Kron XC4000 Full XT için görüşler . . .

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar merhaba .
Şu an modifiye edilmemiş bir Trek 3900 kullanıyorum . Ve bisikletimi değiştirme amacındayım .
Başlıktan da göreceğiniz üzere Kron XC4000 Full XT Hidrolik Disk için görüşlerinizi almak isterim .
Yanısıra bu bisiklete alternatif olarak verebileceğiniz bisikletler varsa değerlendirmelerinizle beraber okumak isterim .
Görüşler için şimdiden teşekkürler .

Scudo

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
kron cidden tavsiye edermisin

herseyiyile birlikte

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
kron xc 4000 xt hidrolik disk almassan pişman olursun..! yani

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
@msd_57

Ne yazık ki evet :)
Herşeyiyle birlikde :)

Sebebi ilk başta Trek 3700-3900 arasında gittim geldim...Sonra biraz sedonalara bakdım Trekden daha mantıklı geldi...Ama renkleri hoşuma gitmedi..
Ardından Kron xc 4000 gördüm tipine aşık oldum.Ama gücüm xc1000 e yetti..Xc 1000 bile kendi sınıfında ne kadar başarılı olduğunu üstünde bir kaç tur atınca anladım..

Eğer XC 1000 kendi sınıfında çok başarılı bir bisikletse eminim ki xc 4000 kendi sınıfının en iyilerindendir...

(Trek 3700-xc 1000 test ettim :) )

Bence bir gidin istediğiniz bisikleti bir altınıza alın..Ve gezin.....İşte o zaman emin olursunuz ancak :)

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
scott,cannondale,giant ve corratec 'lerin modellerinede bi bak derim.Özellikle corratec fiyat performans olarak çok iyi modeller bulunduruyo.Senin alacağın kron da 1300 euro civarlarında vardır.Bu fiyat aralığında diğer markalarda bakma şansın var bence.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
XC 4000 XT'nin zaten üzerindeki donanımdan bahsetmeye gerek yok, adı üzerinde. Amortisörü de Reba ki Rock Shox'ın top modellerinden. Ayrıca gidon, boğaz ve sele borusu gibi parçaları da Guizzo'nun karbon modelleri, oldukça hafif ve de sağlamlar.
Geriye bir tek kadrosu kalıyor ki o da ömür boyu garantili, 6066 aluminyum alaşımdan 3 defa dipçiklenerek üretilmiş, 1500 gr.ın az üzerinde bir kadro.
Bisiklet herşeyiyle o kadar açık ve net ki, gönlünde yatan buysa almaman için hiç bir neden yok...

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Scott Scale 50 ve Trek 6500 disk EU modelleri de aklıma takılan modeller . Bu üç bisiklet arasında bir kıyas yapabilecek arkadaşlar varsa yorumlarını duymak isterim . . .

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
3 bisikletin de detaylı donanım listesini verirseniz yol göstermek daha kolay olur.