Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu (12 Eylül - 18 Eylül)

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
Merhabalar :
Sayfası : (link)
etkinlik linki : (link)
2011 yılında başlayıp geleneksel hale gelen ‘Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu’nun hazırlıkları başladı. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş ve yükselişine ev sahipliği yapan Söğüt, Domaniç, Bilecik, Bursa ve İznik ile Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Çanakkale’nin sporla buluşturulması amacıyla 2011 yılında Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale Valilikleri işbirliğiyle başlatılan ‘Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu’ bu yıl 12-18 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan bisiklet turu hazırlık toplantısı Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Şahin başkanlığında yapıldı. Çarşamba’daki Valilik binasında yapılan toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, organizasyonun 2014 yılı koordinatörü ve Şube Müdürü Fedai Din, Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Ali Beytekin ile Büyükşehir Belediyespor Kulüp Müdürü Taha Başparmak katıldı.
11870870_849152298510432_166037645051945959_n.jpg

Buna kesin gitmeyi düşünüyorum geçen sene izmitten baya kişi gitmişti buna bende bu sene gitmeyi düşünüyorum çok güzel ,duygusal olduğunu söylediler şimdiden konuyu açtım gitmek isteyen olursa burdan haberleşiriz kayıtlar henüz başlamadı

Scudo

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
Bende düşünüyorum yalnız okulların açıldığı haftaya denk geliyor. Çocukların okul işlerini halletmem lazım

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu Şartnamesi
Katılımcı adayların bu kuralları okuyup imzalayarak tura katılımı sağlanacaktır.
Tur Kuralları:
1.) 18 yaş altı tura katılamayacak
2.) Herhangi bir sağlık sorunları olan katılımcıların bunu tur sorumlularını bildirmeleri gerekmektedir. Aksi halde sorumluluk kabul edilmeyecektir.
Not:( Bisiklet turuna katılmasında sakınca olmadığına dair sağlık raporu almaları gerekmektedir.)
3.) Kask ve eldiven takılması zorunludur.
4.) Katılımcıların ayırt edilebilmesi ve korunabilmesi için verilen tur için yapılan formaların tur süresince giyilmesi zorunludur.
5.) Turun başında öncü sonunda artçı bulunmaktadır. Öncü geçilemez artıcının da arkasında kalınamaz.
6.) Aksi belirtilmedikçe çift sıra yol alınır.
7.) Öndeki ile bir bisiklet boyu mesafe bırakılır. İnişlerde bu mesafe artırılmalıdır.
8.) Mecbur kalmadıkça öndeki bisiklet geçilmez, Geçmek durumunda SOLDAYIM diye sesli uyarı yapılarak geçilir. Sağdan geçiş kesinlikle yasaktır.
9.) Ani duruşlar ve yön değiştirilmez durulma icap edildiğinde sesli olarak DURUYORUM diye arkadakiler uyarılır.
10.) Görevli personelin uyarılarına dikkat edilmelidir.
11.) Molalarda ve konaklamalarda duruş süresi ve hareket saati ilan edilecektir.
12.) Tüm katılımcıların buna dikkat etmesi ve gecikmeye sebebiyet vermemelidir.
13.) Çevreyi rahatsız edici davranışlarda bulunulmaması (Her türlü alkol tüketimi yasaktır. ) konusunda özenli olmamız gerekmektedir.
14.) Kamp bölgesinde saat 23:00 ‘den itibaren yüksek sesli konuşup taşkınlık yapılmaması gerekmektedir.
15.) Katılımcıların konaklama yerlerinde kendi çadırların kalacak olup çadır ve gerekli malzemelerini getirmeleri mecburidir. Başka bir konaklama yeri talep edilmeyecektir.
16.) Kamp Bölgelerinde ateş yakmak yasaktır.
17.) Yolda görülen herhangi aksilikler ( cam kırıkları, çukur, tümsek, Logar kapakları gibi vb. ) arkadan gelenlere yüksek sesle uyarılmalıdır.
18.) Bisiklet sürerken telefonla konuşulması, kulaklıkla mp3 çalar vb. dikkat dağıtıcı teknoloji kullanılması yasaktır.
19.) Tehlikeli bisiklet kullanılması yasaktır.
20.) Motorlu taşıtlara asılmak yasaktır.
21.) Yokuşlarda yavaş gidenleri itmek veya çekmek yasaktır.
22.) Bisiklet üzerinden düşüp kazaya sebep olabilecek çeşitli aksesuarlar ve eşyalar taşımak yasaktır.
23.) Katılımcıların gelirken iç lastik ve kilit getirmeleri tavsiye edilir.

forumdan gidecek olan var mı ? :)

• Beğen
Tepkiler: bua

buzlubadem

Aktif Üye
Tepki
85
İsim
sertaç
Bisiklet
Trek
Formu elden mi vermek gerekiyor ? Daha dogrusu kesin kayit kismini anlayamadim .

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@sertackokten ön kayıt için formu doldurup ya fax yada email'den gönderceksin sonra söğüt'e gittiğinde o kağıtla sana forma vercekler ve teknik toplantıda ana kayıt yapılcak

• Beğen
Tepkiler: bua

bnymnkzyrt

Üye
Tepki
42
İsim
Bünyamin
Bisiklet
Bianchi
arkadaşlar ben bir günde 90km yol yapabiliyorum ama ertesi gün 30 yaptım en çok. Bu tura katılmak için gerekli enerji ve kondisyon bende var mı acaba bilemedim :kötü:. Çünkü katılınca bitirmek gerekir o turu. Aksi bir durumu kaldıramam

bagikazi

Üye
Tepki
49
İsim
Bağış B.
Bisiklet
Mosso
konaklamanın sadece çadırlarda kendi imkanlarımızla yapılması hususuna ne diyorsunuz?

BF Okuru

Üye
Tepki
1
gerçekten kurallar güzel,bu tura katılacak olan bisikletseverlere başarılar,aynı formaların giyilmesi çok önemli,trafikte farkındalık olacaktır.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@bnymnkzyrt sıkıntı olabilir sizin için tura katılanların nasıl kondüsyonu var onuda bilmiyorum bence deneyin derim :)
@bagikazi detaylara baktım konaklama yerleri geçnlik spor merkezleri falan var hem kapalı yer hemde duş,tualet vs var masrafsız ve konforsuz olacak gibi :)

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ön kayıt için ekte sunulmuş olan Kayıt Formunu doldurup gokhan.bayrak.rexo@hotmail.com adresine mail veya 0228 212 57 64 nolu telefona fax göndermeleri gerekmektedir.Ön kayıt yaptırmayan katılımcıların kesin kaydı yapılmayacaktır.

Katılım Formu (link)
Şartname (link)
Tur Programı (link)

Yılmaz DURMUŞ (Genel Koordinatör) 0530 384 70 61
Gökhan BAYRAK(Bilgi İşlem) 0534 270 36 69

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugün Gökhan bey in yanına gidip katılım evraklarını elden verdim. Tur 13.Eylül Pazar günü başlayacak.17 Eylül Perşembe günü Çanakkale'ye ulaşılacak. 18 Eylül Pazar günü Şehir turu ve Gelibolu Yarımadası gezdirilecek. Katılımcıların 12 Eylül 'de Söğüt'te bulunması gerekiyor.12 Eylül gecesi için konaklanacak yerler ayarlanmış.(Çadır değil). Ayrıca Tur bitimi dönüşte isteyen katılımcılar Çanakkale-Bilecik güzergahında müsait yerde bırakıla bileceklerdir. Önemli bir nokta daha Katılım ve yeme içme ÜCRETSİZ dir.

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@FatihC. Normalde 14 ünde açılıyordu ama geçen sabah haberlerde duymuştum sanırım, okullar 28 eylülde açılıyor. Artık gidebilirler tura:)

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
@bnymnkzyrt Bence bu turu kaldırabilirsin, sonuçta grup halinde gideceğinden rüzgar boşluğu sayesinde o kadar efor harcamayacaksın.

@kadir karakaya evet doğru bildin, ben kaydımı yaptım 51. kişi olarak, inşallah 12 eylül de Bilecik' te olacağız. Bu tur için kendi hazırladığım Hopa - Sinop turumu iptal ettim ki isabetli olmuş, hopa da şu an doğal afet yaşanmakta :(

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Fikret Öztürk 18 eylül cuma ama :) benim çadırım yok ödünç bulmaya çalışıyorum o zamana kadar bulurum diye düşünüyorum
@FatihC. kayıt sırasına nerden baktınız ? :)

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
@Melih Çolak başvuru formunu gönderdikten sonra yetkili arkadaşları aradım, 51. kişi olduğumu söylediler, ilk 3 gün içinde 51 kişi kayıt yaptırmış

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
@Melih Çolak Ben Ankara' dan gidicem, sanırım direk söğüte otobüs yok, bozöyüke kadar otobüsle gidip oradan 25 km söğüte pedallıcam