kron xc500 aldım :)

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce kron xc500 aldım işte fotoğrafları ;
(link)
(link)
(link)
(link)
Henüz acemi olduğum için, bakımlarını nasıl yapacağımı kaç günde yapılacağı falan hiç bilmiyorum, birde selesi çok rahatsız ediyor sizlerde de oluyor mu merak ediyorum? Ve aksesuar olarak neler almamı önerirsiniz? Teşekkürler :)

Scudo
Tepki
27
İsim
yavuz
Bisiklet
Whistle
hayılrlı olsun guzel bısıkletmıs ama ya:) arka ve ön far mutlaka alman lazım,kucuk bı pompa, eldıven-kask,sele altı canta ıcıne bıkac takım aletı koymak ıcın :)aklıma gelenler bunlar benım...

Murat K.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Mosso
Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler.
Seleyi ayarlaman gerekli. Yukarı aşağı eğimli - ileri geri şeklinde kendine en rahat olanı bulana kadar biraz uğraşacaksın. Aynı sıkıntı bende de olmuştu.

E. Yavuz

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
Hayırlı olsun öncelikle hocam. Bende bayram sonu almayı düşünüyorum siz gidip aldıysanız pazarlıkla kaça aldınız? XC 250 alıp üstüne aksesuar mı alsam yoksa XC 500 alıp biraz aksesuardan mı kıssam bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim :)
Sele konusunda da uzun bir süre binmediyseniz 10 güne falan alışırsınız hala devam ederse seleyi değiştirirsiniz hocam.

Tepki
0
teşekkürler arkadaşlar :)
@E.Yavuz ben 1200 e aldım yanında suluk,görünüşü gerçekten hoş küçük bir pompa ve kilit hediye etti. tavsiyem sıkı pazarlık ile 1100 e almaya çalış, çünkü benim içime sinmedi 1200 vermek ama bisiklete laf yok gerçekten çok hoşuma gitti ve harika :)

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
hayırlı olsun kazasız belasız bol pedallamalar. petli tayt alın rahat sürüşler için :) iç lastik , pompa , yama seti mutlaka bulunsun yanınızda. :)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Hayırlı olsun. Sıfır bisiklet alınca değiştirilmesi gereken malzemeler oluyor sele,pedal,elcik vb.. Çoğu marka bunları maliyeti düşürmek için kalitesiz kullanıyor.
Bakım konusunu ise internetten detaylı şekilde bakabilirsiniz. Kullanıma göre genel bakım 1-3 ay arasında değişir.

E. Yavuz

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
@Çağlar şeker

Hocam siz hidrolik fren aldınız sanırım. V - Fren in normal fiyatı 1000 lira :)

Tepki
7
Bisiklet
Salcano
Bende almayı düşünüyorum

teknik özellikler ve sizin için nasıl bir bisiklet

HAYIRLI OLSUN

E. Yavuz

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
Benimde aşırı bilgim yok hocam. Ama baya farkediyor bildiğim kadarıyla. Daha kaliteli :)

a.gonen

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Bisan
Xc250 den farklılıkları ne acaba
Vitesinin acera olmasımı

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Hd iyidir...Üzerindeki ekipmana biraz bakarsak ortalamanın üstünde güzel bir bisiklettir. İş yapar can sıkmaz. Ama Hd'yi çok kurcalamamak lazım. Zqten kurcalamanmadığı ve kablosu kopartılmadığı sürece ( çok zordur ) iyidir. Eski bir kullanıcı olarak Kron markası inatla iyi bir marka maşa koymaz çözemedim ( Kaliteli markaların alt maşaları bile olur )...Güle güle kullan

Dönemsel bakımları falan denir ama rulmanlı orta göbeğin bakımı felan olmaz zaten onu da kolay kolay eskitemezsin. Zamanla yağına suyuna kirine bak geri kalan kısım şu an sorun çıkarmaz. Şöyle 1.000 km'yi geçsin bir sene geçsin iyi bir bisikletçiye götürdüğünde "bi bakar mısın" dersin o zaten gördüğüne müdahale eder. Ben anlamıyorum o periyodik bakımı. Haaa bir önemli olay çok fazla kurcalamamak...

i. gürle

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Kron
Hayırlı olsun kazasız belasız bol sürüşler dilerim

GT-S7560 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi