)

(link)

(link)

Yol için sizin düşündüğünüz model de fiyatı itibariyle gayet tercih edilebilir duruyor.

(link)

Merlin Cycles'tan sipariş vermeyi düşünüyorum. Ücretsiz olarak takip kodu veriyorlar devlet postasına.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar, bu bisikletin bir cp birde tp modeli var sanırım bunların farkı ne ?
Türkiye sitesine girdiğimde audacio 400 bisiklet 1000€ Yaklaşık 2.800₺
Uk uzantılı siteye girdiğimde 900£ yaklaşık 3.500₺
Bu fark nerden kaynaklanıyor ikiside aynı bisiklet değil mi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmtayd

TP modeline ait aynakol 3'lü. CP'de ise 2'li aynakol mevcut. Başka bir fark yok. :) Fiyat farkı da para birimden kaynaklanıyor. Birisi ingiliz sterlini, diğeri euro. Sterlin daha yüksek olduğu için fiyatta haliyle daha fazla.

Tepki
75
İsim
serkan murcak
Bisiklet
Lapierre
Canavar gibi bence, iyi bir giriş yapmışsınız.keyifini çıkarın.;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@serkan_murcak

Teşekkürler fakat şu an Lapierre'yi kullanmıyorum. :)

Cube ile değişeli epey oldu.

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/img_3850-jpg.6075/

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@Erdal YILMAZ
Çok çok teşekkür ederim bu açıklama için.
Memnun kaldınız mı bisikletten acaba ?

Tepki
75
İsim
serkan murcak
Bisiklet
Lapierre
zaman ne cabuk geciyor yaa deyip toparlanmaya calisiyim bari:islik:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmtayd

İlk yol bisikletimdi ve gerçekten severek kullandım. Ara sıra arka aktarıcım ayar kaçırsa da, keyif aldığım bir bisikletti diyebilirim.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@Erdal YILMAZ
Anladım çok teşekkür ederim.
Hayırlı forumlar hocam.