Kron XC250 Mekanik Disk 29 Bisikleti Alacam. öneri bekliyorum

Tepki
4
Herkeze iyi forumlar demek istiyorum.

Kron XC250 Mekanik Disk 29 Bisikleti Almaya karar verdim.
GÖVDE :7005 ALU GÖVDE
ÖN SÜSPANSİYON :KRON NEO
VİTES/FREN KOLU :SHIMAO STEF40
ARKA VİTES :SHIMANO TX35 –21 VİTES
ÖN VİTES :SHIMANO TX50
AYNAKOL :SHIMANO FCM131
ARKA DİŞLİ :SHIMANO TZ21
ZİNCİR :KMC-Z30
FREN SETİ :LOGAN DISC FREN
GÖBEK SETİ :MEN JOY
JANTLAR :KRON NEO
LASTİKLER :RUBENA SCYLLA SPORT
GİDON :KRON NEO
BOĞAZ :KRON NEO
SELE BORUSU :KRON NEO
SELE BORUSU KELEPÇE :KRON NEO
SELE :KRON NEO
PEDAL :FP-906
BOĞAZ YATAĞI :CH-918
ELCİK :VELO
PARK AYAĞI :ALUMİNYUM

(link)
özellikleri bunlardır.

bu bisikleti kullananlarada sesleniyorum bisikletin agırlıgı nedir bunu aradım bulamadım.

bisikleti gördüm begendim.

sizce bu bisikelet bu paraya deger mi ?

Scudo
Tepki
13
Bisiklet
Merida
Bu bisikletler piyasaya çıktı mı? ben de 29 jant xc1000 alacaktım. iki ay boyunca haftaya gelecek deyip oyaladılar. sonunda efor bisikletin bu oyalama politikası sayesinde
bütçeyi artırma imkanı buldum ve Merida big nine tfs100 aldım. çok memnunum ve iyi kron almamışım. zaten 29 " xc 1000 geldi mi onu da bilmiyorum.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Kron ve mekanik disk :) hiç bulaşmayın derim bunlara biraz daha araştırmanızı tavsiye ederim acele etmeyin

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
tek sorun maşası sanırım.... ilerde değişirseniz problem kalmaz gibi...

Tepki
5
Bisiklet
GT
mekanik fren kullanmak için bence max. 65 kilo olmak gerekiyor , 29er olarak tavsiye edebilirim. Buğra Bey'in dediği gibi maşa da ayrı bir olay

Tepki
8
İsim
Mete GÜNEY
Bisiklet
Scott
@Ronay Kılıç
Neden 65 kg? Bilmediğimden soruyorum..Ben 110 kiloyum ve bisikletim 29'' mekanik frenli 2 aydır günde en az 8,5 km yol yapıyorum şu ana kadar sorun yaşamadım. Sorunsuz duruyor. Acep sonradan mı sorun yaşayacağım?

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
@Mete GÜNEY

kullanım koşullarına bağlı yani 65 kilo ile demek istediği kadronun zorlanması engebeli arazide kullanıyorsanız fren sistemi de bozulabilir zorlanmadan ötürü normal kullanıyorsanız zaten sorun çıkacağını sanmam....

• Beğen
Tepkiler: Mete GÜNEY
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
@Kıvanc Arısoy

tekrar soruyorum hidloliktede butarz sınır varmı bende bilmiyorum :) ?

Tepki
4
(link)

Kron XC250 Mekanik Disk 26 jant aldım şu an kullanıyorum bugun aldım sürdüm sorun yok menakik disk fren kilom 82 civarında yaşım 17 boyum 1.78 civarlarında net bilmiyom bisikeleti yeni aldım su an

tek sorun akort ayarlanacak 10 gün sonra ayarlatacam ön fren az gevsek arka iyi tutuyor başka hiç bir sorunum yok bisikletimin rengi kırmızı foto çekince atacam.

630 tl 9 taksitle aldım bisikleti. pedali deiştirdikden sonra beni 1-2 sene idare eder.

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Forumda defalarca karşılaştığım bir konudur "mekanik fren kötü" konusu. Artık dayanamadım yazacam :)

Bisikleti V fren olarak özellikle aldım.Çünkü bende forumdaki "mekanik disk fren çok kötü", "tu kaka", "lanet olsun dostum mekanik frene", "kahrolası mekanik disk" türü yazıları okumuştum.Sonra kış geldi. Frenler gacır gucur ötmeye, beni sinir etmeye başladı.Ne olacak bu frenlerin hali diye kara kara düşünmeye başladım.Önce pahalı, kaliteli fren pabuçları baktım.Ancak bunların da ses yaptığını, ara sıra söküp zımparalamak gerektiğini okudum, vazgeçtim almaktan.

Frenleri disk'e çevirmeye kesin olarak karar verdim.Önce hidrolik fren baktım.Çok pahalıydı.Yumuşaktı ama pahalıydı.

Sonra mekanik frenleri daha yakından inceledim ve o kadar kötü olmaması gerektiğini düşünmeye başladım.Fiyatı çok avantajlıydı, bir çift aldım.Kendim taktım.Takarken şunu fark ettim: kaliperi maşa ve arka çatala sabitlerken çok dikkatli bir ince ayar yapmak gerekiyordu yoksa balata bir taraftan diske sürtüyordu.Bu ayarı yapana kadar bir kaç defa uğraştım.Ve sonunda sürtmeyen şahane bir mekanik disk frenim oldu.Şu anda acayip memnunum.Şikayet edenler muhtemelen o yarı bir türlü yapamayanlar, yaptıramayanlar.Bu ayarı mutlaka kişi kendisi öğrenmeli ve yapmalı diyorum.Bisikletçi uğraşmak istemeyebilir.Bisikleti ters çevirip tekerlek dönerken ayarlamak gerekiyor.

Gelelim avantajlarına:
-Bir defa hidrolik sisteme göre çok ucuz.
-Basit.Telli olduğu için sıkma payını ayarlayabiliyorsun.En fazla tel kopar yeni teli rahatlıkla kendin takarsın.
-Bakım makım gerektirmiyor.Balatalar bitince değiştirirsin o kadar.

Dezavantajı:
-Bence hiçbir dezavantajı yok.Bu frene sert diyecek olanın sakat falan olması lazım.Yıllarca berbat frenli iğrenç pabuçlu bisikletler kullandık.İnsaf diyorum.

"Disk fren alacaksan kesinlikle hidrolik al" söylemi palavradır. Bilmeden söylenmektedir. Mekanik fren rahatlıkla alabilirsin, hatta bence v fren alacağına mekanik disk fren al.Ben en baştan almadığıma pişman oldum.Sonradan çevirmek çok daha zor ve pahalı.

Yalnız şunu da söyleyeyim; bisikleti sadece kuru havalarda kullanıyorsan v fren yeterli. Disk frene hiç gerek yok.Ben yaz kış her gün kullanıyorum, işe gidip geliyorum, ona göre yazdım.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
@Mahmut Şeflek

link verdiğiniz siteden mi aldınız.... hayırlı olsun...

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
mekanik'e bulaşmayın, hidrolik alın inanın daha rahat edeceksiniz.

Tepki
4
@buğra kaan

yk bİkeden aldim bİsİkletten Şu an memnumun sikintim yok mekanİk dİsk fren İlk defa kullaniyorum nasil bakim yapilacak bİlmİyorum. AraŞtirip Ögrenecem.

Bİsİklet fİyatina gÖre Çok uygun gÜzel.

Tepki
4
@volkert

v frenlİ bİsİklet kullandim jant az bİŞey egİldİmİ fren papuÇlari sÜrtÜyor Çok sikinti

dİsk fren gÖrÜntÜ aÇisindan hoŞuma gİdİyor. Zevk meselesİ o.

Mekanİk dİsk fren aldim. Bİsİklet kaldirdim mi arka taraf hafİf Ön bİraz daha agir bİsİkletİn serİ kalkiŞi hizli km saatİ taktirdim 45 bastim dÜz yolda. Bİr tek pedalİ deİŞtİrecem gerİsİ benİ bu sene İdare eder

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
@Berksan

Bak hâlâ ya! :D

Basitlik iyidir.Sistem karmaşıklaştıkça bakımı da tamiri de zor olur.