Kron XC 250 Alıcam Nasıl Sizce ?

MertcanBalıkçı

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Kron
Merhaba Arkadaşlar ;

Ben 2 Senedir Profesyonel Bisikletle Uğraşıyorum Birçok Bisiklet Değiştirdim Yol Bisikleti Dağ Bisikleti Gibi Sonra Satıp Bisikleti Bıraktım Daha Doğrusu Motorsiklet Aldım Yanında Bisikletide Spor Amaçlı Tekrar Alıyım Dedim Şimdide Turlara Veya Arazide İşime Yarayacak Bisiklet Almaya Karar Verdim Kron XC 250 Almayı Düşünüyorum Dediğimgibi Arazide Turlarda Sizce Nasıldır Yollarda Performans Fln Veya Sık Sık Arıza Yapıyormu

Özellikleride Aşağıda Yazıldığı Gibi

http://kronbisiklet.com/thumb1.php?resim=images/1332850752_4.jpg

Kadro :7005 Double Butted Alüminyum Gövde

Maşa : Kron Neo

Arka Vites : Shimano TX 35

Ön Vites : Shimano TX 50

Aynakol : Shimano FCM 131

Dişli : Shimano TZ-21

Vites-Fren Kolu : STEF-40

Zincir : KMC Z-50

Fren : Artek

Ortamil : Runmanlı Monoblok

Tekerlek Göbeği : Alüminyum Rulmanlı

Jant : Kron rigida

Jant Telleri : Siyah Tel

Lastik : Rubena Scylla Kevlar

Gidon : Kron Gidon Boğazı : Kron

Sele : Kron

Sele Borusu : Kron

Sele Kelepcesi : Kron

Pedal : VP

Boğaz Yatağı : A Head CH-819

Elcik : Kron

Zaten V Fren İstiyordum Hd Disk Frenleri Sevmedim Pek Şuanda Bu Bisiklet Bana Göre Gibi Sanırım Boy 177 Kiloda 100 Bu Bisikletle Arkaya Bagaj Heybe Atıp Turlara Katılmayı Planlıyorum

Değerli Arkadaşlarım Yardımcı Olursanız Sevinirim

Scudo

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benım bıldıgım profesyonel bisikletle uğraşan biri bu tarz bisikletlerin nasıl olduğunu çat diye anlar:) bu nasıl profesyonellikk

MertcanBalıkçı

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Kron
Yani Ben Daha Üst Seviyeyle Çalıştım Anlıyacağınız Bunda Düşük Parçalar Var Acaba Nasıl Yol Yaparmı Diye Kullananlar Varmı Diye Düşünüp Sormuştum

• Beğen
Tepkiler: gok
Tepki
31
Bisiklet
Schwinn
@MertcanBalıkçı

hocam bunun üst seviyesi alt seviyesimi var giriş seviyesi hantal bir dağ bisikletiyle tur yapılırmı diye soruyosun tabiki yapılmaz

Sercan Can

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Carraro
Bu bisiklet 500TL civarı.

Siz uzun yol yapacaksanız, biraz daha para koyup Salcano City Sport tarzında birşey almanız lazım.

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bütçe nedir bilmiyorum ama bencede güzel bi şehir bisikleti alın bakın keyfinize.bu tarz dağ bisikletleriyle pek tur yapılmıyor bizzat tecrübe edindim.yaklaşık 60km gittim son 10-15km lerde zorlandım diyebilirim. o kalın tekerlerın kahrını çektim diyebilirim.

(link)
buna bi bakın derim

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Profesyonel ve yarışlara katılacak adaylar için uygun bir bisiklet değil.İşimi görsün diyorsanız iyi bisiklet.kron xc1000'den başlayan,kronxc4000'e kadar kadrolar triple butted hafif kadrodur.Fakat xc250'nin kadrosuda ağır değil.7005 aluminyum sağlam hafif kadro diyebilrim.Fakat donanımsal olarak bazı aparatlar değiştirilebilir.Donanım olarak maşası özellikle sertlik ayarı yapıldığı için gayet iyi.Şu an sorun yok.Sağlam diyebilrim.Çok pahalı maşalarda var ama sporcu olmadıktan sonra gereksiz diyorum.Tekerlek göbekleri ve ortamil rulman tiplidir.Akıcıdır.Sanayiden istediğin gibi rulman takabilirsin fakat üzerindeki rulmandan farkı olmaz.Gayet akıcıdır.Donanım olarak fren ve vitesleri parasına göre işlevini iyi yerine getiriyor.Her bisiklette olduğu gibi lastiklerde mutlaka arazide patlama olur.Ben jelli sıvı koydum.Şu an hiç sorun yok.Modifiyeye açık bisiklet.Ben bazı parçalarını modifiye yapıyorum.Eski italya aparatlar buldum.Sağlam ve akıcı.Arka ruble shimano fakat shimano megarance ruble taktım.Shimano megarance ruble takmamdaki sebep birinci dişlinin çok büyük olması ve yokuşlarda 9'lu ve 10'lu sistemlere geçmemdeki isteğimi karşılıyor.Shimano megarance büyük dişlisi 8'li sistemdeki en büyük ruble dişlisinden daha büyük çapı var.9-10'lu sistemdeki büyük dişliden çap olarak ölçüm yapamadım ama göz kararı çok az büyük olabilir.Küçük olduğunu sanmıyorum.Bütçeye göre hesaplı modifiyeler yapılabilir.Üst modelde olsaydı yine gereksinim duyardım.Kısacası 2013 yılı geçen kron xc 250 ler başarılı buldum diyebilirim.Performans olarak iyi fakat profesyonel kullanıcı olarak ruble,aktarıcı,vites sistemi sizi tatmin etmeyebilir.Modifiye için güzel bisiklet,,o yüzden aldığıma hiç pişman değilim.Beğeniyorum:D Uzun turada çıkılır.Çıkanlarda var.Trek marka bisikletle tura çıktım.6 tane kron xc 250 alabilirdim.İğne siboplu şambirelden dolayı patlaktan rezil oldum.Patlak iç sıvı, şambirelin sibobundan dolayı koyulmuyor.Patlak tamiri yapmaktan kınağ geldi.Kron xc 250 araba siboplu ve iç sıvı koymaya uygun, hiç sorunum olmadı.Bisikletin ve donanımların basit ve kullanışlı olması bence daha iyi.

Tepki
7
Bisiklet
Salcano
mondial ardor fena gözükmüyor.aktarıcı ,fren ve vites kolları,maşa daha iyi gözüküyor.fiyatı da 485tl.
http://bisikletcim.com/ProductImages/29072/Bmavi.jpg
Kadro : 26" Özel Alaşımlı 6061 Alüminyum Kadro
Ölçü : 19 ınc Sıze 48 cm
Vites : 24 Vites Shimano ST-EF-60 Fren ve Vites Kollar
Maşa : RST GILA PRO-T Süspansiyonlu Ön Maşa
Fren Tipi : Ön Arka Alüminyum V Fren Seti
Jant Tipi : Çift Katlı Siyah Mondial Alümiyum Jant 36 Siyah Jant Teli
Lastik : 26x2,10 54-559 CST MAVERICK
Zincir : KMC Z72
Hazne : JOYTECH8 Vites HG Kaset Dişli Uyumlu Hazne Seti
Aynakol : Prowheel 42 Diş Aynakol Seti
Pedal : VP-466

Deniz Baran

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Bianchi
tur yapacaksanız xc 250 uygun değil. bütçeyi belitmemişsiniz.. xc 250 fiyat değerinde city sportlara bakabilirsiniz. bütçe sıkıntısı yok ise scott sportster modelleri ne bi bakın derim

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tamamiyle tercih meselesi ben pek hoşlanmıyorum sedona dan ama kullanlar çok ve memnunlar

• Beğen
Tepkiler: gok

mehmet kendir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.876
başlangıç seviyesi...
bi süre sonra pişmanlıklar başlar :(
kullanan arkadaşlar var hepsi dertli..

srvtpl

Üye
Tepki
3
selam eğer tur için düşünüyorsan ve başlangıç seviyesinde isen benim gibi başlamanı öneririm.
rockrider 5.0 ile başladım şimdi biraz daha geliştirdim ama hala duruyor dilersen biraz araştır uygun olursa satabilirim sana.

orhan0911

Forum Demirbaşı
Tepki
144
Bisiklet
Mosso
http://img31.imageshack.us/img31/5434/12092012754.jpg
http://img826.imageshack.us/img826/1849/sedonakron.jpg
http://img542.imageshack.us/img542/9691/14102012871.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/6417/sam1086converted.jpg

bak arkadaşım ben bu bisikleti alalı 2 veya 3 ay oldu aktif kullanıyorum 33 yaşında 100 kiloyum baya yol yaptım dağa taşa çıkıyorum resimleri bu yüzden koydum bence eksikleri şunlar tabi bana göre
1-21 vites olması böyle olu canı bilsem 24 veya 27 alırdım şimdi yapması bisiklet parası
2-ön maşa kilitli olması lazım ama maalesef sınıfta kalıyor
3-V fren (arazide kullanmayacaksan ideal ama arazide kullanacaksan disk fren şart
yoksa alet güzel ben memnunum
mekanik disk fren almadığıma pişmanım alıp kullanmadan hidrolige çevire bilirdim
kısa zaman içinde formda üstüne para vererek hidrolik kilitli maşalı bir bisikletle takas edicem
bunlar benim için geçerli ama ben profesyonel kullanmıcam araziye sık çıkmıcam diyorsan süper bisikler ben çok memnunum ama bir zaman sonra bu yetmiyor.