Kron xc 250, 300 yoksa xc 500 mü?

dgntkn

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
dgntkn
Bisiklet
Kron
merhaba arkadaşlar bisiklet konusunda tavsiyeye ihtiyacım var bisiklet almak istiyorum ama kafam çok karışık :)
ilk salcano astro v fren önerildi ancak şekli şemali pek hoşuma gitmiyo şimdi ise kron xc 300 ve xc 500 arasında kaldım aşağıda tereddüt ettiğim linkler var lütfen yardımcı olun :)

(link)

(link)

V fren mi yoksa HD fren sistemimi ? birde hd nin bakımı zor mudur uğraştırır mı?

(link)

bunlar arasındayım bütçem binlira zorlamak istemiyorum fazla diğer ekipmanlar içinde biraz ayırmam lazım...

yada bunlardan ziyade 200 lira daha zorlayıp

(link)

bunu mu alsam ?
tek fark hd fren aslında ama model ve diğer özellikleri açısından değerlendirip yorumlarınızı iletebilrseniz çok memnun olurum.

Scudo

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
(link)derim ben olsam fiyat performans artı kadro daha geometrik :)

• Beğen
Tepkiler: dgntkn

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
Hidrolik diskler frenleme kalitesi olarak açık ara öndeler, serçe parmak hassaslığında, işaret parmaklarıyla, yani tek parmak kullanılan fren kolları vardır, neredeyse her milimetrelik hareketinizin balataya yansıdığı sistemdir, daha önce motosikletten tecrübeniz yoksa uzun bir süre alışma süreci ayırmalısınız kendinize, ani bir durumda soğukkanlılığınızı koruyamayıp refleks olarak fren koluna asılırsanız, birde hızlıysanız, allah korusun sonuçları kötü olabilir, bu uyarıdan sonra bende hidrolik disk öneriyorum

Ayrıca bu fiyata fuji nevada da bakabilirsin mekanik disktir ama kaliteli bisiklettir, zamanda istersen hidrolik disk setini kendin alıp geçiş yapabilirsin

• Beğen
Tepkiler: dgntkn

dgntkn

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
dgntkn
Bisiklet
Kron
motorsiklet tecrübem var JamesFord ancak bakım konusunda tereddüt ediyorum her sorunda bisikletçiye gitmek istemem zaten bulunduğum yerde Kron servisi yok en yakın servis 100 km uzakta.
Peki xc 300 ü mü yoksa xc 500 ümü önerirsin diğer özellikleri göz önünde bulundurarak.

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
@mhmmddgntkn vallahi model olarak öneride bulunmam gerçekten yanlış olur kronlar hakkında bilgiye sahip değilim seni yanlış yönlendirmek istemem, bakım konusunda ise almadan internete bir bak istersen bakımını anlatan yazılar videolar var diye biliyorum ona göre kararını verirsin, hidrolik fren konusunda bu uyarıya yapmadan geçemedim çünkü ciddi kazalar geçirenler olabiliyor, alacağın bisiklet her ne olursa olsun allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin

snrhsnn

Üye
Tepki
19
İsim
Hasan S
Bisiklet
Specialized
selam salcano insomnia da düşünebilirsin.
(link)
daha geçen istanbul yeşil bisiklette beraber monte ettik. iletişim için, selamiçeşme şubesinde
Yeşil Bisiklet Fenerbahçe:
Lalezar S. 6/A Selamiçeşme/Kadıköy
Tel: 0216-301 15 50 - 51 (link)

dgntkn

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
dgntkn
Bisiklet
Kron
@snrhsnn
Oneriniz icin tesekkurler ancak yukarida belirttigim modeller aradinda kararsizim bu konuda bilgi verebilirseniz daha cok memnun olururm.
Yada kararsiz kalinacak kadar fark varmi acaba onuda bilmiyorum:) :(

• Beğen
Tepkiler: rasim 1071

snrhsnn

Üye
Tepki
19
İsim
Hasan S
Bisiklet
Specialized
@mhmmddgntkn kullanım amacın şehir içi ise (genelde asfalt ve kaldırımda) kullanım ise mtb olayına hiç girme derim. şehir bisikletlerine dönebilirsin. yok ben dağ bayır hoplayıp zıplayacağım diyorsan, mtb'ye devam et.
iki model de benim için pek bir fark yok. insomnia'da maşa rockshox,altus vites seti (xc 300 ile aynı) bence daha iyi krona göre.
not: şehir içi yol bisikleti kullanıyorum (triban 3)

dgntkn

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
dgntkn
Bisiklet
Kron
@snrhsnn
Genel kullanimim sehir ici ancak etrafta dogal guzellik cok o yuzden patika,engebeli yollarda da kullanirim, birazda hoyratca kullanirim o yuzden mtb tercihim. Verdiginiz bilgi icin cok tesekkurler

Utku D

Üye
Tepki
74
Bisiklet
Kron
Kron XC500(2014) V kullanıcısı olarak xc500'ü öneririm ama tabi ki mükemmel diyemem ben şehir içinde üniye gidip gelmek için kullanıyorum çok memnunum :) Maşa konusuna gelirsek Zoom maşa forumda gördüğüm kadarıyla çok sevilmiyor hatta en dandik maşa olarak gösteriliyor bu konu hakkında yorum yapamam başka maşa denemedim daha öncede bianchi'm vardı onda da zoom'du. İlerleyen zamanda gelecek sene ya da bu yaz duruma göre maşayı değiştirip 2. el kaliteli birşey almayı düşünmüyor değilim. Birde ön vites attırıcısını değiştirmek gerek :) Kron'un harcinde ne olur diye sorarsan yeni araştırmış biri olarak benim beğendiğim markalar ghost ve corratech. He birde 0 haricinde 2.el seçeneklerini değerlendirirsen 1.000 TL civarına çokta şahane bisikletler alırsın. Ben benim bisikletimi 15 gün falan oluyor alalı. 07.07.15 tarihinde satın almış aldığım arkadaş 1200 TL vermiş 600 TL'ye ben aldım 2. elde faturasını garanti belgesini istemeyi unutma. İnş yardımcı olmuşumdur sormak istediğin soru olursa cevaplamaya çalışırım.

dyeik

Üye
Tepki
2
İsim
kenan koç
Hayırlı günler hocam. Bisiklet aldınız mı yada alacak mısınız? Almadıysanız xc 500 hakkında bilgi edindiniz mi? Ben xc 500 almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: rasim 1071

dgntkn

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
dgntkn
Bisiklet
Kron
@dyeik
Birader aldım xc 500 ama v fren aldın ben.. Ama 2015 model değil sanirim eski model piyasadaki v fren 500 ler.. Hd frenler yeni model ama.. Aldım kargodan çıkardım alyans ve pompa yoktu öylece gato çaları birleştirdim ama kullanmak nasip olmadı henüz....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hd frenler ile v frenlerin fren mesafelerinin farklı olacağını düşünmüyorum ben , ikiside aynı perfirmansı verir, onemli olan lastikler. Kullanim olarak farkli olur tabi , hdler daha hassas olacaktir. Fakat bu fren mesafesi daha kisa demek degildir.

ahmettkc

Üye
Tepki
54
İsim
Ahmet İhsan Tekeci
kron xc450 1400 tl değermi ?
% 50 dağ % şehirde lastiklerine değiştirerek kullanıcam ?
kron xc500 alsam daha uygun olurmu ? hem şehir hemde dağ için ?

gökoş

Üye
Tepki
0
ben tamamen acemiyim hiçbir seyden anlamıyorum fakat kron xc50 önerildi bana günlük kullanacağım sahile inerken ve sahil kenarında da ulaşımda da bazen kullanmayı düşünüyorum öneriniz var mi yardimci olursanız çok sevinirim

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@gökoş Eğer araziye daha gitmicekseniz dağ bisikleti tercihi biraz yanlış bir tercih olur. Onun yerine şehir bisikletlerine bakabilirsiniz. Carraro sportive, kron tx, bianchi touring serileri gibi.

BugAdam

Daimi Üye
Tepki
182
İsim
Onuralp
Bisiklet
Lapierre
@gökoş Ben de @Emert20 'ye katılıyorum. Model olarak öneri istersen bütçenden ve aradığın tüm özelliklerden bahsedersen elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. :srnsml:

• Beğen
Tepkiler: Emert20