Kurtlar Vadisi

Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Evet, izledim...

Başarılı bir film ama bazı sahneler var ki çok komik... Mesela Amerikan askerine sinirlenen bizim Türk arkadaş'ın Asker'in kasklı kafasına kafa atma girişimi ve düşüşü:)

Ayrıca sonu da komikti, alışılagelmiş bir sondu taraflar yerde sürünüyordu vs..

Ayrıca anlamsız bir şekilde 3 kişinin Amerikan ordusunu darmadağan etmesi gerçeklikten çok uzak olmuş, bu yüzden filmin vermek istediği mesajlar da ciddi olarak gerçekten uzak olarak algılanmasına neden olma olasılığı yüksek.

Bir de şunu sormak istiyorum: Polat Alemdar karakteri kimdir, hangi makamı temsil eder? Filmde nedir bu Rambo desek rambo askerdi, bu kim pekiyi?

Karakartal Platton

Forum Bağımlısı
Tepki
157
@Selim Çam

Valla Polat alemdar'ı kime sorsama Rambo'ya benzetiyor.

ARKADAŞLAR ÖNEMLİ BİR GELİŞME IRAK DEĞİLTERÖR YANLIŞ YAZMIŞIM PARDON

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Sansüre karşıyım. Kimseye maddi yada manevi zarar vermediği sürece problem olduğunu düşünmüyorum. Problemin nedeni dizideki şiddet ya da gerilim değil; toplumun sosyal zekasındaki gerilik. Eğitim şArt!

Karakartal Platton

Forum Bağımlısı
Tepki
157
@gizer
Bu yazıyla ilgili yazı:Kurtlar Vadisi yayından kaldırıldı
15 Şubat 2007
Kurtlar Vadisi yayından kaldırıldı Yapımcı şirket ve ilgili kanal diziyi yayından kaldırarak aynı saatte yayına "Kan Uykusu" adlı Güneydoğu'daki çatışmaları anlatan belgeseli koydu.

Dizinin yayından kaldırılmamasındra ısrar eden seyirci telefonları ve e- mailler de dikkate alınarak Kurtlar Vadisi'nin bu akşamki yayın saatinden önce Pana Film tarafından bir açıklama yapılarak dizi yayından kaldırıldı.

VADİ'DE TARTIŞMA BÖYLE BAŞLADI

Toplumda şiddeti özendirdiği, özellikle çocuklara ve gençlere kötü örnek olduğu gerekçesiyle tepki çeken Kurtlar Vadisi’nin yayınlanmasıyla ilgili tanıtım filminin gösteriminin ardından RTÜK diziyi izlemeye aldı. Güneydoğu’daki terör olaylarının işlendiği bölümden sonra tepkilerin iyice gündeme oturması üzerine dizinin ’milliyetçi’ duyguları kaba bir bir şekilde ön plana çıkararak Ogün Samast gibi yeni tipleri yaratması endişesi karşısında RTÜK yöneticileri, Show TV Genel Müdürü Saner Ayar’la görüştü.

Karşılıklı görüş alışverişi sonucunda kurulda dizinin yayından kaldırılması eğilimi oluştu. RTÜK’ün yasaklama yetkisi olmamasına rağmen sergilenen endişe ve uyarılar karşısında Show TV Genel Müdürü Saner, "Bu durumu grubumuzun üst yönetimi ile görüşmem gerekiyor" dedi. Daha sonra RTÜK’ü arayan Saner "İyi ilişkiler çerçevesinde diziyi yayından kaldırmaya karar verdik. Olayın ne kadar hassas olduğunu biliyoruz ve biz de özen gösteriyoruz" dedi.

RTÜK’e telefonla şikáyet yağdı
Kurtlar Vadisi-Terör" adlı dizi nedeniyle Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na 1 Ocak - 13 Şubat 2007 tarihleri arasında toplam 16 bin 597 başvuru yapıldı. Bu başvuruların 13 bin 953’ünde dizinin yayınlanmaması, 2 bin 609’unda ise dizinin yayınlanması istendi. Dizinin 8 Şubat’ta yayınlanmasının akabinde ise 444 1 178 RTÜK İletişim Merkezi’ne toplam 2 bin 898 başvuru yapıldı. Bu başvuruların 2 bin 192’sinin (yüzde 75.6) konusunu Kurtlar Vadisi-Terör dizisi oluşturdu. İzleyicilerden gelen bildirimlerin 1924’ünde (yüzde 87.8) dizi şikayet edildi ve yayından kaldırılması istendi. İzleyicilerden gelen 268 (yüzde 12.2) bildirimde ise dizinin beğenildiği, devam etmesinin istendiği ifade edildi. Sivil toplum ve meslek kuruluşları, yazarlar ve birçok internet sitesi de dizinin yayınlanmasına tepki göstererek, yayından kaldırılmasını istedi.
Kaynak:Hürriyet

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cok yazık oldu . Kaldırılmasını hic istemezdim . Fanatiği oldugum tek diziydi ... Aslında buraya satırlarca birseyler yazmıstım ama amacım polemik yaratmak , yanlıs anlasılmak olmadıgından geri sildim .. Umarım dizi tekrar yayına alınır ...

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA

xykare

Üye
Tepki
2
peki yayından kaldırıldı, onun yerine konulan programı seyrettiniz mi?...

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@t-genc

''Kan Uykusu'' adinda bir program vardi.. Izlemeni oneririm..Show tv yetkilileri zaten en guzel cevabi verdiler bu programi yayina sokarak..

Kurtlar Vadisi de kaldirildi, bundan sonra Selena izleyip bekliycez bakalim ucabiliyo muyuz??:rolleyes: :cool:

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@Tugberk Tezel

"Kan Uykusu" daha önce skyturkte de yayınlanmıştı. Ordumuzun terörle mücadelesini anlatan bir belgesel. Bu programı bir yerden bulup mutlaka izleyin arkadaşlar.Bazı bölümlerinde gözyaşlarını tutamıyor insan....

Kurtlar Vadisine gelince böyle paldır küldür yayından kaldırılması çok yanlış bence...

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
d_ kesinlile izlemem
e_ izlettirmem
bu diziyi izlemek bene ters bunun yerine tsk nın pkk terör örgütüyle girdiği sıcak catışmaların yayınlandığı bir program var sanırım trt de onu izlemeyi tercih ederim hatta böylesi daha mantıklı daha gercekci ve objektif

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
milliyet gazetesi söyle bir anket yapmış oy kullanmak isterseniz.

(link)

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
diziyide izledim filminede gittim.çok güzeldi.yani kaldırılmasına üzüldüm...:boese157: