KTM Chicago vs Cube Aim vs Sedona 710 2015 vs GT Aggressor 2.0

Eren B.

Üye
Tepki
13
İsim
Eren
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herkese iyi günler. Birkaç aydır bisikleti yenilemeliyim artık düşüncesinin verdiği gazla yeni bir bisiklet arayışına girdim ve bu bisikletleri kadrajıma aldım. Şu anki bisikletim çelik kadrolu çift süspansiyon Salcano. İş görüyor tek sorunu ağırlığı. Hatta Salcano Astro Salcano NG350 ve Kron XC500 modellerini de listeye ekledim diyebilirim ama bunlara daha çok yoğunlaştım. Hepsi de v fren. Özellikle v fren istiyorum. Kullanım alanı olarak ormanlık alan, sahil yolu, taşlı yol her yerde kullanacağım. Profesyonel değilim zaten. Önceliklerim tabii ki hafif olması. Mesela Altus ve Acera arasındaki farklar nelerdir? GT markasını ilk defa duyuyorum ve hiç kimsede görmedim ama teknik özellikleri iyi görünüyor. Sizin görüşleriniz nedir? Boy 1.73.

GT Aggressor 2.0
(link)

Sedona 710
(link)

KTM Chicago
(link)

Cube Aim
(link)

Seçenekleri indirdim ve son olarak Sedona 710 ya da Cube Aim almayı planlıyorum. Bu hafta içinde ikisini de gidip deneyeceğim. Cube ortalama 1000 lira kadar pahalı Sedona'dan. Sedona'ya da yakınım aslında hatta onun kadrosu daha hoş geldi gibi gözüme. Sedona'yı alarak hangi konularda eksiklik yaşarım? Bariz fark var mıdır yokuşlarda vs. ve sanırım başlangıç seviye bisiklet. Üzerinde güncellemeye ihtiyaç duyabilirim miyim sonrasında? Sedona'nın ağırlığı ne kadar hiçbir yerde bulamadım.

Scudo

kemalkeskin

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Kemal Keskin
Bisiklet
Diğer
Gt kullandım bir ara sağlam güzel bisiklet ilk tercihim cube olurdu cok beğendim sonra GT
GT gayet güzel bir marka turkiyede fazla satışı olmadığı için duymamış olabilirsin ağırlık olarak fazla bisey bekleme ama.
Altus sistem ve acera sistem kullandım GT de acera kullandım güzel ama viteslere fazla takılma yinede sedona ve gt fiyat farkina bakarsan takilabikirsin

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
KTM ve Cube bir yana, Sedona ve GT bir yana. Bu iki taraftan bütçenize hangisi uyuyorsa onu seçin. Bu 4 bisikletten hangisini seçerseniz seçin sonuçta pişman olmazsınız.

Eren B.

Üye
Tepki
13
İsim
Eren
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kemalkeskin teşekkürler. GT için Delta Bisiklet'e gittim. Kalmadığını ama sipariş üzerine getirebileceklerini söylediler. Ama gri-turuncu renkli olan varmış. Ellerindeki teşhir ürününü incelediğimden mi bilmiyorum ama pek ısınamadım bisiklete. Test de etmedim. Ağırlığı fazla bir şey bekleme derken az anlamında mı?

@Kadirhan teşekkürler, epey güven verici bir yorum oldu benim için.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Cube cular saldıracak şimdi ama bence sedonanin bir ust donanımına bile bakabilirsiniz bence o parayla... ;) sonuçta baktiginiz hiçbir bisikletin kadrosu öyle kötü değil

Eren B.

Üye
Tepki
13
İsim
Eren
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mhtozel Sedona'nın üst modelleri de güzel ama v fren olmadığı için direkt eledim aslında. 710'dan üst model v fren yok sanırım? Kendimi v frenle biraz harmanlamak istiyorum kısacası :) Bir de 710'da sonradan hidroliğe çevirme şansım da varmış, bu değerlendirilebilir beklentiyi yukarıda tutarsam. Cube'de de varmış ama KTM'de ve GT'de yok bu.

kemalkeskin

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Kemal Keskin
Bisiklet
Diğer
@eren1905 fazla olabilir demek istedim ya da her dağ bisikleti gibi de olabilir bilemiyorum yol bisikleti ne daha fazla merakım olduğundan bana hep ağır geliyolar :D

EmreTzn090909

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Emre Tüzün
Bisiklet
Trek
Bence cube almanızı öneririm bu fiyat aralığında

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam içinize sineni alın. Görüntü olarak baktım da Ktm'ye gitti gözüm harika görünüyor :islik: Sonra da Cube tabi ki görüntü olarak, renkleri vs güzel durmuş :harika:

Eren B.

Üye
Tepki
13
İsim
Eren
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kemalkeskin evet, hafiflikte yol bisikletlerinin yanına yaklaşamıyor dağ bisikletleri :) Aynı segmenttekiler de zaten hemen hemen kiloları eşit veya birkaç kilo oynayabiliyor aralarında. En son bir şeylerden feragat ediyorsun işte.

@EmreTzn090909 Sedona'yı aldım :)

@Auron Sanchez bana kalırsa içlerinden en sağlamını KTM olarak aklımdan geçiriyordum ama kilosu fazla gibi geldi sadece. Bu arada Cube'un kivi rengi kalmamış. İstanbul için konuşuyorum tabi diğer şehirleri bilmiyorum. Siyah-beyaz-kırmızı olan diğer modeli var :)

kemalkeskin

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Kemal Keskin
Bisiklet
Diğer
@eren1905 hayırlı olsun aynen bence dag bisikletleri aralarinda ağırlığına fazla takılmamak lazım diye düşünüyorum