Kullanmaktan en çok keyif aldığım bisikletim

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında can onur tarafından paylaşıldı.

 1. can onur

  can onur Forum Demirbaşı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  2 Haziran 2012
  Mesajlar:
  541
  Beğeniler:
  1.403
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Uzun süredir, bir fixed sahibi olmayı düşünüyordum. Nihayet, klasik bir 27 jant bisiklet buldum ve bunu fixed yaptık Red Bisiklet'in sahibi Taner Kunt'la... Fixed hakkında söyleyeceğim tek cümle var; "medeniyetin ulaştığı son nokta". 30 yıla yakın zamandır bisiklete biniyorum; ama, hiç bu kadar keyif almamıştım.

  Bisikletin özellikleri:
  Marka: Favorit (Çekoslovakya)
  Dişli oranı: 53/17
  Ön fren: n/a
  Sele: Gyes

  Hepsi bu kadar...

  Gidon için deri diktiğim zaman, fotoğrafları daha sonraki günlerde yine paylaşacağım.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Doğukan Aksu

  Doğukan Aksu Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.127
  Beğeniler:
  4.037
  Şehir:
  Ankara / Çankaya
  Seviye:

  Bisikletiniz güzel görünüyor fakat bisikletçinizin de düşünemediğini varsayarak krank-setin fixie bir bisiklette uzun vade dayanmayacağı gibi olası bir zorlanmada ilk olarak bisikletinizin bb bölgesine de zarar verebileceğini şimdiden söylemeliyim. Bunun dışında ise bir kaç eksiklik olsa bile zamanla daha da rayına oturacaktır diye düşünüyorum. Aynı zaman da Ankara da ikamet etmektesiniz sanırım benimde Ankara için fixieci bir grup oluşturma ve çeşitli organizasyonlar oluşturma gibi bir planlarım var şimdiden bunu da size de bu konu altından duyurayim, ilk olarak merkezi bir yerde buluşma ayarlayıp hoş bir tanışma ortamı yaratabiliriz diye düşünüyorum.
   
 3. #3
  can onur

  can onur Forum Demirbaşı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  2 Haziran 2012
  Mesajlar:
  541
  Beğeniler:
  1.403
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Buna keyif amaçlı biniyorum. Hız ve uzun yol yapmak için diğer bisikletlerimi kullandığımdan, dişlilerin hemen eskiyeceğini düşünmüyorum. Artık eskirse de, değiştiririm yeni model dişlilerle.
   
 4. Doğukan Aksu

  Doğukan Aksu Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.127
  Beğeniler:
  4.037
  Şehir:
  Ankara / Çankaya
  Seviye:
  Demek istediğimi anladığınızı sanmıyorum. Şuan ki mevcut krank stronglight tarzında eski çelik ve kamalı dediğimiz türden olup orta yatakta buna bağlı bir sistemten oluşmakta. Ve aşınma olduğu takdirde direkt olarak etkilenen nokta orta yataktan kaynaklı BB bölgesinde olacaktır, dişlilerden değil. Ayrıca hıza, uzun mesafeye de bakmaksızın fixie bir bisiklet sade, yalın olduğu kadar daüzerindeki gerilim katsayı hiç bir bisiklet türüyle karşılaştırılamayacak kadar fazladır. Gergin işleyen bir drive-train, (ki şuan mevcut oranınız bile çok yüksek) sürekli stres altında olan parçalar ve buna ek olaraktan da bu gerilimi zora sokacak bir krank ve buna bağlı bir BB!
  Yine siz bilirsiniz, ben sadece bunca zamanki deneyimim ve tecrübem ile gerekli uyarımı yapıyorum. Çok başıma geldi, kimse uyarmadı, belki de uyarı da bulunacak kimse yoktu ama ben aynı yaşadıklarımı siz kendinizde yaşayın istemem!
   
  CevdetBilge ve Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
 5. #5
  can onur

  can onur Forum Demirbaşı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  2 Haziran 2012
  Mesajlar:
  541
  Beğeniler:
  1.403
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler öncelikle. Bütün bunları en başından bilerek böyle bir bisiklet aldım. Üzerindekiler, bisikletin orjinal parçaları; bir müddet bunları kullanacağım, daha sonra tüm krank seti ve yatağı, komple değiştireceğim. Muhtemelen Tiagra, 105 ya da Campagnole'un uygun fiyatlı bir krank setini alacağım. Daha düşük bir oran tavsiye ettiler ama çok pedal çevirmekten sıkılacağımı düşünüp böyle bir seçim yaptım ki yeri geliyor bu orandan bile sıkıldığım oluyor.
   

İlginizi Çekebilir

1.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...
upload_2016-10-20_14-40-16.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...
Ekran Görüntüsü (6).png
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...