kron xc250 kullananlar kac km yapıyorsunuz ?

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Selam arkadaslar . Kron xc250 kullanıcısıyım antrenmansızım ve şimdilik akşamları 15 km cıvarı sürüyorum . bu 15 km nın içinde 100 200 metre dik yokuş çıkışları da bulunmakta . Sizler kac kmlık sürüşler yapıyorsunuz, nasıl bir antrenman şekli önerirsiniz.

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
yokuşları, dizleri zorlamadan, sakatlamadan düşük vites-yüksek kadans ikilisiyle çıkın (forumda ayrıntılı yazılar var bu konuyla ilgili)
eğer dik ve zorlayıcı yokuşlar ise, kaslarınız ısınmadan kendinizi bu yokuşlara vurmayın
15 km amacınıza göre yeterli bi mesafe de olabilir, çok kısa bir mesafe de...
eğer ciddi bir sporcu olma hedefiniz yoksa, antrenman programlarını boşverin derim, vücudunuzu dinleyin...
15 km az gelmeye başladığında ister istemez daha çok km yapmanın yolunu arıycaksınız ya da bi süre sonra bi bakmışsınız daha hızlı gidebiliyorsunuz zaten vs vs...

ben hafta için iş çıkışına kaldığım için uzun km'ler yapamıyorum... bisiklete biniş saatime ve yorgunluk-şevk durumuma göre
değişmekle birlikte 20-30 km arasında sürüyorum. artık mutlaka bi yokuş çıkıyorum. yorgun olduğum zamanlarda km'yi kısaltıyorum, ama yokuşumu mutlaka çıkıyorum.

hafta sonları (olabildiğince) bgb'nin faaaliyetlerine katılmaya çalışıyorum...yeni rotaları denemek ve pedal motivasyonu açısından bi grupla pedallamak gerçekten çok işe yarıyor :) bir de toplu faaliyetler daha güvenli geliyor bana, yola içim rahat çıkıyorum.. size de ilinizdeki bisiklet gruplarına katılmanızı öneririm.

keyifli sürüşler diliyorum...

• Beğen
Tepkiler: Emre Sertkaya

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@CandanC

Teşekkür ederim yorumun için. Söylediklerin tam düşündüklerim ile aynı nerdeyse . Amacım zevk almak bisikletten yani 40 50 km i mola vermeden yada kucuk bır mola ile yorulmadan tamamlamak.Malesef bulundugum şehirde gezilebilecek yer olmadığı için ( sahil kenarı gibi ) canım sıkılıyor erken bırakıyorum. üni acılınca umarım orda bisiklet grubu bulurum ve daha keyifli sürüşler yaparım. Sizede kazasız , bol pedallamalar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
35 40km yol yapmaya başladım 2 aydır bisiklet sürüyorum
Her gün gece 1 den sonra sürmeye özen gösteriyorum hem hava serinlemiş oluyor hemde burası turistlik yer olduğundan kalabalık olmuyor geceleri ;)
Km saatim olmadığından kaç km hız yaptığımı bilemicem ama google earthtan bakıyorum yaptığım kmye :)

• Beğen

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Bende aksam 9 dan sonra cıkıyorum 1 saat felan suruyorum 4 gun felan oldu ama farkı baya hıssettım dün akşam coştum nerdeyse düz yolda 41 km hızyaptım ve hızı korudum az da olsa :D Bir de kardes sen 1 den sonra cıkıyon burası musaıt olsa bende cıkarım burda yer altı dunyası yer ustunde cıkıyor o saatlerde böbrekten olmak istemem yani :D

• Beğen
Tepkiler: Onur07

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@Emre Sertkaya

Burası turistik yer olduğu için sıkıntı olmuyor ama sen dikkat et böbrekler bu yıl çok revaçta :p
Önemli olan süreklilik her gün sürmeye çalış ne demiş atalarımız işleyen demir ışıldar ;)
Bende daha ısınmadan belediye otobüsüyle yarışa girdim o yolda ben kaldırımda 5 6dk sürekli yüksek tempoda gittim durunca ayaklarım kendi kendine titremeye başlamıştı hiç unutmuyorum :D

• Beğen