Kron xc150'nin en son hali

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında dağ bisikleti almamın tek sebebi maddi imkansızlıktı bu yüzden zaman içerisinde birtakım değişiklikler yaptım, inşallah beğenirsiniz bebeğimi :rolleyes: yorumlarınızı eksik etmeyin

Scudo

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Lastikler CST City Traveller 26x1,15 muhtemelen, kelebek gidon da var, güle güle kullan. Eksik bir şey var mı başka?

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
teşekkür ederim aynı dilekler sizin için de olsun, eh bir de bagaj var tabi :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
CST lastiklerden zamanında ben de kullanmıştım. Fiyatına göre çok iyi olduklarını düşünüyorum. Uygun fiyata iyi bir seçim. Kelebek gidonunu kıskandım, ben de ne zamandan beri bir tane edinmeyi düşünüyorum. Açıkçası tura çıkmaya hazır her bisikleti kıskanıyorum :)

Bisikletiniz hayet güzel olmuş, eğlenceli yolculuklarınız olsun.

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Öncelikle günaydın.. Sabah sabah şöyle bi telefondan forma bakınayım dedim ki iyi de demişim :) hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.. Benim de bu aralar kafamda bu fikir var.. Tahmini teker seti + Kelebek gidon ne kadara maloldu??

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim eksik olmayin begenmenize sevindim sizlere de eglenceli ve kazasiz bol pedallamalar :)

Sizlere de gunaydin hocam cok tesekkur ederim :) ben gidonu pedal bisikletten 43 liraya almistim iste kargo ucreti dahil 50 lira. Gidon bandini performans bisikletten 20 liraya ve 1.15 ic dis lastikleri de yine performans bisikletten 70 liraya aldim. Biliyorsunuz bu kadar ince dis lastige ince ic lastik takmak gerekiyor. İyi kazasiz bol pedallamalar dilerim yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Aynakolu ve vites grubunu da değiştirirsen istediğin tarzı daha keyifli yaşayabilirsin...

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Muhteşemm.. Sai yazmayı unutmuşum, cidden kıskandım, en kısa zamanda bende yapmak istiyorum.. Bu arada maliyet olarak çok makul, son olarak jantlar ne kadara patladı :)

Herkese keyifli sürüşler..

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam mtb jantına bu kadar ince lastik olacağını zannetmiyorum heralde jantları da değiştirdiniz :)
iyi pedallamalar.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Sonuç güzel olmuş gerçekten, sabit bir maşayla hafiflik kazanabilirsiniz :). Keyifli sürüşler dilerim.

@ceyhunözkan

Üzerindekiler kronun orjinal jantı, uygun iç lastik kullanımıyla mtb de 26X1.00 a kadar kullanabilirsiniz :).

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan
Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Halil EROĞLU

Teşekkür ederim hocam, aynakol için hangi modeller uygun oluyor buna henüz bilmiyorum. Örneğin sora ultegra gibi modeller mi yoksa alivio altus gibi modeller mi, daha doğrusu hangisini önerirsiniz öğrenci olduğumu da hesaba katarak :) Vites grubu olarak da araştırdım yüksek modellerin vites sayısı da artmış sanki mesela 8 ve 9luklar var 7lik bulamadım daha ileri modellerinkini. biraz daha eskitip yenilerini taktırmayı düşünüyorum. onlarda ne gibi bir öneriniz olur? şimdiden teşekkür ederim.

@Ertugrul Tikna

Evet fiyat olarak tam öğrencilik diyebiliriz :) jant konusunda hocam açıklamayı yapmış, jantlar orijinal jantlar. değişmedi :)

@ceyhunözkan

Sizlere de iyi pedallamalar hocam teşekkür ederim, jantlar değişmedi :)

@Mustafa Şükrü YILDIRIM

Sabit maşalı alsaydık keşke en baştan, düşünemedik. Bu modellerde şöyle bir talep oluyormuş, bisikleti alanlar aldıkları gibi maşalarını değiştirip sabit maşa taktırıyorlarmış, onun için kron şirketi kendinden düz maşalı dağ bisikletini çıkarmış. hem de amortisörlüyle aynı fiyata. ama şimdi yenisini taktırmaya karar versem biraz tuzlu oluyor. ama ilerde hedeflerimin arasında bu da var teşekkür ederim :) Hatta ilerde bunu tekrardan dağ bisikletine çevirip bir tane yol bisikleti alasım var şu öğrencilikten kurtulunca :)

iyi dileklerininz için teşekkür ederim.

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
@emre gülbüz

Güzel kardeşim; Kron fabrikasında amortisörlü XC 500 maşasını 70 liradan satıyorlar, sabit olanı da aşağı yukarı 50 lira falandır. Şahsen ben sırf parçalamak için bile bir tane amortisörlü almayı düşündüm. Sabit değil de kilitlenebilir XC 500 maşası dahi alsanız işinizi görecektir. Yokuş çıkarken maşayı kilitler, araziye vs... girdiğinizde açarsınız.

26x1,15 bu grupta sağlıklı olarak kullanılabilinecek en ince lastiklerdir kanaatindeyim. Daha inceleri için ciddi bir iç lastik sorunsalı gündeme geliyor. Ben de aynı firmanın 26x1,50 lastiklerini kullanmaktayım. Hatta şu sıralar 610b (27,5") dönüşümü bile düşünmekte ve araştırmalar yapmaktayım.

bir de şiddetle spd pedal'a geçiş yapmanızı önereceğim. tura çıktığınız zaman ne demek istediğimi emin olun anlayacaksınız. Ben ilk turuma standart pedallarla çıktım. Şimdi yeni bir tura çıkacağım ve platform spd pedallarla hazırlanıyorum. Yokuşları çıkmak hiç bu kadar zevkli olmamıştı. ;)

Naçizane benim bisikletimde aşağıdadır.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1208526_688494897845591_304810716_n.jpg

bu da bir çıkışın sonunda yenisine başlamadan kısacık bir düzlükten :D
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1005493_689602254401522_1378397120_n.jpg

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vahapaydin

Hocam onerileriniz benim icin cok onemli tesekkur ederim bu arada bisikletinizi cok sevdim gule gule pedallayin :)

yalniz sormak istedigim bazi sorular var hocam bunlardan biri su, kron fabrikasinda 70 lira demissiniz. Hem de xc500 yani benim ust modellerimden biri. Ancak gittigim bisikletci benden sabit masa icin 180 lira talep etti. Bu durumda direk fabrikadan mi almak gerekiyor eger boyleyse nasil alabilirim?

İkinci sorum da su, bu bisiklete 27.5" jant uyuyor mu yoksa kadroyu da mi degistireceksiniz? Eger bu mumkunse ben de degistirmek isterim.

Ve son sorum:) spd pedal ayakkabiya kitlenen pedal oluyor sanirsam ve bunun icin de ozel ayakkabisini almak gerekiyor. Bunun yerine pedali ayakkabima paça bandiyla cirtcirtlasam nasol olir:) malum ogrencilik :)

simdiden cok tesekkur ederim yorumunuz ve cevaplariniz icin :)

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Efor bisikleti arayıp fabrikanın numarasını alabilir, kendileriyle iletişim kurabilirsin. Ancak senin söylediğin paraya suntour masalar var.

Cirtli bant mevzuu da olabilir, alternatiftir ama sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Yine de denenebilir.

Senin orijinal maşan da elli lira falandi sanıyorum

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anladim hocam tesekkur ederim yalniz 27.5" jantlar hakkindaki merakim devam ediyor :)

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Ebay üzerinden mosso sabit maşa alabilirsiniz kargo dahil 100 liraya geliyordu sanırsam. Hem baya hafiflemiş olur ön taraf. Çekiş sistemi içinde 3x9 acera set yeterli olur kanaatindeyim.

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
@emre gülbüz

açıkçası ben de araştırma aşamasındayım. Ön tarafı maşa değişimiyle hallederiz de arkada sıkıntı yaşama olasılığı var. Netleştirip bilgi veririm sana. Çekiş sistem için de biraz daha büyük bir aynakol, 10lu ruble yeterli olur sanki. Deore set kovalamaktayım, Kasım, Aralık gibi belki bu kısmı halletmiş olabilirim.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
323
Değişiklikler çok güzel olmuş. (link) Sedona ilk 27.5'' dağ bisikletini çıkarttı.Aslı bisiklette olması gerekiyor.Özellikler bölümünden merakını giderebilirsin.Fakat 29'' mtb bisikleti sürerek farkı daha iyi anlarsın.29'' mtb jantları 28''.Vites yükseltmeni tavsiye etmem.Vites yükseltmek masraflı olur.Shimano 7'li megarange 34t ruble fazlasıyla işini görür.18'' Mtb kadrosuna 28'' jant takan birisini hatırlıyorum. Forumda fotoğraflı gösterimi olmuştu.Bisikletin kadro boyunun L ve üstüne olabilir diye düşünüyorum.27.5'' lastik gerekebilir.

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vahapaydin

Teşekkür ederim hocam haberlerinizi bekliyorum.

@gok

Anladım hocam, sanırım farklı büyüklükte jant takmak biraz sıkıntılı, o yüzden 26'ya devam edeceğiz gibi görünüyor, olsun o da güzel :) Her şey için teşekkür ederim, iyi pedallamalar, iyi forumlar efendim :)