Laila alevlere teslim oldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında specialagent tarafından paylaşıldı.

 1. specialagent

  specialagent Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Eylül 2004
  Mesajlar:
  562
  Beğeniler:
  388
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  İstanbul gece hayatının popüler mekanlarından Ortaköy’deki Lalia Eğlence Merkezi’nde çıkan yangın sonucu, büyük çapta maddi hasar meydana geldi. İşletmedeki restoranların tamamı yandı.
  İstanbul’un ünlü gece kulüplerinden Laila’da gece saatlerinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı. Kulübün büyük bir kısmı yanarken, itfaiye ekipleri şiddetli rüzgar nedeniyle alevleri 2.5 saatte kontrol altına alabildi.
  Ortaköy’deki Laila Eğlence Merkezi’nin mutfak bölümünde saat 03.30 sıralarında çıkan yangın, döşeme ile işyerinin bazı bölümlerinin ahşap olması yüzünden kısa sürede büyüdü. Eğlence merkezine çağırılan Beşiktaş itfaiye ekiplerinin, yangını söndürmede yetersiz kalması üzerine İstinye, Beyoğlu, Şişli ve Fatih itfaiye grupları da takviye ekip olarak istendi. Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürlüğü’ne ait “Söndüren” gemisi de yangına denizden müdahale etmesi için eğlence merkezi yanına çağırıldı. Bu ekiplerin de gelmesiyle itfaiye ekiplerinin karadan çeşitli noktalardan müdahale ettiği yangın, yaklaşık 2,5 saat süren çalışmayla kontrol altına alındı.
  Ancak rüzgarın etkisi, yanan malzemelerin de ahşap olması nedeniyle zaman zaman tekrar büyüyen ve yoğun duman nedeniyle itfaiye ekiplerinin güçlükle müdahale edebildiği yangını söndürme çalışmaları sürüyor.
  Yangın sırasında kapalı olduğu belirtilen işyerindeki bir bekçinin ise sağ olarak kurtulduğu öğrenildi. Ayrıca kundaklanma ihtimaline karşın bomba uzmanı ve terör ekipleri de eğlence merkezine gelerek çeşitli incelemelerde bulundular.

  ÖZTEK: NEDEN ÇIKTIĞINI BİLMİYORUM
  Öte yandan, işyerinin işletmecisi Şefik Öztek, sevgilisi olduğu öne sürülen manken Şebnem Özinal ile eğlence merkezindeki barın işletme müdürü olduğu belirtilen Melisa Ağca da olay yerine gelerek yangın hakkında bildi aldı.
  İtfaiyenin söndürme çalışmaları sürerken Şebnem Özinal ile eğlence merkezinden ayrılan Şefik Öztek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Öztek, yangının çıkış nedenine ilişkin bir soru üzerine, “Şu anda yangının neden çıktığını bilmiyorum. İtfaiye ekipleri çalışıyor. Yangının çıkış nedeni söndürme çalışmalarının ardından polis ve itfaiye ekiplerinin incelemeleri sonucu belli olacak” dedi.
  İşyerinde ne kadar maddi hasar olduğuna ilişkin soruya ise “Mutfak bölümü biraz yandı. Biraz derken bayağı yandı” şeklinde konuşan Öztek, bu yıl sezonu kapattıkları için işyerinin kapalı olduğunu söyledi.
  Laila’nın gelecek yıl ise faaliyetlerine devam edeceğini anlatan Öztek, gazetecilerin bu sezon Laila’nın çeşitli sorunlar yaşadığını hatırlatıp herhangi bir tehdit alıp almadığını sorması üzerine de “Bu sezon bazı problemler yaşadık. Ancak herhangi bir tehdit almıyordum” yanıtını verdi.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-14-37.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
upload_2016-6-24_11-14-9.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...
cute-sleeping-minions-1920x1080.png
Yatağınıza uzandığınızda uykuya dalmanız uzun mu sürüyor? 4-7-8 nefes tekniğini size 60 saniye içinde uykuya dalmayı vaad ediyor. Etkileyici değil mi? Bu teknik Harward'da eğitim görmüş Dr. Andrew...