Kuzey Dallastan birkac fotograf ( yeni fotolar 1. sayfada )

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Selam arkadaslar !

Bende birkac fotograf ekliyim dedim ama sizinkiler kadar guzel manzaralar yok, bazi fotograflar ilginc gelebilir. Bu fotoraflari her Pazar gittigim 40 millik rotam uzerinde telefon ile cektim.

Bu sicak balon olayi bayaa keyifli olsa gerek ama birde yer ekibinizin olmasi gerekiyor sizi takip ediyor buyuk bir van veya kamyonet ve gittigimiz yerden geri getiriyor. Bunlar ticari olmayan hobi amacli balonlar.

(link)

Bir sitenin girisi McKinneyde;

(link)

Cok kucuk,ticari olmayan ucaklarin kullandigi bir hava alaninda park etmis bir ucak;

(link)
(link)

McKinneyde yol kenarinda bir kamyon, pek bir numarasi yok.
(link)

Evet arkadaslar size bahsettigim bisiklet magazasinda fotograflari ekledim. Bu mekan hangar gibi buyuk, bisikletler on tekerleri havaya gelecek sekilde iskelelere takiliyor ve yerden tasarruf ediyorlar. Bu resimlerini gordugunuz magazanin adi Bikemart ve benim simdiye kadar gordugum en buyuk bisikletci. Bu subeye 15 dakika mesafede 2 ayri yerleri daha var ama onlar bu kadar buyuk degil. Bu magazanin Saab 9.3 Wagon arabasi var, eger istediginiz bisiklet bu subede yoksa diger subeye sizi goturuyorlar veya bisikleti hemen diger subeden getiriyorlar. Pazarlik sansiniz yok, fiat ne yaziyorsa o.

Bu lotta haftasonu yer bulmaniz zor,sagdaki RBM Clycling Apparel'de bu magazanin bisiklet giyim bolumu.

(link)

Hemen giriste gordugunuz bu levhada haftalik grup turlari hakkinda bilgiler var. bu turlar herkese acik, ucretsiz. Size uygun olanina katilabilirsiniz. Her grupta yaklasik 30-50 arasi katilimci varmis. Bu turlar yuzunden park yeri bulmak zor oluyor magazanin onunde, butun Dallas civarindan herkez bisikletini arabasina koyup geliyor buraya.
(link)

(link)

Magazanin bolumlerini ayri ayri cektim ama dag bisikleti bolumunu atlamisim.
(link)

(link)

(link)

FIT bolumu; burada bisiklet sizin anatominize uygun hale getiriliyor. Hem konfor-hem performans icin gerekli.

(link)

Bu ozel odada dunyanin en gelismis 3 boyutlu fit sistemi olan Retul uygulaniyor, $ 250 !
(link)

Burasi arka kapi, test surusune cikmadan once buradan bir kask takmaniz sart.
(link)

Servis bolumu;
(link)

Kasa bolumu,
(link)

Magazadaki cevherleride cektim onlari sonra post edecegim. Bu resimlerden magazanin buyuklugu belli olmuyor ama sabredin, diger resimlerde gelecek yakinda.

Bu kadar vakit harcadim adamlarin bana beles S-work veya Madone felan vermesi lazim valla.

Scudo

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Dallas dizisinin cekildigi South Fork ciftligi, simdi muze olarak kullaniliyor,turlara katilabilirsiniz, sabah altida cektigim fotolar bulutlu bir gundu;

(link)

(link)

(link)

(link)

Otobani gecerken oylesine cektigim bir foto;
(link)

Evet simdide bakalim magazada neler var:

(link)

(link)

(link)

(link)

Arka tekere yandan takilan cocuk aparati;

(link)

(link)

(link)

(link)

Alttaki Cervelo en pahalli bisiklet magazadaki fiati > $ 12K.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Turuncu olan Trek $ 8.300;

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

4 tane Top Fuel 9.9 vardi magazada;2si tavana asilmis 2si vitrinde.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Bunlar kiralik ama isterseniz satin alabilirsiniz;

(link)

(link)

(link)

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Ozellikle sol ustteki kursun deliklerine dikkat, cok buyukler. Bu resim gercekten issiz yerde cekilmis bir resim, otoban uzerindeki levhalarda daha hic kursun deligi gormedim 9 senedir.

(link)

Kelepir SS, dun cektim bu fotografi. Camdaki o.b.o or best offer demek, $ 5000 veya en iyi teklif veren alir bu arabayi;
(link)

Benim komsumun evi, diyeceksinizki eee noolmus? Giris kapisinin ustundeki pencerenin ortasindaki gordugunuz karalti kocaman bir baykus ! Ne zaman gecsem orada duruyor bu hayvan.

(link)

Bisikletlerde bir arac kabul ediliyor ve cezai ehliyete sahipsiniz bisiklet ile karistiginiz kazalarda;

(link)

Gelismis ulkede yasamak farkli arkadaslar, bak adam levhayi koymus okul civarinda silah-uyusturucu yok demis, az oteyede cinayetini isleyebilecegin uyusturucuyu cekebilecegin karanlik-issiz arka sokak yapmis,gelismislik bu iste :D :D :D :D

Saka bir yana bu downtown daki yillar once kapanmis olan Dallas lisesi onundeki bir levha, downtown is saatleri disinda pek tekin yer degil.

(link)

Selam arkadaslar,
Cumartesi gunu cektim fotograflari, Sukran gununden sonra indirim var diye magaza oldukca kalabalikti.

Diger hicbir magazada gormedigim iki servis var bu magazada;
***Eger bisikletinizini bu magazadan aldiysaniz gunluk sadece 1 $'a size temiz havlu, dus, kilitli dolap ve bisiklet parki imkaani veriyorlar. Eger is yeriniz down townda ise evden bisiklet ile gelip burada dus alip bisikletinizi birakabilir ve isten sonra bisikleti alip eve gidebilirsiniz.
***Kisin ve kotu havalarda buraya bisikletinizi getirip TV-Muzik sistemli bir odada trainer uzerinde arkadaslariniz ile pedal cevirebilirsiniz. Burada ayrica Pedal Hard diye bir prorgram var, sizi en etkili sekilde nasil bisiklet kullanabileceginiz ogretiyorlar.

Buyrun fotograflara;

(link)[/URL]

(link)[/URL]

Giris-o gun satilan bisikletler;

(link)[/URL]

(link)[/URL]

(link)

(link)[/URL]

Rengarenk, boy -boy disliler;

(link)[/URL]

(link)[/URL]

(link)[/URL]

(link)[/URL]

Metal uzerinde Lance imzali $ 499 fotograf;

(link)[/URL]

Yeni Takimin ( Radio Shack) odasi;

(link)[/URL]

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Eger Teksas'a gelirsem suburban bolgede bisiklete binersem ne gorucem diye merak ediyorsaniz asagidaki resimlere bakin. Bunlar rotam uzerinde sagda solda gorduklerim;

Resimler bu kadar arkadaslar, canim ulkemde yasayan sizlere;guzel insanlara, selamlar, kalin saglicakla

Onceki sayfadan devam edelim...

Ustteki Sari Trek USPS takiminin kullandigi bisikletti. ( USPS; bizde ki PTT; yani posta sisteminine verilmis adin kisaltilmisi)

"][/URL]

Lance'nin USPS takimi adi altinda kazandigi yarislardaki imzalanmis Jerseyler;

"][/URL]

Havlular burada;

"][/URL]

Soyunma odalari ve kilitli dolaplarda surada;

"][/URL]

Simdi asagi kata inelim bakalim neler var;

"][/URL]

Project One dizayn merkezi;

"][/URL]

Alt kattaki FIT odasi, her bisiklet alan muhakkak ugrar;

"][/URL]

Bulent hocama cok yakisacagina inandigim De Rosa ;)

"][/URL]

"][/URL]

"][/URL]

"][/URL]

Fazla soze gerek yok; Dogma ! (Toplanti odasinda kilitliydi)

"][/URL]

"][/URL]

"][/URL]

Dogma icin pazarlik yaptim, teklif ettigim paraya Dogma degil sunlari verdiler :D ( t-shirt ve gidon bogazi kapagi)

"][/URL]

Kendinize iyi bakin arkadaslar

Birkac fotograf daha ekliyeyim dedim.
Cok begendigim De Rosa;

"][/URL]

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Yeni ufak bir fotograf makinasi aldim, daha guzel fotolar cektikce ekleyecegim buraya, cep telefonu ile cekilen fotolar her zaman iyi olmuyor. Bu ay Austin'e gitme planim var, o zaman Lance'in dukkanindanda fotolar koyacagim.

Asagidaki 2009 Madone 6.9 urban gorunumu olsun diye sanatci Barry McGee tarafindan ozel olarak sanki pasliymis gibi boyanmis;

(link)[/URL]

Tamamlanmis, sahibine teslim edilmeyi bekleyen Project-One Madonelar;

(link)[/URL]

Rengarenk jerseyler;

(link)[/URL]

Hic duymadigim bir marka Crumpton, eminim iyibir bisiklettir;

(link)[/URL]

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Süper olmuş devamını bekliyoruz Özgür bey elinize sağlık

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@Samet Şenel

Aslinda $ 5000 de cok onun icin, sag camurlukda hasar var ondan pazarlik payi birakmis eleman.

• Beğen
Tepkiler: ali karagönlü

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Valla yurtdışı resimleri oldukça ilgimi çekmeye başladı son zamanlarda, bir hanım arkadaş güzel güzel resim çekip yazı yazıyordu Washington DC den ama anlaşılan boş vakit problemi yaşıyor , zaman buldukça bol resim çekip bizimle paylaşın ,gidemiyoruz bari böyle görelim :D

• Beğen

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Selam Özgür
Dünyanın taa öbür tarafından bisiklet sevgini bizlerle paylaştığın için teşekkürler.Ayrıca çocukluğumuzda tek kanal tv.de sabırsızlıkla beklediğimiz Dallası'ın geçtiği çiftliğin girişini görmek te o günlere götürdü beni.Çok teşekkürler

• Beğen

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@Bülent ÖZER

Bulent bey, Kevser hanimi bende takip ediyorum ama o cok daha agir bir bedel oduyor o fotolar icin cunku o eyalet cok cok nemli, oyle boyle degil. Ben burada cok daha rahatim cunku nem yok. Dusunun 35 derecede bisiklete biniyorsunuz, suratten dolayi biraz serinlik/ruzgar oluyor ve nem yok, sanirim o yuzden Texasda cok populer bisiklet ve her turlu acik hava sporu.

Cumartesi gunleri bir golun cevresinde 50 mil/80 km bisiklete biniyorum ( ortalama hizim 17.5 mil-28 kmh, nasil dag bisikleti icin?), belki bu hafta cekebilirim birkac foto.

Gorusmek uzere.

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@dagci_gezgin

Ibrahim abi fotolar pek net degildi, hava kapaliydi fotograflari cektigim gun. Bende hatirliyorum Dallas gunlerini; ailem o diziyi erotik buldugu icin izlememize izin vermezdi.:) :)

Ciftligin onundeki Long Horn denen uzun boynuzlu hayvanlarin pirzolasi sahane oluyor, buralara gelirseniz deneyin muhakkak.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Bol resim bekliyoruz Özgür bey bu konu burda bitmesin devam etsin.

• Beğen

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Paylaşım için teşekkürler. Yeni fotoğraflarını merakla bekliyoruz. Görüşmek üzere, hoşçakal.

• Beğen

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@Bülent ÖZER

Yagmur bir turlu durmadi 5 gundur, haftasonuda bisiklete binemedim zaten :(
Cumartesi gunu White Rock golunun cevresinde fotolar cekecegim hava gunesli olursa.