Kuş Çocuk.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Rusya'da kuş çocuk bulundu...

Rusya’da annesinin kuş gibi yetiştirdiği ve sadece kuş gibi "cıvıldayarak" iletişim kurabilen bir erkek çocuğu bulunması büyük şaşkınlık yarattı.
Rus Pravda gazetesinin haberine göre, 7 yaşındaki "kuş çocuk" tüm yaşamını, kendisine evdeki hayvanlardan birisi gibi davranan annesiyle birlikte kuş kafesleriyle dolu bir apartman dairesinde geçirdi. 31 yaşındaki annenin çocuğuyla konuşmadığını ve onu kuş dilini öğrenmeye zorlayarak bir kuş gibi yetiştirdiğini yazan gazetenin bildirdiğine göre, Galina Volskaya isimli sosyal uzman, her yerde kuş pisliği bulunan iki odalı apartman dairesinde buldukları çocuğun herkesi büyük şaşkınlığa uğrattığını söyledi. "Onunla konuşmaya başladığınızda, kuş gibi cıvıldıyor" diyen Volskaya, iletişim kuramayan ve kollarını kuş gibi çırpan çocuğun durumunun kendilerinde büyük üzüntü yarattığını belirtti. Vahşi hayvanlarla büyüyen "Mowgli" karakteri özellikleri gösteren çocuğu yetkililer, annesinden alarak bir tıbbi merkeze teslim ettiler.

Alıntıdır.

• Beğen
Tepkiler: tugayabicim
Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Bu haber hangi kaynaktan alıntıdır.. gerçekten cok ilginç, kaynagı belirtirseniz sevinirim :)
Emeginize saglık

• Beğen
Tepkiler: Nail USANMAZ

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Haberı ben de gordum bugun, aslında daha da enteresanları var, Oxana Malaya'yı sanırım tanıyorsunuzdur, onu da köpekler buyutmus ve kopek gıbı hareketlerı var, zavallı kız hıc bır zaman normal ınsan davranıslarına sahıp olamayacak, evrimin gözle gorunen kanıtları ıste bunlar.

neveragain

Üye
Tepki
13
evrimin gözle görülebilien kantı mı??nası yani???yani milyonlarca yıla yayıldıgı öne sürülen bi olay ilee bu konu arasındaki baglantıyı ben çösemedim....

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
@BMX_rider07

(link)

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
İlginç ama bu konu evrimden çok yetiştirme tarzı ile alakalı bir durum olsa gerek.Sonuçta belleği sadece alınacak bilgilere hazır bir beyin,ne duyarsa ne öğretilirse ve neye tanık olursa kendini sadece bu öğrendikleri doğrultusunda yetişir.Ama en garibi annenin ne maksatla böyle bir davranış sergilediği...Enteresan

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
Bence evrimle bir ilgisi yok aslında adapte olmakla ilgisi var ;)
(link)
buradan köpek kızın videoyu izleyebilirsiniz

Arkadaslar herkes böyle ilginç vakaları paylaşırsa sevnirim gerçekten de çok ilgimi çekti mümkünse videoları paylaşın teşekkürler...

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
ztn bu tür saçma haberler hep rusya dan çıkıyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu kadar kısa zamanda bıle ınsanın ortama uyum saglamada gosterdıgı bu basarı bence evrımle acıklanabılır, o yuzden oyle bır cumle kurdum, evrımın anlamı zaten ortama uym saglayacak sekılde fızıksel degısım demek degıl mıdır?
Neyse, bu konu uzar gıder, benım dusuncem bu, o kadar :)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
bence evrim toplumca genel bilinen yani Darwin kardeşin bir uydurması :D
o yüzden evrim ile ortama adapte olmayı ayırt edelim :) bi kere genlerimiz apaçık farklı ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konu uzamasın dıye soyledıklerıne yanıt vermeyecegım, fıkrımı ıkı oncekı mesajda zaten soyledım, bu konuda da sanırım bıyolojık degıl sosyolojık yanıt vermek ya da o bılımler cercevesınde konuyu ırdelemek daha yerınde olacaktır, evrım konusunda kafana takılanları msn den konusalım Alper'cım.

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
Adaptasyon:Canlının yaşama ve üreme şansını artıran çevreye uyumunu sağlayan ve kalıtsal olan özellikleridir.Yani doğal selleksiyona göre ortama uyum sağlayanlar yaşar sağlayamayanlar ölür.Evrimin işleyiş mekanizması değişim(varyasyon) doğal selleksiyon (eleme) ve sonuçta değişime sahip güçlü birey.Ayrıca evrimin kurucusu Darwin'dir.Denilen gibi uydurma olsa dedikleri kanıtlanmaz tarihe gömülür giderdi.