Kuşadası-Muğla turu

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba

Bir suredir planladigimiz Kusadasi-Mugla turunu kotu hava tahminlerine ragmen gerceklestirmeye başladık. Kuşadası'nda bir bilimsel toplantıya katıldıktan sonra 26 Ekim sabahı pedal basmaya başladık. Kuşadası Mili Parkını dolaştıktan sonra 119 km ile Didim'e vardık. Bugün Didim-Milas arasında pedal çevirmeye başlıyoruz. Bir gezi temposunda gecmesini dusundugumuz bu turda, 3 gunde Mugla ya ulasmayi ve Mugla Universitesini ziyaret etmeyi planliyoruz. Bundan sonra durumumuza gore Marmaris veya Dalaman a devam etme olasiligimiz var. Ozellikle Mugla universitesi ziyaretimiz icin bize eslik etmek isteyen arkadaslar olursa seviniriz. Muğla üniversitesi'nde BESYO ve Güneş Enerjisi enstitüsünü ziyaret etmeyi düşünüyoruz.

Roma-Mekke turunda bizzat tanışma fırsatını yakaladığımız Mustafa ve H. Can Demirel arkadaşlarımızla buluşabilirsek seviniriz...

Herkese selamlar

Tuncay-Tansel

Scudo

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Yolunuz açık olsun.Rüzgar hep arkanızdan essin. Fotoğraflarınızı en kısa sürede bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: basri

Levent Temiz

Daimi Üye
Tepki
96
oldukça dinlendirici ve görsel açıdan tatminkar olacağını düşünüyorum. güzel diyeceğim ama yeterli olurmu ? ilk fırsatta bende izmir den yola çıkarak bu güzergahta çadırlı tur düzenlemek niyetindeyim, iyi turlar :Skull-175

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Tuncay,
turunuzda başarılar dilerim,

sanılanın aksine, şu an bulunduğunuz bölgelerin en güzel mevsimi yaz değil, ekim sonu kasım başıdır. ( bence ) mesela karadeniz içinde eylül sonları harikadır.
doyumsuz bir tur yaptığınıza ve eşşiz fotoğraflar çekeceğinize eminim.

Selamlar

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Turumuzu takip edenlere öncelikle teşekkürler. Bizce de bisikletle yazın değil ilkbahar veya sonbahar dolaşılır. Bize de son derece uygun koşullar denk geldi :)

Milas'tan sabah 09:30 gibi yola çıktıktan sonra Yatağan'a kadar ufacık yokuşlarda "bağıra bağıra", Yatağan'dan sonra da yağmurda şarkı söyleye söyleye akşamüstü saatlerinde 5sa 15dak bir biniş zamanı ile Muğla'ya giriş yaptık. 29 Ekim 11:45 otobüsü ile Antalya'ya dönmemiz gerekiyor. Aynı günün akşamı fotoğraflarımızı yerleştireceğiz. Zira internet kafelerde çok rahat olmuyor, hem uykumuz da geldi :)

Sevgili Levent dinlendirici demiş :) Aslında öyleydi taa ki Milas'tan Yatağan'a ulaşmaya çalışırken :) 7 km lik ve 2 km lik yokuşlarda bol bol oksijen soluduk, bağırdık ama güzeldi hakkaten, kamyoncular kornalarıyla destek verdi bize hep...

Takip eden herkese selamlar...

• Beğen
Tepkiler: Levent Temiz

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Tuncay hocam,
harika fotolar çektiğinize eminim,
merakla ve sabırla bekliyoruz.

Sağsalim dönüp, biraz turunuzu, yaşadıklarınızı, fotolarınızı demlendirin önce tabiki.

• Beğen

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

26 Ekim sabahı Kuşadası'ndan başlayan kısa turumuzu 28 Ekim tarihinde Muğla'ya ulaşarak sağ salim, kazasız-arızasız tamamladık. Ertesi günü Cumhuriyet Bayramını da Muğla'da kutlayarak Antalya'ya döndük. Vaktimiz olsaydı Marmaris veya Dalaman'a kadar sarkacaktık ama bu seferlik bu kadar oldu, fakat kursağımızda kaldı :)

Tur düşünenler için belirtmekte fayda görüyorum. Ekim ayı gerçekten bisiklet turu için iyi bir seçim. Havalar yumuşak gider, rüzgarlar azalır, arasıra yağmur çiselemeleri olur, etraf kalabalık olmaz, oteller ucuzlar vs vs.

Turumuzda çektiğimiz fotoğraflar oldukça fazla olduğu için 2 ye bölmek zorunda kaldım. Bir kısmını burada veriyorum, devamını da yerleştirdim.

Tur istatistiğimiz

Toplam Mesafe: 280 km
Toplam Biniş Zamanı: 17sa 56dak
Ortalama Hız: 15 km/s
Patlak: 0
Çatlak: 1 (Tansel'in pedalı)

Kuşadası'ndaki bir toplantıya katılmak üzere Antalya'dan "rahat" bir ortamda ve "bisikletlerimizle" yola çıkıyoruz :D

Kuşadası'ndaki otelden ayrılıyoruz. Pedalların serüveni başlıyor...

Kuşadası'nı arkada bırakıyoruz...

Bu mevsimde Milli Park'ın çok güzel olması lazım.

Tansel'in ilk uzun turu ama 2 senedir antrenman yapıyor :) Fakat yine de yüzünde endişe var gibi...

Parka giriyoruz. Kapıdaki görevli bizden motorsiklet ücreti almak için o kadar ısrar etti ki, uzun uzun aradaki farkı anlattık!

Park gerçekten süper ve de bomboş, tertemiz...

Park içinde kısa molalar, yağmura yakalanmalar...

Park çıkışında Zeuss Mağarası'na uğruyoruz.

İlk yokuşlarda "bisikleti" yormamak lazım :D

Çantaya sığsaydı akşama tatlısını yapma niyetimiz vardı...

Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederiz. Başka bir turda (Muhtemelen 10 Kasım Atamızın Yolundayız Bisiklet Turu'nda") görüşmek üzere...

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Tuncay hocam ayaklarınıza sağlık. Çok güzel tarihi ve doğal mekanları fotoğraflamışsınız. Tadı damağınızda kaldıgına eminim :) 10 Kasım da yapılacak olan turda size başarılar diler ve benim de bu sevda yolunda bir payım olmasını çok isterim:eek:.
Bisikletforum adına güzel paylaşımlarınız için teşekkür eder devamının daimi olmasını temenni ederim

• Beğen