kron xc 1000 vites sorunu yardım

Konu, 'Kron' kısmında mekonizma tarafından paylaşıldı.

 1. mekonizma

  mekonizma Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  32
  Beğeniler:
  9
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  öncelikle merhaba.bisikletle yolda giderken 1, ve 8. dişli harici bütün dişlilerde pedala basmamla birlikte tak tak die ses geliyordu . bu nedenle arka dişlimi yeniledim fakat bu seferde 8. dişlide aynı olay yaşandı. bisikletin arka göbek, arka attırıcı ,kaset dişlisi şuan sıfır olmasına rağmen 8. viteste bu olay hala yaşanıyor sorun zincirde olabilirmi yoksa ayrı bi nedeni mi var cevaplarınıza göre zinciri değiştiricem . şimdiden teşekkür ederim.
   
 2. burak329

  burak329 Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2009
  Mesajlar:
  68
  Beğeniler:
  33
  Şehir:
  Ordu
  Seviye:
  Zincirleri çapraz mı kullanıyorsun yani ön 1deyken arka 8de gidiyorsan zincirin ön attırıcıya sürtmesinden dolayı bir ses gelir.
  Bunu önlemek için de vites kombinasyonları ön 1deyken arka 1-2-3de git ön 2 deyken arka 3-4-5de git ön 3deyken arka 6-7-8de git;)
  Diğer bir sorun zincirin yağsız olabilir.Onun dışında 0 bisiklette olabilecek böyle bir sorun düşünemiyorum.
   
 3. #3
  mekonizma

  mekonizma Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  32
  Beğeniler:
  9
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  ön 3,dişlideyken (en büyük dişli) arka dişli en altta (8) de olduğunda sorun daha aza iniyor fakat düzelmiyor önü 2, dişliye aldıımda ise artıyor. fakat arkayı 7 ye aldığımda sorun tamamen ortadan kalkıyor arka dişli daha alalı 2 gün oldu zincirde yeni yağlandı fakt sorun var sorun zincirden olabilirmi? sorun ön vites attırıcıya sürtme değil pedala yüklendiğim zaman pedal bi tur tak sesiyle birlikte boş dönüyor. sorun göbekten olamaaz oda yeni değişti geriye bir tek zincir kalıyor sanırım.
   
 4. burak329

  burak329 Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2009
  Mesajlar:
  68
  Beğeniler:
  33
  Şehir:
  Ordu
  Seviye:
  Olabilir bir kron bayisine götür de incelesinler bakalım ben de merak ettim.
   
 5. umutkahraman

  umutkahraman Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.352
  Beğeniler:
  1.382
  Şehir:
  İNEGÖL-BURSA
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  büyük ihtimalle zimciriniz dişlinize uygun değil veya kısadır.
   
 6. #6
  mekonizma

  mekonizma Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  32
  Beğeniler:
  9
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  bisikletin zinciri biraz uzundu bu nedenle biraz kısaltmıştım fakat şuanki boyutu çok uygun diye düşünüyorum ilk halinde zincir fazla gevşekti. şuan daha iyi gibi geliyor fakat sorun zincir uzunluğundaysa geri ekleme yapabilirim. ordulu arkadaşın söyledikleri mantıklı geldi. dişliyi değiştirirken zincir değiştircektim fakat gerek görülmedi. sorun ertesi gün başladı :/ bu nedenle biraz erteledim fakat en kısa zamanda zinciri değiştiricem ilginiz ve yardımınıza teşlekkür ederim.
   

İlginizi Çekebilir

50tlg0R.jpg
arkadaşlar bildiğimiz gibi dayanıklılık bisiklet yarışlarında bisikletçilerin vücudu çok ince ve pist yarışçılarıyla aralarında büyük farklar var. yol yarışçılarının üst tarafı neredeyse yok gibi,...
1.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...
1.jpg
Bisiklet sürerken beni son derece rahatsız eden ve bir türlü çaresini bulamadığım hadiselerden biri de sürekli burnumun akması. Mevsim dinlemiyor, yaz-kış bisiklet üzerinde olduğum sürece burnum...