Lance Armstrong TDF 2009'u kazanabilir mi?

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet arkadaşlar,

Bu konu bazı konu başlıklarını o kadar amacından saptırdı ki böyle bir başlık açma gereği duydum. Ne dersiniz? Ben kazanacağını düşünmüyorum Lance'in bu sene. ya sizin fikirleriniz?

Scudo

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
belki gizli bir stratejisi vardır, belki sindirildiğini sansınlar diye demiştir oyle.ne de olsa buyuk adam diyenler cıkmasın şimdi bu yorumdan sonra :) yarın işi zor, c.tesi işi dah da zor. :p :p :p

Mustafa ÇAKAR

Forum Demirbaşı
Tepki
752
@Tuonela

Podyumda bitirebilir bu da çok muhteşem olur. Levi'yi de kaybedince moralsiz de olabilir. Ben şahsen podyumda görmek isterim.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Ama yine de gönüllerin şampiyonudur

Kaan Atila

Üye
Tepki
40
gecen gun roportajda eskisi gibi guclu degilim vs dedi, artik rakipleri havaya sokma midir yoksa samiyiyet midir bilinmez

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Lance baştan beri takım kaptanı yada lider gibi gözüksede aslen domestik olarak takımda görevli ve Verbier tırmanışında da mükemmel bir domestiklik yaptı.Contador'un kaçmadan önce Lance'e gideyim mi diye baktığını yakalamışsınızdır.Sonrasında zaten Klöden de Lance 'e domestiklik yapmak için geldi.Lance güçlü değil şu anlamda yaşından dolayı eskisi kadar güçlü değil.Fakat turun başından beri farkında olduğum bişey de varsa Astana klasmanın ilk üç sırasına göz koymuş ve bu şekilde bitirmek istiyolar gibi geliyor bana. Levi kalabilseydi Klöden i yedek tutarak bu taktiğe devam edeceklerdi ama şu an kritikte.Klöden,Lance ve Contador üçü de çok iyi bir tırmanışcı ve üçüde çok iyi bir zamana karşıcı göz ardı etmeyin. Herhangi bir terslik olmassa Contador Paris'e elini kolunu sallayarak gider ama bana Lance ilk üçte kalabilir gibi geliyor.Asıl yarın yaklaşık%70 sonuçlar belli olur ama noktayı koyacak olan yer VENTOUX!!!

Tepki
71
Hepimizin bildiği bir gerçek Contador'un formunun zirvesinde olduğu ve Lance'in düşüşte olduğu,ancak turun geneline baktığımızda Lance hiçbir şekilde tepeden kopmadan günleri geçiriyor,ayrıca yaptığı bir röportajdada kendisinin küçümsenmemesi gerektiğini açıkça belirtmişti,bence şuanki 2.olacak görüşünün sebebi Astana takımının taktiğindendir.İnanıyorumki yaşlı kurt bir çılgınlık yapıp son etaplarda atağa kalkacaktır...

• Beğen
Tepkiler: Serkan TELYAKAR

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Bu saatten sonra contadora meydan okuması veya onu geçmeye çalışması takım içinde ciddi sorun yaratır. contador kazandığı etaptan sonra sevinçten öte ohhhh der gibi bi rahatlama ifadesi vardı. bende lance nin kazanmasını çok isterdim ama geçmesi gereken adam şu anda dünyanın en iyi bisikletçisi konumunda ve kendisinden çok daha genç. Lance armstrong benim hayatımdaki spor idolüdür bunun yanında insan olarak da idol olarak gördüğüm kişilerdendir. ama buna rağmen gerçekçi olmak gerekirse kazanması mümkün değil. bir de nisan da ameliyat olduğunu unutmayalım. bu kadar aksiliğe rağmen yine şu andaki başarısı gerçekten büyük başarıdır. 37 yaşında hala genel klasman için iddialı olması yeterli bir başarıdır. ben bunu michael jordan ın 40 yaşında baskete döndüğü zamana bezetiyorum. ara sıra kendine özel hareketler yapıp şaşırtıyordu ama bazen de smacı bile kaçırıyordu. şampiyon olmak gibi kaygısı kesinlikle yoktu azalan ilgiyi arttırmak için dönmüştü ve amacınada ulaşmıştı.yaşayan saygı duyulan ama iddiası olmayan hala genç nesille karşılaştırılan bir stardı ama onlardan çok gerideydi.ama majeste olmuştu. bence armstrong da aynı amaçla aynı şekilde döndü ve amacına ulaştı o da bu sporun majestesi ve gerçekten de ilgiyi arttırdığı kesin. onun sayesinde acaba kaç kişi daha bisiklete başlıyor ya da hayatını disiplin altına alıyor çok merak ediyorum

Tepki
71
O kişilerden biri benim dostum... :) Keşke hayatımı daha önceden düzene soksaydım dediğim oluyor ama arada,tabi zararın neresinden dönsek kardır,bizler zengin insanlarız,maddi olarak olmasa bile ruhen...

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cazz

bence gayet güzel bir soru, bakın ne kadar güzel tartışıyoruz. tabiki herşey olabilir ama serkanın da (cannonfire) yazdığı gibi düşünüyorum bende. özellikle yarın grand st.bernard'da sastre,pelizotti,evans,nibali,schleckler ve tabi astananın (mahşerin) 3 demir atlısı (armstrong-contador-klöden) toplu gidip arada ataklar ve bunlara cevaplar olacaktır. wigginsi çok merak ediyorum ne yapacak. buarada tony martin de andy schleck'e beyaz mayo konusunda kafa tutmaya çalışacaktır.

Lance kazanırsa tabiki sansasyon olur hem de ne biçim sükse yapar bu olay. zor ama esasında bu olay gerçekleşirse yankılarını cok merak ederim :)

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti