Kutsal bisiklet

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Kutsal su ile papaz tarafından bisikletlerin, ayakkabıların ve geçiş kartlarının kutsandığı törenin bu sene ikincisi yapıldı.

Haberin orjinali şurada, aşağıya Türkçe çevirisini ekleyeceğim.

(link)
Vancouver church blesses bicycles, transit cards, shoes.

Vancouver kilisesi bisikletleri, geçiş kartlarını, ayakkabıları kutsuyor

Birkaç dua ve kutsal kitap okumasından sonra, Skelton ve yerel din adamları, Burrard Caddesi bisiklet yolundaki bir kabine, kilisenin ön kapısından iki tekerlekli bir araba alayı kattılar. Orada bisikletçiler, güvenilir çeliklerini zincir yağıyla doldurdular ya da kutsal su ile kutsadılar; bu da kask, su şişesi ve binicilerin kendilerine yol açtı. Transit kullanıcıları Compass kartlarını kutsayabilirdi ve güçlerini kesmeyi tercih edenler ayakkabılarını kutsadılar ve asla yalnız yürüyemeyecekleri fikrini güçlendirdiler.

“Piskopos'a beni daha güvenli hale getireceğini mi düşündüğünü sordum ve inanıyor, bu yüzden eğer onun için yeterince iyiyse, benim için yeterince iyi” diyor gülerek.
Ardından, parlak yeşili getiren Tor Dekker, 1997 Specialized FSR bisikletini Burrard ve Georgia'nın köşesine biraz daha güçlü bir koruma sağlamak için kullanıyorlar.
“Bisikletiniz, tüm makineler gibi, bir bilinci var, bu yüzden sadece bisikletimin bilincindeyim ve sadece beni şehirde gezdirirken ortağım olarak bilincini gözlemliyorum ve kabul ediyorum.”

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sanırım bazı yerlerde bir gelenek olmus artık.
Newyork'tabir kilise 20 yıldır yapıyormus bunu. Hatta sitelerinde yayınlamislar:

(link)

2019 Mayıs'ta 20. geleneksel bisiklet kutsamasi yapilacakmis. Bu rituel sırasinda gecmis yillarda yitirilen bisikletciler icin saygi durusu bile eklenmis programa. Enteresan... Farkindalik yaratmanin yanısıra, insanlar inancina gore kendini daha iyi hissediyorsa kimseye zarari olmayan, hos bir etkinlik. Hatta bir cumlede ''inanc konusunda ne dusundugunuz onemli degil, bu gonullu etkinlik destegi hakediyor'' tarzinda bir yorumda yapilmis. Etkinlik ucretsiz ancak isteyenlerden toplanan bagislar ile evsizlere yardım da toplanıyormus.

1.png