Lance hakkında ilginç haber :)

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Kanseri Yendikten Sonra Eski Popülerliğinden Uzaklaşan Ünlü Bisikletçi Lance Armstrong, Tekrar Kanser Olabilmek İçin Hazırlıklara Başladı

Bisiklet sporunun efsanevi ismi Amerikalı Lance Armstrong, geçtiğimiz yaz son kez katıldığı Tour De France'ın ardından pistlere veda etmesi ile ilgili olarak aylar sonra ilk kez konuştu. Kanseri yendikten sonra sırf sağlıklı bir insan olması yüzünden başarılarının yeterince takdir edilmediğinden yakınan emekli pedal, eski popüler günlerine dönebilmek için tekrar kanser olma yönünde girişimlere başladığını açıkladı.

"İlla ölmemiz mi lazım?"
Emeklilik hayatını Fransa'nın Lyon kentinde geçiren Lance Armstrong, kendi evinde düzenlediği bir basın toplantısı ile gazetecileri ağırladı. Yaşayan bir efsane olarak sporu bırakmasının ardından medyanın ve sporseverlerin kendisine ilgi göstermesini beklediğini ancak aradan geçen süre zarfında kimsenin kapısını bile çalmadığını belirten Armstrong, gazetecilere yönelik "Kimse şimdi gözünü kaçırmasın benden; her şey ortada. Kanser olmayınca bir bisikletçi olarak zerre değerim yokmuş meğer. İlla ölelim mi yani?" şeklinde ifadeler kullandı.

İlgisizlik yıldırdı

Bu durumu sağlıklı olarak katıldığı son yarışlarda fark ettiğini ancak yine de olaya iyi niyetiyle bakmak istediğini söyleyen Armstrong "İyi niyet de bir yere kadar. Hele Tour De France 2010'da bir de başarısız olunca baktım ki kimse yüzüme dahi bakmıyor. Meğer yıllardır hep kanserim diye; bir ayağım çukurda diye el üstünde tutulmuşum. 7 kez sarı mayo giymiş bir insanım ben. Ayıp diye bir şey var..." diyerek, kamuoyuna sert mesajlar verdi.

"Kupaysa kupa, birincilikse birincilik..."
Armstrong, sağlığına kavuştuktan sonra da başarılarının aynı şekilde hatta daha da artarak devam ettiğini belirterek şöyle devam etti:

"Yarış aynı yarış, kupa aynı kupa. Yine ben kazanıyorum, açıyorum ertesi gün gazetelerde ufacık bir küpür olarak vermişler. Televizyon desen 15 saniyelik bir haber ancak: 'Fransa Turunu Amerikalı bisikletçi Lance Armstrong Kazandı. Sırada transer gündemi...' Bu adamlar, zamanında kazanamadığım yarışlardan sonra bile beni göklere çıkaran, 'azmin zaferi' diye manşetlerle hakkımda tam sayfa haber yapan adamlar. Bir yerden sonra insanın ağırına gidiyor. Kaldıramıyor bazı şeyleri...

Usta pedal, eski günlerine dönebilmek için şu anda Kanser ya da ona benzer ölümcül bir hastalığa yakalanmaktan başka bir çare göremediğini belirterek, ekledi: "Kamuoyunun beni takdir etmesini sağlayacak herhangi bir hastalık olabilir ama şimdilik en uygun çözüm Kanser gibi görünüyor. Hem kanserliyken de elim ayağım tutuyor hem de daha önce yendiğim bir hastalık olduğu için tecrübeliyim. Bir iki kupa falan kazanıp ilgiye doyduktan sonra yine bi şekilde yenerim ben bu illeti nasıl olsa."

Elinden geleni yapıyor
Yeniden kanser illetine yakalanmak için elinden geleni yaptığını dile getiren Armstrong, bu konudaki kararlığını da "Günde üç öğün fast food, sentetik boyalı, geniyle meniyle oynanmış ne varsa hepsinden yiyorum. Bir ara kendime sorunlu bir sevgili bulup günde 8 saat cep telefonunda kavga etmeye bile çalıştım. Şu an günde 3 paket sigara içiyorum. Belki biraz uzun sürecek ama eninde sonunda bir yerlere varacağıma inanıyorum..." diyerek gözler önüne serdi.

Son olarak, sık sık araştırma hastanesindeki hastaları ziyaret ederek onların hastalığa nasıl yakalandıkları konusunda çeşitli bilgiler topladığını da sözlerine ekleyen Lance Armstrong, açıklamalarını şu sözlerle bitirdi: "Artık bundan böyle son çare evi trafoya, baz istasyonuna yakın bir yerde tutcam mecbur. Daha bu da olmazsa ne yapabileceğim hakkında hiçbir fikrim yok. Pek izin vereceklerini zannetmiyorum ama en son belki Fransız hükümetinden nükleer reaktörlere girmeyi dahi rica edebilirim. Kendim için değilse bile bisiklet sporunun tekrar ilgi görmesi için bunu yapmam şart..."

Zaytung'dan Alıntıdır...
Biz bisikletseverlerin daha farklı baktığı bir kişinin böyle konulara malzeme olması hoşumuza gitmeyebilir.Çoğu ünlü gibi lance'ide konu etmişler...>>
(link)

• Beğen
Tepkiler: İbrahim sarı
Scudo

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Bir sporcu popüler olmak için kendini feda etmez.bu ydurma bir haberdir.Helde dünya ya mal olmuş bir sporcu ise.

Birde bu haber,bizim habercilerimiz çıkardı ise asla inanmam.

Saçmalıktan başka brşey değil.

Paylaşım için teşekkürler.Reha kardeş.(Bu konuyu "Güncel Haber" kısmına koysaydın,daha uygun olurdu.Bence.)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Türkölmez

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kanseri tanımış ve onu yenmiş birisi değil bisiklet sporu için dünyanın tüm sporlarını dahi yapmış veya yapacak olsa yinede kanser olmak istemez.

Enes ÇALDIR

Aktif Üye
Tepki
94
Zaytung diyoruz :D ciddiye almayın.

(link)

Tamamen eğlence amaçlı. Diğer haberlere de bakın.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
lance ilgi görmüyorsa zaten diğer bisikletçiler hiç yarışmasın :D

Oğuz Kara

Aktif Üye
Tepki
175
Lance Armstrong'un yazdığı kitapları 7 yaşında bir çocuk bile okusa böyle bir röportaj vermeyeceğini anlar. :)

Tebrikler Zaytung Haber :)

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Lance Amstrong'la ilgili haber elbette ki asparagas. Benim bildiğim kadarıyla asparagas haberleriyle sadece güldürmeyen, geçen sene yayınladığı "Sierra Leone’deki Türk Büyükelçi, Ermeni soykırım tasarısını destekledi" asparagasıyla Ermeni diasporasını da, onlara karşı mücadele edenlerden Banu Avar'ı da ters köşeye yatıran Zaytung sitesi, Almanca "gazete" anlamına gelen "zeitung" kelimesinden okunuşundan adını almıştır ve bana göre ilk asparagas haber sitesi olan, "soğan" anlamındaki, Onion'dan esinlenmiştir. ((link))

Bu da ilgili asparagas haber: (link)

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Alakaya maydonoz gibi olacak ama Lance Armstrong Yaşama Çevrilen Pedal Kitabını nereden bulabilirim? E kitabını buldum ama yazım yalnışlarıyla dolu..

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
zaytung'da haberi ilk okudugumda kopmustum... Ama madem Lance ve Eğlence bir arada sunulmus bu baslıkta su Discovery Channel'ın zamanında Lance'le beraber cektigi reklamı paylaşmak alakaya maydonoz olmaz =)

Discovery Channel'ın Lance'li reklamı

Ayhan Bağcı

Aktif Üye
Tepki
30
Lance'i tanımak için 2 kitabınıda öneririm, gerçekten çok iyidi kitapları..
Orda çoğu şey ve "Tüm korkularını" detaylı olarak anlatmış..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
"Artık bundan böyle son çare evi trafoya, baz istasyonuna yakın bir yerde tutcam mecbur. Daha bu da olmazsa ne yapabileceğim hakkında hiçbir fikrim yok. Pek izin vereceklerini zannetmiyorum ama en son belki Fransız hükümetinden nükleer reaktörlere girmeyi dahi rica edebilirim. Kendim için değilse bile bisiklet sporunun tekrar ilgi görmesi için bunu yapmam şart..."

lance yukarda böyle bir söz söylemişse benim söyleyeceğim söz şu olabilir.
bisiklet için kendini feda ediyor zati söylüyor kendim için değil diyor bisiklet sporunun ilgi görmesi için ..
sadece bizde değil sıkıntılar, lance türkiyeye gelse ne derdi acaba bi istanbulu dolaşsa ,bütün ülkeyi dolaşsa ne derdi doğru dürüst bisiklet alt yapı yollarının olmadığını görecekti ...ve bisikletin bu ülkede pek kullanılmadığını görecekti avrupa bisiklet yollarının yanında bu ülkenin bisiklet alt yapılarının olmadığını görecekti......kendi haline şükredecekti o vakit....

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
bence uydurma bir haber düşünün bir kere;kanserin pençesinden kurtulmuş biri tekrar kanser olmak ister mi? sırf şöhret için?

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
yalan bir haber bence facebookda twitterde bile binlerce yüzbinlerce beğeneni seveni var.