kron/trek

emres91

Üye
Tepki
101
Herkese İyi Günler ,

2 ay önce Trek 3900 D aldım ve sonrada foruma üye oldum.:)Aslında bisikletimden memnunum :Her akşam 2 saat Kızıltoprak'tan-Kartal a kadar biniyorum.Forumdakiler kadar bilgi sahibi değilim ancak her gün 1 saat kadar kendimce araştırıyorum.Forumdakilerin Bir çoğunun ortak düşüncesi biskletin gidonu ve maşasının ağır olduğuydu.Bende öncelikle gidon ve gidon boynuzunu değiştirdim.Hatta bisikletçide de çıkan parşaları tarttık 600 küsür gram gibi bir ağırlık çıkmıştı yenileride neredeyse yarı yarıya düştü.Şimdi maşayı daha sonra çekiş sistemini yenilemeyi düşünüyordum.Ancak kafama başka bir şey takıldı.Acaba bisikletimi takasla Trek 600 Disc'le mi yoksa Kron xc 4000 Doere disc'le mi değiştireyim.Yanlız lütfen tam olarak konuya hakim olamadığımıda göz önünde bulundurun.:).Sizlerin tavsiyesi doğrultusunda hareket edeceğim.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Scudo

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Gidon ve gidon boğazı konusunda değiştirmekle iyi yapmışsınız. Ağır oldukları kadar açı olarakta iyi olmayan ürünler. Sadece asfalt yolda binecekseniz 6000 veya Xc4000 e geçmek maliyet ve gereksinimiz açısından çok faydalı olacağını düşünmüyorum. Profesyonelliğiniz ne mertebede bilmiyorum ama bahsettiğiniz (6000 ve xc4000)modeller orta seviyenin üstünde kadrolar. 3900 kadro olarak kötü bir ürün değildir, üzerinde çok üst seviye ürünlere kaçamadan (Maliyet anlamında) yapacağınız modifiyeler işiniz çok rahat görür kanaatindeyim.

Eğer derseniz ben konumda iyiyim ve iyi bir bisiklet alamam iyi olur; o zaman Trek 6000 veya xc4000 güzel ürünlerdir. Ek bir tavsiyem ise bu modeller arasına Scott Scale serisinide eklemeniz olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: brol ve emres91

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Emre merhaba
Öncelikle bisikletin hayırlı olsun. Kısa süre önce aldığını anlıyorum yazdıklarından ve öyle görünüyor ki hevesin daha hafif bir MTB almaktan yana.
Ancak şimdi zaten bisikletine bir sürü yatırım yaptın, ilk önce onları bir kullan, bitir. Çünkü şimdi satmak istesen değerinin altında bir fiyata satılacak, yazık.

En azından bu kış sezonunu Trek'inle geçir. Bisiklete ve bisiklet kültürüne iyice alış ve bilgi seviyeni de yükselt. Daha sonra gerçekten ihtiyaç duyarsan bisikletini değiştirirsin :). Şimdi 2. bir masrafa hiç gerek yok. Hatta bana sorarsan şu andaki bisikletinin çekiş sistemine vs de pek dokunma derim ;)

emres91

Üye
Tepki
101
Teşekkür ederim .Tavsiyelerinize uyacağım.Ancak şöyle de bir durum war 2 gün önce kaldırımdan atlarken.:) Amortisörden taaaak diye bir ses geldi nerdeyse dengemi kaybediyordum.Sanırım bu boşluktan dolayı oluyor en azından tavsiye edebileceğiniz ön maşa var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emres91

eğer çok sert kullanıyorsan ve daha yeni ise bisikletin aksamlar gevşeme yapabilir o boşlukta ondan olmuştu bisikletlerden ''iyi'' anlayan bir bisikletçi halledebilir.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Dibe vurmuş da olabilir amortisörün.
Çok masraf etmeyeceğin, 3900'ün üzerinde sırıtmayacak bir amortisör bakabilirsin. Sr Suntour veya RST modellerini tevsiye edebilirim.

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
@HaliliOzturk

Yada bir üst segment Rock Shox Dart serisi de olabilir. Dart2 gibi