Kron XC 3000 hakkında

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Saol Dostum, az önce Efor Bisiklet'ten Sönmez Bey'le konuştum, kendisi de aynı şeyi söyledi. Birtek Sirkeci'ye gitmek kaldı :)

Scudo

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Bugün Efor Bisiklet'e gidip xc2000 kadro üzerine yapılmış olan xc3000'imi aldım. Sönmez Bey biraz yoğundu ama yinede ilgilendi. Benim şanssızlığım bugünde üzerimdeydi :) Eve dönerken Haydarpaşa'dan trene binip Maltepe'ye geçmek istedim ama tcdd görevlileri benden yarım saat önce grev e başlamış. Böylece banada bisikleti deneme fırsatı çıkmış oldu. Şu ana kadar bindiğim en iyi bisiklet, xc3000 böyle ise üst modelleri hayal edemiyorum :D

• Beğen
Tepkiler: sönmez

Sandor

Üye
Tepki
4
Güle güle kullan, kazasız belasız inşallah.

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Saolun arkadaşlar. Yaza doğru boş günüm çok olacak, turlarınıza katılmayı çok isterim.

ahmetttt

Forum Demirbaşı
Tepki
43
kardeşim bisiketforumun 2. el bölümünde birtane var satılık kron xc3000 bak istersen sahibi benim ahmet izmirden bisiklet cok temiz ve kaliteli parçalar var üzerinde

romogard3

Üye
Tepki
12
simdi ben sahilde asfalt yolda sürcem xc 1000 mi xc 3000 mi aliyim ve xc 3000 fiyatını yazarsanız sewinirim

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
XC3000 inin üzerinde ki komponentler XC1000'e göre daha iyi. Kadrolar renk hariç tamamen aynı. Fiyat olarak XC1000 550 YTL, XC3000 900 YTL civarında.

ers_84_D

Üye
Tepki
5
benim anlamadığım birşey var... corratec motion gibi bir bisiklet varken aynı fiyata, neden kron xc 3000 alınır. yani şu an fiyat performansı en yüksek bisiklet motion değil mi. yanılıyormuyum... tabi mantık çerçevesin de soruyorum, yoksa elbette ki psikolojik olarak xc 3000 i sever onu alırsınız yada daha çok hoşunuza gider... ama dediim gibi mantık evliliği yapılacaksa :)

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Kron'un mantıksız bir seçim olduğunu düşünmüyorum ve aldığıma pişman değilim. Bana cazip gelen bisiklet Kron oldu, size Corratec olmuş. Zaten seçimlerimiz olmasa markasız bir bisiklet olurdu herkes onu alırdı. :) Sizin beklentilerinizle benim beklentilerim aynı olmadığı için seçimlerimizde farklı.

Ayrıca Kron kötü bir marka değil, aksine sattığı ürünün sonuna kadar arkasında duran bir firma tarafından satılıyor. Bu sözüm yanlış anlaşılmasın, Corratec kötü demiyorum. Sorunuzun mantıksız olduğunu düşünüyorum, bunun sebebide iyi bir markayı tanıyamamış olduğunuzu düşünmemdendir.

ers_84_D

Üye
Tepki
5
yo aslında epeydir forumlarda işin ehli olan kişilerin yorumlarını okuyorum. bir de zaten kron a kötü falan demedim ki, sadece aynı kategori bisikletleri olmalarına rağmen fiyat performans açısından motion daha iyi ve mantıklı bir seçim dedim. yanılıyormuyum, zaten şu an iki bisiklet almayı düşünüyorum sanırım bunlar xc2000 olacak. çünkü iki bisiklette en fazla bu kadar para yatırabilirim. ama bir tane alacak olsaydım sanırım ve hatta büyük ihtimalle xc3000 değil de motion alırdım. ve en son olarak ta şunu söyleyeceğim, ben zaten en başta dedim psikolojik faktörleri dahil etmezsek diye. yoksa elbetteki zevkler farklılık gösterecektir. bisikletinize laf atmadım canım:) hayırlı olsun bisikletiniz... saygılar....

ers_84_D

Üye
Tepki
5
madem konu açıldı ben de sorayım yeri gelmişken... xc2000 in kadrosu xc 4000 den farklı.. acaba herhangi bir sorun yaşarmıyım bu kadroyla. öyle sert bir kullanıcı falan değilim. zaten 74 kilo falanım. ama asıl merak ettiğim ben bu bisikletin kadrosuna ilerde yatırım yapabilirmiyim, yani mesela aktarıcıları falan değiştirmeyi düşünüyorum. sadece arka aktarıcıyı ve rubleyi xt ile değiştirsem diğer herşey alivio olarak kalsa olur mu. yani teknik olarak bu mümkün mü.. çünkü arka aktarıcıların daha önemli olduğunu bir yerde okumuştum. doğru mu bu...

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@ers_84_D

Xc 2000 ile xc4000 in kadrosu arasındaki fark birinin 2 defa diğerinin 3 defa dipçiklenmiş olması. Buda 200 gr kadar bir hafiflik sağlıyor. Hafiflik senin için önemli ise tek sorun bu olur. Aktarıcılarla ilgili sorun yaşayabilirsin. Alivio 8'li sistem, XT ise 9'lu sistem. Arka aktarıcı, ruble ve vites kollarını değiştirirsen sağlıklı çalışan bir sistem olur.

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
xc 3000 kullanıyorum kadro cook agır ve kronların ortak ozellıogı kadro catlaması bu yuzden gorunusune aldanma derım abııcım

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Forumda birçok kroncu var ama kadro çatlamasının ortak özellik olduğunu ilk defa sizden duydum. Enteresan.

Hafif bir kadro istiyorsanız bütçenizi arttırmanız gerekiyor. Bu ağırlıkta ki kadrolar için Kron'un fiyatı uygun.

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
@ergin

Şu çatlayan xc 3000 leri merak ettim sen gördünmü veya elinde varmı?Resim filan koyabilirsen bizde görelim.
Bu kadar Kron alan insan var.Onlar yandı ama en azından alacak olanları aydınlatmış olurduk.