Kulak nasıl kırılır fiyatı nedir?

Carlos

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ilk günden bu parçayı kırdım, arka vites mekanizmasını tutan aliminyum parça
daha önce kıran var mı
fiyatı nedir biliyo musunuz?
(link)

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
kırılması çok olağandışı bir parça değil.zaman zaman bu parçanın kırıldığını duyuyorum.

bence asıl sorun fiyatının ne olduğu değil, senin bisikletine uygun bulunabilirliği...

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Kulağın yamulması veya kırılması çok normal. Kadronun markası ne ise ona göre kulak araman lazım.Bulamazsan frezede çektirebilirsin ama pahalıya gelir. Kron vb. bir kadro olsaydı bulması kolay olurdu. Ben 1 Trek 1 de Giant kulağı değiştirdim şimdiye kadar. Tanesi 20 eu civarında.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
bende arkadasımın bana çarpması sonucu yamultdum eski halini almadıgı için yenisini taktım 25 euro sanırım delta da

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
ewt uzun gezilerde yedeğini yanımda taşıdığım
arkadaşlarıma göre taşımamın gereksiz olduğu parça :D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Kulak bisiklette belkide gerektiği zaman kırılması için takılmış tek parçadır...Vites zorlandığında, zincir sıkıştığında yada vites kitlendiği zaman yamularak yada kırılarak kadronun vites bağlanan kısmının zarar görerek kadronun hurdaya gitmesini önler...
Bence kırıldığı zaman fazla üzülmemek gerekir çünkü kırılması doğaldır...Genelde markalı kadrolara sahip bisikletlerde yedek olarak satışı vardır fakat bazı markalarda olmayabilir.Bu durumda tornacıya giderek yenisi yaptırılabilir...Ama yenisini yaptırırken sakın alu dan başka malzeme kullanmayın...Çünkü daha sert bir malzeme kullanırsanız kulak işini yapamaz ve kadroya zarar verebilir.

• Beğen
Tepkiler: Gordon

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
yaw 2 senedir bisiklete düzeli olarak biniyorum. jant teli kırdım, aynakol kırdım, lastik yardım, ama bir türlü şu kulakçığı kıramadım allah aşkına söyleyin bu kulakçık nasıl kırılır millet kırıyorda kırıyo benim aceranın kulakçığı bi türlü yamulmadı bile....

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
o kulakçık aceranın değil kadronun kulakçığı zaten...ayrıca demekki bizim bindiğimiz gibi binemiyosun bisikletine...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@chaari

bisikleti fazla zorlamıyorum ki atla zıpla ve tempolu sürüş o kadar:D ama arazi başlayacak seneye yazın inşallah;)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
aman abi mllet saglam kalsın diye ugraşır sende bozmak için ugraşırsın :D söyleyin bana bu nasıl iştir :D

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
valla özel çaba harcamadım vites değiştirirken oldu. kulak ve arka artırıcı mefta.

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Düşük viteste kalmış, vitesi yüksek vitese kurcalanmış bisikletin pedalını çevirince kırılıyor.
Kulak deyip geçmeyin Bianchi bile 1 senede tedarik edebildi 2008'de 2006 Bianchi Slr 200. Yedeğini bulundurmakta fayda var. Bugün Bianchi servisinde gördüm 7,5 Tl 3 çeşit dedi.