Kron xc 250 veya zoom maşa kullananlar bakabilir mi?

by_omer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
Aşağıdaki konuyu inceleyip ve sizinde maşanızın bu şekil boşluğu olup olmadığını kontrol edip bize dönerseniz bu markada (Kron xc 250 veya zoom maşa) normal olup olmadığını araştırmak istiyoruz.

Konu linki; (link)

Scudo

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
benim zoom maşadada boşluk var yeni aldıysanız ilk bakımda söktürüp firmaya göndermelerini isteyebilirsiniz.

Utku D

Üye
Tepki
74
Bisiklet
Kron
Bende xc500 var o da zoom maşa böyle bir sorun yaşamadım fakat maşa kilitliyken ön freni sıkıp gidona yüklendiğinizde tık sesini duyacak kadar Bir oynama yapıyor bu da normal diye biliyorum. Şimdi kontrol ettim maşanın resimdeki gibi esnemesi biraz sıkıntılı bir durum.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Benimki kilitsiz modeli ön fren sıkılı iken boşluk olduğu belli oluyor servisi sökelim gönderelim demişti söktürmedim o şekilde kullanıyorum

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Arkadaşlar ben kesinlikle farklı bir anlamda söylemiyorum. Ben manitou havalı maşa kullanıyorum. Bahsettiğiniz maşa piyasada 40 - 60TL civarı satılan bir maşa. Üretim hatası olarak çıkanlarin şikayetlerini forumdan takip edip buraya eklesem bu sayfa dolar. Genelde şikayetler çalışmaması yönünde oluyor. Ancak üst iç boru ile alt ana boru arasındaki boşluk ve gelen tıkırtı sesleri bu tip maşalar için normal. Bir önceki maşa da sorun yaşadığım günlerde eşimin bisikleti ile turlara çıktım. Şansına o bisikletin maşası havalı maşa gibi tıkır tıkır çalışıyordu. Ancak bu durumun uzun sürmeyeceğini biliyorum. Demem o ki ileride bu maşasıdaha iyisi ile degistirisiniz. Boşluk oranı gün geçtikçe artacaktır. Garantili olanların gidip yenisini alması sadece kendi içlerini rahatlatır. Yani bir süre sonra o maşa da da sorun çıkma olasılığı yüksektir.

• Beğen
Tepkiler: by_omer