Kron xc1000'i hafifletmek?

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
Merhaba. Forumun ve tüm online bisiklet satışı yapan sitelerin altını üstüne getirdim. Ama kendimi Bisikletler, komponentler, aksesuarlarla dolu bir okyanusta buldum. Yardımınızı istiyorum.

Bir xc1000 almaya karar verdim. Aslında su sıralar yol bisikleti almayı düsünüyorum. ama en az 1000 lira verebileceğimi sanmıyorum.

Bende alacagım xc1000 e öncelikle dişsiz ve hafif bir lastik alıp gerektiğinde orjinal arazi lastiklerini, gerektiğinde dişsiz yol lastiğini takacagım. Kron xc 1000 12 kg civarı. Lastikten yarım kilo civarı hafifletebiliyorum. ve yardımınızla bisikleti daha da hafifletmek istiyorum. 700 ytlyi fazla gecmeden daha kaç kiloya indirebilirim? Bisikletim hem yolda mükemmel olsun. Hemde dagda tasta mükemmel olsun istiyorum.

Hangi parçaları değistirmemi önerirsiniz?

Teknik Özellikler
Kadro:7005 Double Butted Alloy
Amortisör:Önde Suntour XCR Lockout & Preload Adj.
Jant:Rigida ZAC 19 32 Holes
Lastik:IRC Mythos XC 27
Pedal:Wellago
Vites:Shimano Acera 24V
Fren:Shimano V-Brake
Sele:Setlaz
Gidon:>Zoom 3D Forged
Renk:Mat Siyah
Kadro Boyları:13.5" / 16" / 17.5" / 19" / 21"

Birde hala anlayamadım. Yol lastikleriyle giderken diyelim ki 5 6 basamaklı merdivenden son sürat atladım. hatta bu durumda muhtemelen kuş gibi uçarım. Yere konduğumda lastiklerim zarar görürmü? dişlerin bir önemi varmı bu konuda?

(konunun yeri biraz garip oldu ama...)
Şimdiden teşekkürler!

Scudo

cemm

Aktif Üye
Tepki
114
yapabileceğin ilk iş yaklaşık 2.5 kg agırlıgında olan amortisörü değiştirmek olmalı