Kron XC 250 ile ilgili sorular

Safa ASTAM

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar Selamun Aleyküm. aranıza yeni katıldım. Başlıkta belirttiğim gibi kron XC250 bisikletim var 2.el aldım çok memnunum ancak iki sıkıntım var.
Birinci sorum fren mekanik disk arka fren düz giderken tutmuyor geri giderken tutuyo :) bu neden kaynaklanır (freestyle yapmaya çalıştığımız için bazen geri gidiyoruz)

ikinci sorum ise ani hızlanma ve yokuş cıkısta pedaldan düzenli olarak tık tık tık sesler geliyor. (vites değil pedaldan)
konu yanlış yerde ise kusura bakmayın ilk konum bu açacak yer bulamadım.

Scudo

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Pedaldan gelen ses pedalların baglantı noktalarından olabilir iyimser olarak veya bayır cıkarken yani yüklenirken gelen ses aynakol göbeginden geliyodur muhtemelen. freestyle de yaptıgını söyledigine göre göbek bilye yada rulmanları dagıttın diye düşünüyorum cunku bisikletin üzerinde gelen aynakol ise eger epey alt seviye ve asırı yük atlama zıplamalara dayanamıcak bir aynakol.

Bütcen varsa eger güzel hollowtech göbekli yada karemil de olabilir ama daha kaliteli bir aynakol alman eger cok cıkamam dersen sadece 5-10 tl ye orta göbek degiştirilebilir ama bu tür kulanımda ilerde yine sorun cıkar. mekanik disk hiç kullanmadıgımdan onu cözemedim.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
xc250 ile Freestyle yaparsanız her türlü durum normaldir.

Safa ASTAM

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
@Uğur Recep AKGÜL

bütcem olsa zaten ilk aynakol ve maşa değiştirecektim teşekkürler cevabınız için.

@Emre GÜLEN

arkadaşım bütce olmadımı herşey yapılır. ve burada bir arkadaşımız var salcano dağ bisikleti ile yani 400 liralık bisiklet ile bmx cilerin yapamadıklarını yapıyor. öğrenelim önce sonra yükseltiriz inş.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Safa ASTAM

Ben yorumumda bütçe belirttiğimi hatırlamıyorum. Bisiklet seçiminin yanlış olduğunu belirttim. Yoksa bmx lerde 300 liradan başlar .

Safa ASTAM

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
@Emre GÜLEN

arkadaşım bütçe belirtmediğini biliyorum bmxler krondan uygun ancak sadece freestyle yapıyor. freeride yapamayacağı bir gerçek ve freeride için xc250 de uygun değil biliyorum ama konyada zaten uçacak yerde yok bazen freestyle bazen freeride yapıyoruz ve genelde ulaşım aracı olarak kullanıyoruz bmx ile bunu yapamazdık. anlatabildim mi bilmiyorum. teşekkürler

Ayrıca Ben iyi bir araştırma yapmadım normalde motor kullanıcısıydım işte gençlik birazda kanımız kaynıyo kaza yaptım. ardından 250 liraya kronu buldum hangi bisikletçiye sorsam kaçırma dediler. bende gittim aldım. kadrosu gerçekten harika birkaç beğenmediğim yer var onlar da yapılır zamanla

• Beğen
Tepkiler: Emre G.