Kuruyan Göllerimiz Bisiklet Turu 4.Gün (Burdur-Isparta)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
KURAYAN GÖLLERİMİZ BİSİKLET TURU 4.GÜN (BURDUR-ISPARTA)

12 Ağustos 2008

Burdur'da basın duyurusu yapmak için 9:30'da merkezde buluşuyoruz. Doğa Derneğinden Lale ve basın grubu saat 10:00'da toplanmış oluyoruz. Bir saat süren çekimlerin ardından öğle yemeği için meşhur Burdur Şiş yedikten sonra yavaş yavaş ayrılıyorum Burdur'dan...
(link)

Saat 12:00 dolaylarında Burdur'dan ayırlıyorum. Burdur Gölünü sol yanıma alarak inişli çıkışlı yolda ilerliyorum.
(link)

Isparta'ya direkt ve kalabalık bir trafikte gitmektense, Gönen-Atabey yolunu tercih ediyorum. Yolum biraz uzasada en azından manzarası daha güzel ve sakin bir yol.
(link)

Ufukta Burdur Gölünün çekilmiş tabanın görüyoruz.
(link)

Gördüğünüz gibi çekilme çok bariz bir şekilde çıplak göz ile bile görülebiliyor. Burdur Gölününde durumu çok ciddi.
(link)

Çok geçmeden kendimi Isparta il sınırları içerisinde buluyorum...
(link)

İşte sizlere trajikomik bir durum. Köyün ismi Gölbaşı. Bilindiği üzere Burdur Gölünün hemen yanı başında bulunan köy artık Burdur gölünden 10-15 km uzakta. Çok üzücü bir durum gerçekten.
(link)

Denizli - Isparta kavşağına geliyorum. Yoluma sağ taraftan devam ediyorum.
(link)

Gösterilen kilometreler ile pek bir işim yok. :)
(link)

Saatim 14:00 dolaylarında iken Gönen kavşağına varıyorum. Hemen yönümü o tarafa çeviriyorum.
(link)

Gönen ilçesine giriş yapıyorum. Hemen soğuk bişeyler içmek için bir market arıyorum.
(link)

İlçe merkezinde bir market bularak soğuk bişeyler alıp içmeye başlıyorum. Bu arada birazda soluklanmış oluyorum. Bir yandan da beni Isparta'da karşılayacak olan Ramazan ile görüşüyorum. O da Isparta'dan Atabey, Gönen güzergahından bana doğru yola çıkmış. 10-15 km sonra buluşmayı planlıyoruz.
(link)

Atabey'e 14 km yolum kalmış...
(link)

Sessiz, boş yollarda eğlenerek yol alıyorum. Herşey çok güzel... Hava,manzara ve yol... Bir bisikletçi başka ne isteyebilir ki?
(link)

(link)

Damlama sulama sistemi bu bölgede yaygın olarak kullanılıyor. Çok güzel birşey...
(link)

Rampa tırmanıyorum yılan gibi kıvrılmış yolda...
(link)

Ramazan ile tam zirvede buluşuyoruz. Sağolsun kardeşim buralara kadar beni karşılamaya gelmiş. İnişe geçtikten sonra yanıbaşımızda bulunan gölete sapıyoruz ve manzaralar...
(link)

(link)

(link)

(link)

Göletten ayrılarak çok yakın olan Atabey'e doğru yola koyuluyoruz. Ramazan kardeşim Atabey girişinde...
(link)

Her ne kadar amacımız kuruyan gölleri ziyaret etmek olsada arada sırada tarihi güzelliklerede göz atıyoruz. Atabey merkezde bulunan Gazi Ertokuş Bey'in kervansarayına göz atıyoruz...
(link)

(link)

(link)

Atabey'den manzaralara devam...
(link)

(link)

Atabey'de bir çay molasının ardından Isparta'ya doğru devam ediyoruz. Düz yolda hızlı bir tempo ile yol alıyoruz. Isparta'ya 15:20 gibi giriş yapıyoruz...
(link)

Isparta Garı...
(link)

Eski Isparta'lı Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in heykeli şehrin merkezinde yer alıyor.
(link)

Isparta'da da kısa bir basın duyurusu ve çekim yaptıktan sonra Ramazan ile eve doğru gidiyoruz.
(link)

Ramazan çok büyük bir Çınar ağacının kovuğuna bisikleti ile giriyor. :)
(link)

Geceyi Ramazan'ın evinde geçireceğim. Tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum kardeşime. Yarın zorlu ve bir o kadarda güzel yol beni bekliyor. Güzel bir akşam yemeğinin ardından uyumak için yatağıma çekiliyorum.

4.Gün Harita ve Yükselti Tablosu; Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız…
(link)

Gün Toplam: 91.37 Km | Ort.Hız:18.1 | Max.Hız:50.5 | Bisiklet Kullanımı: 05:01:48

Sevgi ve Saygılarımla…

(link)

Proje Sponsorları “Öz Barış Turizm” ve “SDS Bisiklete” çok teşekkür ederiz…

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her zamanki gibi yararlı ve çok güzel bir gezi olmuş ayagınıza saglık ...

sevgiyle kalın...

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
Süpersin Serkan kardeşim. Senin gezilerini zevkle ve malesef üzülerek takip ediyorum. Allah gücünü kuvvetini eksik etmesin.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Serkan kardeşim senin bu duyarlı gezi serilerini takip ediyorum. Her gezinde ayrı bir konuya değinip eksiklikleri, yapılması gerekenleri, milli menafaatlerimizi, duygularımızı öne çıkarıyorsun. Bir kere daha teşekkür ederim. Sağlıcakla kal.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu güzel, anlamlı gezileriniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Yıllar önce Isparta/Eğirdir'de kalmıştık, Eğirdir Gölü tam bir harika! Bu geçtiğiniz yolların birçoğunu görmüştüm; sayenizde hatıralarım canlandı...

Bir sonraki bölümde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın https://www.bisikletforum.com/images/smilies/winken457.gif

sporcu71

Daimi Üye
Tepki
411
Gezi ve fotoğraflar çok güzel .Ayağına yüreğine sağlık. İnşallah son aylardaki yağun yağışlar bu kuruyan göllerimize faydası olur umudunu taşıyorum. Ayrıca bu kuruyan göllerin son durumu hakkında bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.Hoşçakalın.

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@JuMPeR
Çok teşekkürler kardeşim...

Sevgiler...

@Erhan22
Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Sevgiler...

@sottozero
Çok teşekkür ederim kardeşim. Takibin beni mutlu ediyor. Türkiyemizin içler acısı durumu bunlar ne yazık ki.

Sevgiler...

@bisikletseven
Çok teşekkür ederim. Sizlerin yorumları bizlere güç kuvvet veriyor. Yolculuklarımız devam edecek.

Sevgiler...

@Serkan Çoban
Merhabalar,
Çok teşekkürler... Bir sonraki günde Eğirdir'i göreceksiniz.

Sevgiler...

@sporcu71
Merhabalar,
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Kış mevsiminin yoğun yağışlı geçmesinin göllerimiz üzerinde çok büyük faydası var tabi ki. Bunun için çok mutluyuz.

Göller hakkında son bilgi kısaca şöyle;
Geçen yıllara nazaran göllerimiz çok daha canlı. Ama bu yanlış su politikası devam ederse geçmiş yıllar ile önümüzdeki yıllar arasında çok büyük bir fark göremeyeceğiz.

Sevgiler...

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@İrfan Can

Evet, keşke bizde seninle pedallayabilsek. Kuruyan göllerimiz için duyarlılıgın ve çok güzel açılardan yakalanmış olan fotograflar için teşekkürler..

• Beğen

m.varolfb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.014
geziniz amacı dolayısıyla çok güzel ve anlamlı, bir şey sormak istiyorum yolunuz Beyşehir gölüne düşmedi mi acaba?

• Beğen

Şenol ÇOKGÜLER

Aktif Üye
Tepki
89
serkan abi umarım yaknda tanışırız gerçi kış geldi ama bunun yazıda var. Henüz bu işe yeni başlamış biri olarak Profosyonel ve engin gezi tecrübelerinden yararlanmak isterim.

• Beğen

Uğur Vural

Forum Bağımlısı
Tepki
1.332
Sizin bu gezinizi ve çabalarınızı gönülden kutluyorum.Malasef aynı durum Konyada mevcut Beyşehir gölüde malasef kuruma tehlikesi içinde neyse size bol bonuslu colormen teşekkürü.Eğer Beyşehir gölü içinde aynı ilgiyi gösterirseniz ben ve colormen ekibide yanınızda.

• Beğen

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
Tebrikler

Her zamanki gibi harikasın serkan kardeşim.Turlarının devamını diler.Saygılar sunarım.

Bizde cihan hocamla çanakkale bölgesinde karınca kararınca küçük boyutta turlar yapmaya çalışıyoruz.Ama yeni olmama ragmen bısıkleti çok seviyorum.Daha geç kalmış degilim.

Alttaki linge tıklarsanız sevınırim.

(link)

• Beğen

Aydın Akyokus

Forum Bağımlısı
Tepki
418
Bisiklet
Trek
ısparta atabey :)) atabey göleti baya balık tutmuştum o göldem ama malum :( insanoğlu biziklet gelsin gene tur yaparım günü birlik :) gezmek için paylaşım için teşekkürler ...

• Beğen