Kron XC250-XC500-XC750 kullanıcı yorumları

ozi96

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bugün üye oldum siteye ve siz değerli dostlarımdan bu modellerin olumlu olumsuz yönlerini,kullananlar varsa sürüş ve konforu hakkındaki yorumlarını bekliyorum.Bu 3 modelden hangisini tercih etmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Scudo

Erdi ÜNAL

Üye
Tepki
4
Öncelikle hoşgeldin aramıza;) Ben Kron XC500 kullanıcısıyım.Kadro yapısı olarak oldukça sağlam,komponentleride shimano olduğu için gayet yeterli seviyede,başlangıç seviyesi bir kullanıcı için.Yalnız bu sene 9lu sisteme geçtim,maşamı değiştirdim.Sanki bisiklet bambaşka oldu.Üstündeki maşanın hiç iyi olmadığını anlamış oldum böylece.Vites sistemiyle ilgili işin 7li yada 9lu olmasından ziyade ruble dişli oranı çok farkettiriyor.Arkadaşımda sedona borla var,arka en büyük dişlisi standart dışı ve oldukça büyük(mega range),böylece bayır çıkarken hiç bisikletten inmek zorunda kalmıyor ve kolayca pedal çeviriyor.Eğer ilerde bisikletin parçaları yükseltmem diyorsan,bu küçük ayrıntılarada dikkat et derim ben.

• Beğen
Tepkiler: gok

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@ozi96

Başına dert almak istemiyorsan bu 3 modelden de uzak dur. Bütçen tam olarak ne kadar bilmiyorum ama Carraro 419 yada Carraro 436 Daytona bence çok daha uygun bisikletler.

ozi96

Üye
Tepki
0
Erdi arkadaşım öncelikle Bursalı olmana sevindim.Cevabın için çok teşekkürler bende xc500 de maşa sorunu olduğunu okuyunca diğer başlıklarda soğudum.İleride de zaten belki değiştiririm parçalarını bu yüzden alıp hiç uğraşmayacağım bir bisiklet istiyorum doğrusu :)@Erdi ÜNAL

ozi96

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bütçem en fazla 750-800 kron ve sedona arasında kaldım

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
600 nakit ver carraro 419 al 750-800'e bisiklet alırsın kask suluk barend vsvs aksesuarlara da 150 vereceksin yükselecek masraf.. 419'dan memnun kalacağını tahmin ediyorum.. Araştır forum'u, 419 ve kron 250/500 karşılaştırmalarına bak.. Mesela kron alınca maşayı değişeceksin al sana 120-150 arasi masraf kafadan.. Acele etme araştır.

ozi96

Üye
Tepki
0
Kronu tavsiye etmemenizin sebebi nedir arkadaşlar xc250 yi herkes övüyor.Kafam karıştı çok :)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@ozi96

500 TL verip 1500 TL olan bisikletlerdeki özellikleri bekleyen, fakat bisikleti aldığında ne kadar ekmek o kadar köfte misali hayal kırıklığına uğrayıp dünyalar başına yıkılan bisikletsever arkadaşlarımızın forumun gördüğü heryere bu bisikletle ilgili veryansın etmesidir. Veryansın etmeye gerek yok verilen para belli. Bu paraya da bu kadar olacağı ta benim 5 yaşındaki kuzenim bile algılar ;) :ci:

verilen parasına göre özellikleri güzeildir kardeşim balma sen ona buna. 500 TLye bisiklet alıp dağdan bayırdan aşağı bisikletle uçanlar için veya 1500 TLlik bisikletteki özellikleri bekleyenler için biraz hayal kırıcı olsada başlangıç için birazda düzgün bindiğin takdirde pek şikayet almazsın. Maşasında sorun varsa sıkarsın biraz sert olur olsun. diğer donanımlarında sorun yok. :in:

biraz daha biriktirip daha güzel özellikli bisiklet de alabilirsin (xc250 için söylüyorum)

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Kesinlikle Specialized Hardrock öneririm. Hardrock 9111 modelinde %15 indirim vardı 700 küsürlere geliyor. Kampanya hala devam ediyorsa bence kaçırmayın. Dünyanın en iyi markalarından birine yerli bisiklet fiyatına sahip olma fırsatı.

(link)

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ozi kron ciddi bir düşüş yaşıyor son dönemlerde.Özellikle bu durum aklının bir köşesinde dursun bence

Gorky

Üye
Tepki
24
XC 500 kullanıyorum 3 aydır. Almadan önce forumdaki bütün kötü yorumları , çıkarttıkları sorunları, maşanın yeterli olmayışını okudum. Buna rağmen içime sindiği için aldım ve 3 aydır sorunsuz kullanıyorum

ozi96

Üye
Tepki
0
Aynen abi haklısın verdiğin parayla bisikletin özelliklerini göz önünde bulundurmalısın.Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

ozi96

Üye
Tepki
0
Arkadaşım teşekkürler cevabın için xc500 aklıma yatıyor gibi ama maşaları çok sorun çıkarıyormuş bu yüzden soğudum biraz.@Gorky

Tepki
9
Yaklaşık 4 aydır xc500 kullanıyorum ve oldukça memnunum. Gören herkes hayranlıkla bakıyor ki bisikletimde aksesuar bile yok.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
323
2011 Salcona astro 240 srvlerin 600-650 gibi düşük fiyatla donanımlarının çok iyi söylemek isterim.Carraro 419 cst lastik var.Salconada continental lastik olsun donanımlar sram x4 alivio donanıma denk geliyor.Araştırırsan iyi olur. (link) link sadece göstermek amacıyla verdim.2012-2013 yılı da geçen yeni kronlar donanımları ve renkleri yenilendi.Rulman göbek ve maşa vs.Xc 250 kullanıyorum çok iyi.Xc 500 donanım tabiki daha iyi.Ben modife için düşünüyorum.Salcona astro nun donanımları gerçekten iyi.