KTM Strada 1000 Speed Görüşlerim, Görüşleriniz

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
ktm çok güzel görünüyo. ben olsam sse yerine ktm alırdım

Scudo

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
@Umut Tekin

Belirttiğin yollar dağ tepe değil asfalt yol, 23 lastik niye gidemesin, kalın lastiğe göre daha az enerji harcayarak gideceksin hatta. Hele ki bahsettiğin kmleri yapacaksan avantajı daha yüksek. Tek sıkıntın taşıyabileceğin ağırlık olur. Bir de art arda süreceksen ciddi antreman gerekecek zaten hangi bisikleti alacağından bağımsız olarak.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Latif Ç.

Evet ben zaten asfalt yolcusuyum. Ama bu bisikletin bagaj bağlantı noktaları yok. Yarın bir gün beni İstanbul-Mersin turu yapmaya kalktığımda yarı yolda bırakır maalesef. Ki ben bu SSE'de ki 700x28 lastikleri bile 700x32 lastiklerle değiştirmeyi düşünüyorum.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikleti veya 700x23c lastik seni neden korkutuyor Umut ben onu anlamıyorum.
Lastik ne kadar ince olursa o kadar hızlı, o kadar kısa sürede ve o kadar az enerji harcayarak turlarını bitirirsin.

Specialized'ın 28c lastikleri 32c yapacaksan daha da kötü sen hız istemiyor muydun?

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Berke Kazankaya

32c altı bir lastik ile tur yapmayı asla düşünmüyorum. Gördüm ben 32 altı lastikleri. Tek sorun lastikte değil. Bagaj bağlantı noktası yok. Hız istiyorum ama turumu engelleyecek bir hız benim işimi görmez maalesef. Şimdi sen bir yol bisikleti ile sele altı çanta ile İstanbul'dan Mersin'e gelebilirim diyorsan düşünebilirim yol bisikletini )

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
@Umut Tekin

konuyu takip ediyorum da sebep ve sonuçlar hep birbirinden ilintisiz gidiyor. lastik boyutu konuşulurken de bağlantı noktası sorun olmuş, bende specialized allez var mesela onda var bağlantı noktası. bir çok kadroda da vardır diye düşünüyorum. ha bende var ama kendim çok eşya taşımayacağım bir çanta yapmayı düşünüyorum mesela onun için de sele borusuna bağlanan modeller var 5-6 kiloya kadar, sadece üst bağlantı noktası olmayan kadrolar için üstten fren vidasını kullanıp, alt bağlantısı normal yerlerde olan modeller var...

Benim algım aklınızda bir kaç bir şey var, ama kararsızsınız, buradan kendinizi onaylayacak yorumlar beklentisinde olup karar vermeye çalıştığınız üzere. (yazılan fikirleri desteklemediğinizden değil sebep-sonuçları farklı cevaplamanızdan yola çıkıyorum.)

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Latif Ç.

Evet beğendiğim modeli herkes onaylasın artık alayım diyorum ama olmuyor iyi ki de olmuyor. Ktm Strada 1000'i aldığımı düşünün. 23C lastikler ve arka bagaj bağlantısı yok. Tur yapamayacağım kalırım öyle ) Lastiği tartışıyorduk o sorun oldu ben orada vazgeçtim zaten, sonra bagaj sorunu eklenince tamam dedim bu bisiklet bana göre değil. 32c'ye yükseltilmemesi zaten başlı başına bir sorundu benim için. Sanırsam ya turdan yada hızdan ödün vereceğim. Yoksa olmayacak. Gerçi SSE tam aradığım model gibi ama hayırlısı bakalım. Bu aralar beklemeye çekildim araştırıyorum bol bol. 2014 modellerde hayır yok belki 2015'de değişikliklere gidilirse kendime uygun bir şey bulurum herhalde. O da çok uzun bir bekleyiş demek. 2015 modelleri bekle peh yaz biter.

Bu arada yorumunuzun sonunda belirttiğiniz şey kesinlikle doğru kararsızım birinin şu şu çok uygundur deyip birilerinin de onu desteklemesini ve ağır eleştiri almamasını istiyorum. Biri gelsin desin ki şu şu tam aradığın bisiklet ama artık nasıl bir istekse benimki çok kısıtlı kaldım. Kendime uygun bir fitness bisiklet bulamadım )) Ya tam güzel hoş bakıyorum ya hidrolik fren kullanıyor ya da ikili aynakol falan. Ya da bagaj bağlantı yerleri olmuyor.

Cihan Şar

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Scott
Hız konusuna çok takılıyorsun, hangi bisikleti alırsan al bir müddet sonra yol bisikleti kafanı kurcalamaya başlayacak bundan emin olabilirsin. neden dediğini duyar gibiyim o zaman ilk cümlemi tekrar oku. ben de hızlı gitmek, uzun turlar yapmak istiyordum bunun için araştırmalarım ve uzun bir sürecin ardından optimum hızda gidebileceğim bir şehir/tur bisikleti aldım peki pişman mıyım ?eh, biraz :) Eee peki neden bunları yazıyorsun ? Sende kendimi gördüğüm için. diyeceğim şu uzun tur yapmak için zaman gerekli çalışan/okuyan insanlar için bunlar ancak senelik izinler de ya da uzun tatiller de mümkün oluyor peki geriye kalan koca yılın diğer kısmı ? işte o noktada hız tutkusu, günübirlik uzun turlar işin içerisine karışmaya başlıyor ve buradan sonra yol bisikletinin cazibesi keşfedilmeyenin merak duygusu ile beraber insanı yavaş yavaş sarıyor.

Eğer bagaj takılabilen bir yol bisikleti seçersen, çok detaya girmeden uzun tatil ve izin dönemlerinde çadır ve matını alıp uzun turda yapabilirsin elbetteki tur bisikletinin konforu olmadan dediğim gibi burada bir yıl içerisinde ne kadar uzun tura çıkacağın önemli, karar senin.. her tercih bir vazgeçiştir.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Cihan Şar

Bu yorum çok şeyi değiştirebilir. Sanırsam bundan sonra kendi yolumu kendim çizeceğim. Şuan bu yorumu okuduktan sonra gerçekten tüm düşüncelerim alt üst oldu. Sene de 1-2 kere yapacağım tur için bu kadar rezillik çekmeye değer mi acaba ?
Bütçemin el verdiğince en iyisinden bir yol bisikleti alıp devamında eğer tur yapmak istersem gerekli tur ekipmanlarını bisiklete yerleştirip tur yapmak daha mantıklı. Böylece tur yaparken tur amaçlı kullanırım tur yapmazken hız amaçlı kullanırım. İkisini bir arada kullanıp hızdan ödün vermem en azından. 32c lastik uyumlu ve arkasına bir bagaj takılabilecek(tabi var mı böyle bir şey varsa ne kadar iyi olur tartışılır) bir yol bisikleti hayli hayli işimi görür. Bir yol bisikleti gerçi bu özellikleri sağlayabilecek mi bilemiyorum. Yoksa bunu böyle düşünürken yine mi acele ettim. Bence ben ne istediğimi bilmiyorum. İşi zamana bırakacağım. Ama bu dedikleriniz şuan da ilk düşündüğüm şeyler.. Yol bisikleti ile asfaltta tur yapmak. Kulağa çok hoş geliyor. Bir o kadarda riskli

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
32c lastiklerde bu kadar ısrarcıysan Fuji nin cyclocross modellerine de bakabilirsin. Üstelik bagaj delikleri de mevcut. Belki tek dezavantajı mekanik disk frenleri gibi görülebilir Yanılmıyorsam Avid modeli var ve de türünde iyi bir fren modeli. Bir de cyclocrossların oturuş pozisyonu yol bisikletine göre daha dik açılıdır ki bu sizi uzun Turlarda daha rahat ettirir.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gnlerdir takip ediyorum konuları, bisiklete yeni başladım hatta henüz başlayamadım sayılır o konuda yorum yapamıycam ama gerçeği söylemek gerekirse her ne aşırsanız alın pişman olacaksınız eminim. Çünkü sadece markalar arası gidip gelmiyorsunuz birde mtb hariç nerdeyse bütün türler arasında kararsızsınız lafın özü kendinize daha fazla eziyet etmeyin çünkü mükemmel hiç bişey yoktur ne alırsanız alın almadıklarınıza göre artı ve eksileri olacaktır.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umut ille de 32c lastik diyorsun ama 32c lastikler yol bisikletleri maşalarına geniş gelir yani uymaz en fazla 28c diye biliyorum ben.
Hem yol bisikleti gibi olsun hem de 32c lastik uyumlu olsun diyorsan sen cylocross kategorisine bakmalısın ama o bisikletler de bütçeni aşıyor...

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Ugur Basdag
32c'de ben ısrarcı değilim burada 32c'nin altında yapamazsın dediler. Şu cyclocross modellerini az araştırayım. Teşekkür ederim. Ayrıca cyclocross V fren modelleri de gördüm. Fuji zorunlu değil.

@mehmet.ali
Maalesef bu mükemmelliyetçi yapım bunlara sebebiyet veren. Yani bir mağazaya bile girsem giysi almak için inanın saatlerce dolaşabiliyorum. Waikiki'ye giriyorum hiç birini beğenmiyor çıkıyorum. Sonra Adidas'a falan giriyorum hepsi pahalı geliyor çıkıyorum sonra tam ortasını bulup bir şeyler alıyorum )
Kendinize eziyet etmeyin diyorsunuz ama ben şimdi amaan yeter bu kadar deyip bir şey alırsam inanın 1 ay bile sürmeyecek bir eziyet yüzünden ileride verdiğim paranın karşılığını alamyınca çok üzüleceğimi biliyorum ki araştırmak bana zevkli geliyor her şeyini öğreniyorum.

@Berke Kazankaya

Dostum ben 32c ısrarcısı değilim. Gelen özel mesajlar veya insanların düşünceleri beni böyle yöneltti. 32c altı lastikle tur yapılmaz düşüncesi. Ben şuan ne yapacağıma karar vereyim en iyisi. Gerçekten çok karışık. Senede 1-2 kere yapacağım tur için bu kadar şeye değer mi acaba. Ng 650 ile bile tur yaparım diye düşünmüyorum değil. Yani eski konularda yurtdışından tarihi bisikletlerle gelenleri görünce bence kapitalizmin kurbanı olmaya gerek yok tur için.

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
Bu konudan diyaloglar üzerine kurulu film senaryosu çıkar, çok hararetli tartışmalar olmuş. Bir ara tekrar okumaya değer...

• Beğen
Tepkiler: gezerfen