kusadasi triatlonu mesafeleri

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
Selamlar,
Bence yaristaki mesafeler olmasi gerekenden fazla idi. Ben bisikleti 20.4km, kosuyu 5.1km olarak olctum. Yuzme parkurunu olcemedim tabii, ama etraftakiler 900m civari oldugunu soyluyorlardı.

Bu konuda yarisa katilan arkadaslar ne dusunuyor acaba? Ozellikle yuzme konusunda? Cunku yuzme mesafesinin olmasi gerekenden %20 daha uzun oldugu iddia ediliyor. Bunun bir duzenlemesi, limiti filan yok mu?

Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@levo_redkid

levent mesafe uzundu geneldede hep yüzme uzun olur ,hiç gps veya lazer pointer a gerek yok 250 m lik bir ip ile üçgen bu iş mağara yöntemi, işle hallolu 1000 defada söyledik ama kime,ama sonuçta herkes aynı mesafeler katetti ama sorun hiç bir zaman kendimizi başka bir yarışla karşılaştıramamak

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
tabi sonusta herkes ayni yoldan geciyor ama benim merak ettigim bunun bir sinirlamasi, duzenlemesi yok mu? olmasi gerekenden %20 uzun olunca kurallar dahilinde oluyor mu?

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
tabiki olmaması gerek ,ne yapacağını ,ne kadar gideceğini bilmelisin ama olmuyor işte .zor değil ama istemek gerek bazı şeyleri,zor şey değiller ama bu işlerle federasyonda uğraşacak sürekli insanların olması gerek ,artı görevlendirmelerle bu kadar olur. herkesin işi para kazandığı bir alan var ,rekreasyon faaliyeti gibi iş böyle olur .fazla birşey beklemiyorum artık.
yarışıp işime bakıyorum.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
bence kendimizi bu duruma adapte etmeliyiz..
yurtdışındaki yarışlarda da uluslararası yarışlarda da mesafeler değişkenlik gösterebiliyor...
bence de yüzme 100m fazla gibiydi kendi dereceme bakarak söylersem...
hep yuzme değil bazen kosu uzun olabiliyor, mesela eğirdir vs...
bunun bi sınırı olmalı elbet ama sonuçta biz triatletiz 3 branşı da iyi yapmalıyız, bunun bi sınırı olduğu sürece bu tip farklılıklar makul karşılanmalı

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
Yanlis anlasilmasin, "haksizlik yapildi" demek istemiyorum. Hep beraber yuzduk hepimiz sonucta, ekstra 100-200 metre birsey degil. Ama bu isin bir duzenlemesi yok mu diye merak ediyorum sadece. Actim federasyon sitesindeki yaris talimatlarini okudum, ancak yaris parkurlari ile ilgili bir sinirlamayi goremedim.

Tabii bunca yillik federasyonun 750 metreyi %20 hata payı ile olcebiliyor olmasi icler acisi, o ayri bir konu...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@levo_redkid

hadi denizdeki mesafeyi bıraktık ,koşu mesafesinin yanlış ölçülmesinin nasıl bir izahı olabilir veya birisi nedenini nasıl açıklar yarışlar zaten spirnt bunuda kısaltmaktan kim ne çıkar sağlar gerçi bazı demiyeyim bir bazen iki kulup antrenörü bunlardan çıkar sağlıyor ismini budadan verebilirim ama cevaplayamıyacağı eçin doğru olmaz tek şey söyliyeyim her yarışta her karara muhalefet olan şahıs.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Mutlu Çelimli

sanmıyorum ,tam olması gerek ama çok incelemedim

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
@Fırat Dizman

derecelere bakıldığında tam gibi duruyor...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Mutlu Çelimli

teknik bilgi için teşekkür ederimde ,konunun altında yatan nedeni anlayamadım,belki ön yargılı düşünüyorum, sorunun muhattabı neden ben?veya neden bu soruyu sorma gereği duydunuz? veya parkur kısa demedim.ayrıca yazıdada belirttim koşu mesafeleri bile tutturulamıyor diye ama size 2004 yılından beri elimde her yarışın belgesi var yüzme ve koşu mesafe oranlarını çıkartabilirim.esas amacınız mesafelerse yani başka birşey ima etmiyorsanız?
saygılarımla

Mutlu Celimli

Aktif Üye
Tepki
197
Yok yok ben koşu mesafelerinden bahsettiğinizde bu yarış için kısa dediniz zannetim.

Geçmiş yarışlarda tabiki çok hatalar yapılmıştır...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Mutlu Çelimli

kusura bakmayın sizi yanlış anlamışım.