Kron Xc500

Tepki
0
Selamlar, yaklasik 2 aydir Formu takip edip kimselere sormadan baslangic olarak nasil bir bisiklet alabilecegimi cözmeye calisiyordum. Gerekten su ana kadar karsilastigim en karmasik durumlardan birindeyim. Tam " Budur" derken yapilan olumsuz bir yorumdan dolayi "Acaba ?" demeye basliyorum.Forumu takip etmeye basladigim ilk günlerde Insanlar neden bu kadar kararsiz kaldiklarini anayamamistim.Simdi ise kendim ayni durumdayim.
Gercekten zor ismis Bisiklet secmek.

1,72 cm ve +-100 Kg deyim.

Tam olarak istedigim spor amacli haftanin 2-3 günü, günlük 40-50 km pedal cevirmek, ve yilda 2-3 defa Turlara katilmak...

Yanlis anlamadiysam 16"-17" arasi bir bisiklet ve katilmayi düsündügüm turlar haric hep Asfalt yolda kullanacagimdan
Yol lastigi takilmis bir MTB edinmeliyim. Yeni baslayanlara genel olarak Sedona Borla önerildigi dikkatimi cekti.

Sifir takintim yok ve Hevesimin gelip gecici olup olmadigini anlayana kadar , sonradan devredebilecegim yada daha iyi donanim ekleyebilecegim 2 el bir bisiklet edinmenin dogru olacagini düsünüyorum.Düne kadar Sedonayi düsünürken bir is arkadasimizin 17,5 " kron Xc500 ünü satmak istedigini duydum. Kac model oldugnu sormayi unuttum ama Internette su özellikleri buldum.

Sizlerden düsüncelerinizi belirtmenizi rica ediyorum.

Özellikleri

Kadro Alu 7005 Double-Butted
Maşa Zoom
Boğaz Yatağı VP A41
Arka Vites Shimano RD-TX31
Ön Vites Shimano FD-MI90
Vites Kolları Shimano ST-EF60
Fren Kollan Shimano ST-EF60
Frenler Shimano BR-M422
Ayna Dişli Shimano FC-M151
Orta Mil Shimano BB-UN26
Gidon Kailoy
Boyun Kailoy
Pedal VP992
Sele Borusu Kailoy
Sele Vader
Ön Hazne Bitex Taiwan
Arka Hazne Bitex Taiwan
Zincir KMC Z51
Kaset Shimano MF-TZ21
Jant Teli HTI
Jant Remerx
Lastikler CST
Ölçü 16″-18"-20"
Renk Siyah
Beyaz

Scudo
Tepki
15
kilonuz fazla tura çıkmanız imkansız gibi bi olay günlük maksimum 30km'yi kaldırabileceğiniz kanaatindeyim

Tepki
0
Pardon ifadem eksik oldu,
Turlar yeterince kondisyon kazandigimi düsündügüm vakit.
Kimsenin beni yoldan toplamasini istemem tabi.

Rica etsem bisikletin uygunlugunu da degerlendirebilirmisiniz ?

mert yazgan

Daimi Üye
Tepki
103
bence başlangıç için gayet iyi bir bisiklet forumdada birçok kron kullanıcısı var onların yorumunu almak daha doğru olur ama tavsiye edebileceğim bir model.