Lance Armstrong - 89'

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Selamlar,

Belki biliyorsunuzdur, Lance Armstrong bisiklete yönelmeden önce triatlon yapıyordu. Şöyle bir video buldum ben de, 1989'da bir sprint triatlon :)

Bu arada sanırım Lance Armstrong katılıcağı en son TDF'dan 1 yıl sonraki Hawaai Ironman'e katılmayı planlıyormuş

Scudo

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
evet soner abi lance armstrong triathlondan kalan kaslarını azaltmaya çalışıyordu :)
lance triathlona başlarsa fransa bisiklet turundan verimi düşer diye düşünüyorum zaten kendi yorumuda öyle ;)

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
İkisinin bir arada yürümesinin imkanı yok :) zaten arada 1 sene süre gerekiyor demiş, ki 1 sene de de ironman için yeterli mi bilmiyorum yüzme açısından. Bisiklette sorun çekeceğini sanmıyorum :) Bir şekilde koşar da, amacı zaten sadece bitirmekmiş

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@mcanb

Hımm,
Demek ki, 2018 yılında yapılacak olan Hawai İronmanin yarışında Armstrong'u izleyeceğiz.:D :D :D :D

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@mcanb

onun düzeyinde birisi için çok sorun değil,tabi 3800m yüzdükten sonra tek başına 180km bisiklete binmek çok hoş değil,ama armstrongtan bahsediyoruz tabi,yanlız bir şekilde koşar dediğiniz mesafe 42.195m biraz kolay gibi gözükmüş,tabiki onu 2.50 dk gbi bir sürede koştu yanlış hatırlamıyorsam.yazmamın amacı mesafeler ve yarış kolay gibi durmuş buradan ,yarışı bitirmek başlıbaşına bir sorun zaten.

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Selam,
Bence yüzme olayını hallettikten sonra 1 senede rahat bir şekilde hazırlanır, 42km de normal şartlarda çok uzun tabi ki, ama adamın zaten günlük antrenmanı 5 6 saat en az. Bir reklamı vardı Nike'ın Lance'in oynadığı orada söylüyordu "herkes benim doping yaptığımı düşünüyor falan filan ama ben hergün 6 saat bisiklet üstündeyim" diye.

Bir de şey var, benim triatlon antrönörümün kendi kişisel görüşü, endurance atletlerinin marathona alışma süresi daha kısa koşuculara göre, çünkü 2 saat bir koşucu için uzun bir gün ama triatletler veya bisikletçiler gibi uzun antrenmanlara daha alışık kişiler için 2 saat kısa. Vücudun marathona daha kolay diyordu. Bana da mantıklı geldi aslında, ben Lance Armstrong'un şu anda 180km nin üzerine daha sakin bir tempoyla 42 km koşar diye düşünüyorum, Craig Alexander gibi 2:48 de koşamaz ama 3:30 yapar

Ayrıca Ironman'i 2 çeşit bitirme şekli var,
1. Bitirince yorgun olmak ama ayakta durabilmek
2. Bitirdikten sonra 1 hafta kımıldayamamak :)

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
ben zaten yapamaz dememiştim,yapacağına gönülden inanan,isteyen ve bilen biri olarak sadece ,olay hafifletilmiş gibi görünüyor demek istemiştim,yazdıklarınızdan aynı fikirde olduğumuzu,fakat yazıya dökerken farklılık olduğu görüşündeyim.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Soner Sarihan

Desenize 7 sene daha bu adama katlanmak zorundayız .Yandık :)

Contador'da F1'e katılır artık .Alonso arkadaşıymış bugün forumdan öğrendik