Kron XC 150 kalitesizliği

Scudo

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
ben de bu bisikletle 1 yılda 6590 km kat ettim fakat bana yaşattığı problemlerle...jant teli kopması, arka göbek sorunları, fren ayar sorunları , vites sorunu, maşanın kalitesizliği ve benimkinin de aynakolu kırıldı, zaten ondan sonra üste para verip başka bisiklet aldım, şu an nisan 2014 den bu yana gost 1100 kullanıyorum, 9100 km oldu , şu baş belası kronun defalarca sorun yaşattığı süre zarfında akorda bile ihtiyaç olmadı.

Tepki
70
İsim
Oğuz
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Atala
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklet dökülüyor gidon düz yolda çukura girince resimdeki yerden ikiye ayrildi.Aynakol bisiklete binerken ayagimi pedala koydum tam diger ayagimi kaldirdim pedala koyacakken kirildi.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Guneste kalmistir o, yoksa olmaz.:)
Sans iste 1 tane denk gelir.
Her markada olabilir boyle seyler. :D
Ciddi ciddi o nasil kirilmadir. Size birsey olmamistir umarim. Dikkat edin de yolda giderken tekerler sizden daha hizli ilerlemesin. Sikayetci oldunuz mu? Cunku 12 ayda bu kadar sey?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.460
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
milli piyango gibi bisiklet. Ayın dokuzu, ondokuzu ve yirmidokuzunda sektirmeden bir yerleri kırılıyor. Adamlar malzemeden çalıyo ama bisiklet çalışıyo diyeceğim oda yok.

Tepki
70
İsim
Oğuz
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Atala
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Duz yolda gidon kirilinca gulme krizine girdim bu kadar olamaz diye Saka bir yana cok sukur yavas ve yol bosken kirildi. Hizlanabilsem kadro gidecek demekki

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.270
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bu bisiklet normal hızlarda bile bu şekilde error veriyorsa, ses hızına yaklaştıkça atomlarına ayrılıp boyut değiştirebilir, paralel evrende milyonlarca ışık yılı uzaktaki başka bir medeniyete ulaşabilir! bence bisiklet aleminde bir devrim bu. isviçreli bilim adamları, size sesleniyorum, araştırın!!
kron hep ilklerin öncüsü olmuştur.

not: norveçli bilim adamları, size sesLENmiyorum, siz el kremi sürmeye devam mk.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Giriş seviyesinde çoğu dandikte kron ve salcano'nun özellikle dandik olduğuna bizzat şahit oldum dostlarımın bisikletletleri ve forumdan duyduklarımla.

Ben mosso giriş seviyesi kullanıyorum. Doğru düzgün bakımını yapsam hala üzerindeki herşeyle kullanabilirdim eminim.
Kron kadro boyasıyla bile kaliteli olduğunu gösteriyor ama üzerine takılan diğer kompanentler ...

Umut AKAN

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Umut AKAN
Bisiklet
Merida
Valla giriş seviyesi ve orta seviye bisikletlerde Sedona , Carraro ve Mosso'yu tek geçerim sadece periyodik bakım yaptırmak gerekiyor .

öylebirbaktıydım

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Şahin Can
Bisiklet
Merida
Gidon kırılması bizimde bir hocamızın başına gelmişti aynı yerden kırılmıştı.

halilkus07

Üye
Tepki
0
İsim
halil
Bisiklet
Kron
bende kron xc 450 hd kullanıyorum gidonun kırılmaihtimali varmı ya ? hor kullanırım ?

aytacaltay

Aktif Üye
Tepki
305
İsim
aytaç
Bisiklet
Kron
Aynı bisiklet bendede var, gidonda aynı marka neo. Ben merdiven indim, arazide sürdüm, uçurumdan atladım paraşütle yere indim üstelik tüm bunları 95 kilo ile yaptım sadece 1 kere lastiğe toplu iğne girdi o kadar... Demekki bisiklette elektronik alet gibi şans işi.

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
bir modelin belli yılında kronik problemler olabilir bu aynı modelin her yıl aynı sorunları vereceği anlamına gelmez. illaki şikayetleri duymuşlardır.

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
2016 ve öncesi gerçekten kalitesiz. 2016'da azıcık kaliteyi iyileştirdiler mesela aynakol olarak Shimano'nun modelini hatırlamadığım bir aynakolu ile değiştirdiler. Zinciri KMC marka bir zincir ile değiştirdiler. Gidon kırılabilir de kırılmayabilir de fakat şu anda benimkinden çat çat ses geliyor kırılma vakti gelmiş olabilir.

2017 modelini ise çok beğendim, kilitli maşa, 8 ileri turney gibi değişiklikler yapmışlar. Fakat fiyatını sevmedim, 800-1000 arası tutsalardı daha iyi olurdu.

Fakat şimdiki kron eski kron değil, eskiden efsane modelleri vardı (XC 500, XC 4000, XC 1000) fakat şimdi daha kalitesiz.

(dün bisikleti alalı 1 yıl olmuş)

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arka göbek bili kırılmayan XC150 görmedim.