KTM Strada 1000 Speed Görüşlerim, Görüşleriniz

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Merhaba uzun zamandır bisiklet seçimi konusunda forumda baya kalabalık olduğumu hissetmeye başladım. Her konuda her mesajda insanları sıktın iyice Umut diye düşünüyorum. Bir konu açmadan önce 100 kere düşünüyorum. Şimdi ki konum sadece beni ilgilendiren bir konu değil. Bahsedeceğim model daha önce hakkında hiç inceleme yapılmamış adı hiçbir yerde geçmeyen bir model. O yüzden yeter artık alacaksan al bir bisiklet gibi çıkışmayın bana ) Fuji absolute konusunda olduğu gibi insanlar bu bisikletleri araştırırken benim gibi boş boş etrafı araştırmasın, bu gibi konularda fikir sahibi olsunlar. Ben öncü olayım bu incelemesi yapılmamış konularda.

Kendi görüşlerimi ekleyip sizinde uzman görüşlerinize ihtiyacım var.
Bilen biliyordur uzun zamandır bisiklet arıyorum. En son specialized sirrus elite 2014'e karar kıldım bisiklet fuji'de olduğu gibi beni kör etti yine ) Kendine hemen bağladı. Ta ki KTM Strada 1000 Speed modeline biraz şans verince hiç de fena olmadığına karar verdim.

Öncelikle bisikletimizin modeli KTM STRADA 1000 SPEED .
(link)

Detaylı bilgi için orjinal site linki
(link)

http://i.gyazo.com/8d141404a2c4df30df1e5c8837f7d82a.png

--Kendileri karbon maşa ile üstümdeyken çok titremen diyor,
--9.2kg ağırlığı ile yol bisikletleriyle aşık atıyor,
--Tiagra set ile seni rahat ettiririm diyor,
--Shimano Tiagra 4603 50-39-30 aynakol ile turlarda zorlamam, yokuşlarda usandırmam diyor. (Tabi bagaj takılır mı arkaya bilemiyorum yardımınıza ihtiyacım var tur konusunda)

Specialized'e bence fark atar bu bisiklet ) Bana öyle geldi. 2800 Tl'ye bulabildim. Ki %10 indirim ile 2500'e bile gelebilir diye düşünüyorum. Şuan piyasa fiyatı 3000 gibi. Profesyonel arkadaşların yorumları bana yol gösterecektir.
Lütfen her düşündüğün bisiklet için konu aç demeyin. Bencil gibi düşünmeyin. İleride bu bisikleti düşünecek arkadaşlar için ön ayak olacaktır bu konu. Gerçekten hakkında açılmı 1 tane bile konu yok. Her yorumunuz sadece bana değil bu tür ile ilgilenen herkese yardımcı olacaktır. İlgilenen herkese teşekkürler.
Bilmiyorum ama piyasa da bulamadım şuan bulabilirsem belki alabilirim bu bisikleti.
Tek isteğim şehirde arabalarla yarışıp 500 km üstü turlarda rahat etmek
Yakışıklı bir resim gönderelim.
http://espacevelo.fr/wp-content/uploads/2013/11/DSC01349-1024x682.jpg

Scudo

alican33

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
Ktm motorsiklet konusunda oldukça iyi işlerini ciddiye alan bir firma bisiklet konusundada öyle zaten motoru tam anlamıyla yapan adam bisikleti her türlü yapar diye düşünüyorum.Listedeki parçalar aldığı paranın hakkını veriyor bence.

• Beğen
Tepkiler: Umut Tekin

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
KTM zaten motor üreticisi normalde bisikletleri de çok kaliteli bu model Trek FX, Specialized Sirrus gibi modellere donanım bakımından fark atar. Görüntüsü de on numara gönül rahatlığıyla alınabilir Fitness şehir bisikletleri kategorisinde bana göre bir numara.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yav sanki evleniyosun.
3gündür bütün forum sana çalışıyoruz...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kivilcimb

Hahah bu yorum efsane olur abi. :D

• Beğen
Tepkiler: Uras Cumhuriyet

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@kivilcimb

Girmek zorunda değilsin arkadaşım konularıma. Yardım etmek isteyen eder. Sırf senin gibi düşünenler için zaten uyarılarımı yaptım, konuyu okumadın sanırsam. Bu bisiklet hakkında hiç bilgi yok. Hem şikayet edersiniz kimse inceleme yapmıyor eski forum havası yok. Sonra ben böyle bilinmeyen türler hakkında forumda bilgi alışverişi ortamı oluşturduğumda böyle tepkiler veriyorsun anlayamıyorum.

2 farklı bisiklet hakkında konu açtım Fuji Absolute 1.1 D ve bu. Gir bak bakalım 1 tane bile konu var mı ? İnsanlar bu bisikletleri araştırdığında bir bilgi bulamıyor. Ben hem kendi sorunlarıma hem gelecekte benimle aynı sorunları yaşayacaklara kaynaklık ediyorum. Varsa bloklamak falan bloklayabilirsiniz beni. Zaten önceki konuda verdiğiniz bilgiler belliydi kalitesiyle. Sabit maşaya karşı görüşleriniz ve eleştirileriniz bir harikaydı.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umut Tekin

Sinirlenme Umut sakin biraz. :)

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Cem Bayıll

Ben size kurtulmanın kısayolunu söyleyeyim hemen.
Profilime giriyorsunuz. Sonra sol tarafta Bu üyeyi engelle yazıyor ona tıklayarak açtığım konu mesajları görmekten kurtulabilirsiniz.
Böyle inceleme konuları zaten yok. Herkes bisikletini alıp kullanıyor. Eski forumdan eser kalmadı konuları havalarda uçuşuyordu 1-2 aya kadar. Hayır anlamıyorum 2-3 konu açmak bu kadar rahatsız etti. Kimse cevap vermek zorunda değil ki. Yardım etmek isteyen eder zaten.

@Berke Kazankaya

Ya abi aylardır forumdayız attığımız 2 konu dert oldu ne bileyim. Öyle boş konularda açmıyorum. Hani uğraşıyorum üstünde. Uzun süre araştırma yapıp bu konuları açıyorum. Tek başıma hareket etmek istemiyorum sorun bu. Kendileri açsa da 1-2 inceleme konusu biz de faydalansak keşke

• Beğen
Tepkiler: Sinan GENÇ

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Umut Tekin

bir kere arkadasım diye hitap olmaz ben senden 8 yaş büyüğüm.
neyse burayı bir kenara bırakıyorum.

3 gündür açtın konuda herkes sana fikrini söyledi kim ne dediyse sen sse dedin.
hatta bunu yorumları ilede söyleyen oldu.

biz ne dersek diyelim sen gene kafandakini alıcaksın.
ben burda çok adam gördüm mtb önerisi ile çıkıpta "bakın yeni bisiklet aldım diyip yol bisikleti" alanı..

üstelik çıkardığın bütün seçenekler aşşa yukarı aynı.
ne yapmaya çalışıyosun anlamadım.

al bitenede herkes kurtulsun..

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@kivilcimb

Yaşa dikkat etmemiştim. Kusura bakmayın o yüzden. Hayır işte yanılıyorsunuz en küçük şey bile fark ediyor. Çıkardığım tüm seçenekler aynı değil.
Fuji absolute seçtim. Ama onun hidrolik olduğu ve ekipmanlarının yetersiz olduğu çıktı ortaya. Tur yapayacağımı öğrendim.
Sonra merida t5'i seçtim. 2'li aynakolu olduğu ve tur yapamayacağımı öğrendim. Onu da elemek zorunda kaldık
Devamında trek fx 7.5'e baktım. Tarzıma uygun ve güzeldi ama Türkiye fiyatları çok çok fazlaydı onu da elemek zorunda kaldık.
Devamında Specialized Sirrus Elite'ye seçtim lakin bu sefer profesyonel bir arkadaş çokta uygun olmayacağını söyleydi. Uzun turlarda. Çünkü tam şehir bisikleti ve narin olduğunu düşünüyordu. Rahatlık bakımından sorun yaşayacağımı söyledi.
Cannondale badboy- scott sub- giant escape gibi değişik markalar önerildi tek tek kontrol ettim. Onlar hakkında 1-2 konu vardı onları o yüzden sormadım. Ama bu bisiklet son öneriydi ve öneren arkadaş gerçekten çok güveniyordu bisiklete. Bende forumda hakkında detaylı bilgi bulamayınca böyle bir konu açmaya karar verdim.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umut, agresif davranırsan bir sonuç elde edemezsin konu uçar gider.Biran önce bisiklete sahip olmak için paniklemene gerek yok.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sana son tavsiyem ; aradığın özelliklerin en iyisi sse'dir.
boşuna başka yollara fikrin sapmasın.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Ozan Güneri
Uyarınız için teşekkür ederim çok haklısınız.

@kivilcimb

Çok teşekkürler. Bu bisiklet hakkında yeterli bilgi alamazsam SSE'yi alacağım. Bugün tam aradım siparişi verecektim son bir kere daha araştırayım dedim. Bu bisiklet çıktı şansıma. İşte sonra vazgeçmek zorunda kaldım. Bilmiyorum her özelliği SSE'den iyi gözüktü ama hakkında yorum yapan insanların olmaması beni korkuttu alırken. Tiagra set falan. Kadro olarak bir şey diyemem ama ağırlık ve vites sistemi olsun fren sistemi olsun SSE'den iyi geldi gözüme. Ayrıca aynakola bakınca sanki daha hızlı gidebilirmişim gibi hissetim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kivilcimb

Abi Acera/Alivio sistem Tiagra grup setten daha mı iyi diyorsun?

@Umut Tekin

Aynakol, jant seti, diğer parçalar aynı zamanda yol bisikletlerinde de kullanılıyor dolayısıyla daha iyi bir performans yakalarsın KTM'de.
Eğer arabalarla gerçekten arabalarla yarışmak istiyorsan. :D

• Beğen

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Berke Kazankaya

Evet işte tam zıt fikirler beni zora sokuyor maalesef. Sanırsam seçtiğim modeller birbirine gayet yakın o yüzden bu kutuplaşmalar oluyor. Demek ki bundan sonrası bana kalıyor. Bundan sonrasında kalite değil de zevk yarışıyor. Ama burada biraz durum farklı gibi çünkü KTM gerçekten kadro hakkında konuşamıyorum da diğer parçalar SSE'Ye göre daha iyi. Acaba kadro hakkında bilginiz var mı ? Sonuçta en önemli parça kadrodur bu konuda. SSE'den çok altta kalır bir yanı var mı ? SSE'nin kadrosu çok kaliteli biliyorum özellikle yol bisikletine yakın mükemmel geometriye sahipmiş. Bir trek kadar veya SSE kadar kaliteli bir kadro bu bisiklette var mı ? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Yoksa gerek vites sistemi fren sistemi olsun gerek diğer parçaları ve şekli olsun bana SSE'yi unutturacak bir model gibi duruyor.
Eğer uzman kişiler. SSE'de ki gibi atikliği ve 500 km üstü turlarda rahat edebileceğimi teyit edebilirlerse bu bisikleti alabilirim.

Bu bisikletin acaba 600km lik bir tura gücü yeter mi ? Bagaj bağlantıları vb şeyler mevcut mu ? Bu konularda bilgim yetersiz biraz da.

alican33

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
Bende merak ediyorum yorumlarınız benim içinde değerli.

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Bence seçimini KTM'den yana kullanmalısın, kadrolarını kötü kılacak bir şey görmedim duymadım, mat boya benim hoşuma gidiyor, sizin göz zevkinizi bilemem. Buralarda bolca görüyorum KTM.
KTM'nin özelliklerini diğer seçenekler ile karşılaştırırsanız zaten kararsız kalmanıza neden olacak birşey yok.. Full tiagra set, rulmanlı orta göbek, R501 jantlar, tamamen Ritchey malzemeler..

Specialized alırsanız sadece markaya para verirsiniz, arkadaşlarına bakın benim specialized bisikletim var diye hava atma niyetinde isen alabilirsin yoksa direk elenmeli bence.

Fujilere ben pek ısınamadım, açıkçası.. KTM ile karşılaştırınca pek bir şansıda yok zaten.

KTM..

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Hayır, seçtikleriniz birbirine yakın değil. Diğerleri dağ bisikleti ekipmanlarıyla donatılmış şehir bisikletleri, bu bisiklet ise düz gidonlu bir yol bisikleti :) Kendisi dururken gibisini almayın, ya tur bisikleti alın veya yol bisikleti. Farklı tür bisikletlerle tura çıkanlara polis ceza kesmiyor:) Her tür bisikletle turlara çıkıyor insanlar. Hayatınız boyu bir kaç kez tura çıkacaksınız diye niye kendinizi kısıtlıyorsunuz? Alın yol bisikleti gitsin. Nasıl olsa alacaksınız bu modellerden herhangi birini aldıktan sonra. Kendimden biliyorum.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@rahmi kocaman

Evet ama yol bisikleti alırsam tur hayalimden tamamen vazgeçmek zorunda kalırım :( Ben de ne yapayım mecbur böyle bir yola gittim. Bu yüzden mecburen tur yapabileceğim en hızlı bisikleti seçmeye çalışıyorum. Ayrıca hiç bir kaç kez çıkacağımı sanmıyorum. Her yaz çıkarım gibi. En azından bu yaz alışmak için 500km gideceğim. Çok seversem bi 500 daha. Gelecek yıl belki bir İstanbul-Mersin turu. Bunlar hayallerim. Yol bisikleti alarak kendime büyük haksızlık ederim gibi. İleride ekstra yol bisikleti de alırım belki.