Yol bisikleti tavsiyeleri

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Kadir KARADEMİR

TT kadrolarının sele borusu genelde daha diktir. Bu yüzden seleyi gerektiği kadar arkaya alamayabilirsiniz. Çoğu TT kadrosunun sele dikmesi (seatpost) kendine özel olduğu için arkaya doğru daha fazla gidenini (daha çok setbacklisini) de bulamazsınız.

Ayrıca TT kadroları genelde daha ağır ve sert olurlar.

• Beğen
Tepkiler: Kadir KARADEMİR
Scudo

UTuna

Üye
Tepki
0
İsim
Tuna
Arkadaşlar herkese merhaba. Bu forumda ilk konum :) ben daha önce ucuz bi MTB kullanıyordum şehir-içi kullanımı çok zorlayiciydi ve sürekli bozuluyordu. Şimdi yazda geliyor stajdan gelen paranın bir kısmıyla bisiklet almak istiyorum ve bütçem maksimum 1350 çok çok zorlasam 1400 olur. Aklımda Triban 100 ve Salcano xrs060 var sizler hangisini önerirsiniz bu ikisi arasında?
NOT: 2.EL bisiklet düşünmüyorum

Kubay

Üye
Tepki
11
İsim
Kubilay
Merhaba, bu aralar bisiklet almak için seçenekleri araştırıyorum. Aşağıdaki 3 seçenek oluştu.

Orbea orca m30
Giant tcr advanced 2
Merida scultura 4000

Hepsi 2018 sıfır ve 105 setli.. Fiyat olarak hemen hemen aynı aralıktalar... Bunlardan hangisini tercih ederdiniz? Fikirlerinizi alabilirmiyim.

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@UTuna Triban 100 ve Salcano XRS060 birbirinden çok farklı türde bisikletler. Yol bisikleti istiyorsan XRS 060 bu ikisinin arasından daha doğru bir tercih olur.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kubay Çok detaylı incelemedim fakat fiyat olarak giant önde duruyor. Merida'nın Bahrain rengini ben çok beğendim. Orbea orca'nında rengi de güzel ancak fiyat olarak pahalı duruyor. Kendi adıma Merida'yı seçerdim. Fiyatlarını dert etmiyor iseniz en çok hoşunuza gideni tercih edebilirsiniz. Sizi üzeceklerini sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kubay

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
@UTuna triban 100 tek yaprak aynakol. Salcano da iç açıcı değil.bunlar yerine 2.el daha iyi seçenekler var. Tourney set cavalier çok daha iyi

Kubay

Üye
Tepki
11
İsim
Kubilay
@Hami Bulut teşekkür ederim. Orbea'da indirim alabilicem sanırım. Ozaman fiyatı diğerlerinden çok farklı olmayacak gibi. Bakalım ben de biraz karasız kaldım gibi.. Orbea biraz daha ağır basıyor. Giant'tı henüz canlı görmedim. Onu gördükten sonra karar vereceğim.

@indigoblue hayırlı olsun. Güle güle kazasız belasız kullanın. Ben de bakmıştım bu modele. Özellikle kırmızısını çok beğendim ama fiyatı yüksek geldi.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kubay Dediğiniz gibiyse sorun olmaz sanırım. İçinize sineni almanız daha iyi olur tabii ki. :) Diğer özelliklerine göre de karar verebilirsiniz ağırlık vb. gibi. Şimdiden hayırlı olsun :).

indigoblue

Üye
Tepki
6
@Kubay
ben kirmizisini aldim son kalan kadro idi.
almanyaya gunubirlik ucup canyon almak istiyordum ama sagolsunlar fiyatta bayagi yardimci olduklari icin bu focusa dondum.

virisler07

Üye
Tepki
12
İsim
Mustafa
Merhaba abiler sizlerden iki konuda yardım isticem.
Ben bir bisiklet beğendim 2. el olarak kadro boyu 55 cm benim boyum ise 182 cm benim boyuma göre en az 57 cm kadro boyu olması gerekiyormuş sitelerden öğrendiğim bilgilere göre.
Bu cm arasındaki fark sıkıntı çıkarırmı? Çıkarırsa ne kadar çıkarır bu konuda sizlerden tecrübelerinizi bekliyorum.
ikinci olarak bisikletin linkini aşşağıya bırakıcam. Bisikletin sahibi son fiyat olarak 2.400 tl bıraktı bu fiyata uygunmu? Benim bütcem aslında 2.250 tl ama abiye söyledim inmedi bisiklet temiz duruyor diye bütceyi arttırmayı karar verdim ama dün kadro boyunun bana olmadığını fark ettim. Haftaya babam izmire gidicek normalde ben antalyadayım bisikleti ben görmücem ama babam görücek deneme şansım olmucak yani.
İnsanında buraya yazdıkça yazası geliyor :)

(link)

Güncel+

güncel +

• Beğen
Tepkiler: eodr

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@virisler07

Yayında değil ki ilan

eodr

Üye
Tepki
36
İsim
erıl demr
Bisiklet
Mosso
@virisler07 Denemenizde fayda var. Kadro boyu tablosuyla bisiklet alınmaz . Aşağı yukarı doğrudur fakat 57 diyorsa , baktığınız markanın 55 i veya 59 u size uygun olabilir.

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
@virisler07 Güncel + modeli nedir bilmiyorum ama yol bisikletine yeni başlayacaksanız Mosso 735 TCA fena bir bisiklet değil.

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
@Viraj Mühendisi Bence de pahalı. Arkadaş Mosso linki verdiği için o yorumu yaptım. Ben şahsen yerli bisiklet alacak olsam Bianchi'ye yönelirim, Bianchi'de beğendiğim bir model olmazsa sırasıyla Carraro ve Sedona'ya bakarım. Mosso ve Kron'a hiç bakmam. O iki markayı hiç kullanmadım ama tasarımları bana hiç estetik gözükmüyor.
Yerli almayacaksam da Triban serisi bir bisiklet alırım, o fiyat aralığında.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yeni gelen üyelere buradan devam ediyoruz arkadaşlar:

(link)

Not: Bugüne kadar bu başlık altında bıkmadan yılmadan tecrübesiyle destek veren tüm üyelere şahsım ve BF adına teşekkür ediyorum.

Tepki
41
İsim
Burak Y.
Bisiklet
Kron
1 ay önce kron rc 4000 bisikletimi aldım. 4200 TL fiyatı vardı peşin 3400 TL'ye aldım. Piyasayı baya araştırdım bu fiyata böyle bisiklet bulamadım. Bisiklete az çok bakmışsınızdır, full tiagra set kullanılmış, maşası karbon. gidon, gidon boğazı ve sele borusu zozo markasına ait.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ben mtb kullanıcısıydım o yüzden bu bisiklet bana çok hafif geliyor ve akıcı hissettiriyor. Selesi de gayet iyi. 2-2.5 saat sürünce sıkıntı olmuyor ama süre uzayınca ağrılar başlıyor o sorunu da tayt ile çözebilirsiniz. :)

Bisiklet ile ilgili sorularınız olursa mesaj atabilirsiniz yardımcı olmaya çalışacağım.

Dosyalar

Tepki
41
İsim
Burak Y.
Bisiklet
Kron
@salih67 evet 11.25
Ben başlangıç seviyesi düşünüyordum dolar birden fırlayınca ucuz bisikletler bile pahalandı açıkçası sora set bisiklette 3000 TL civarlarındayken biraz daha ekleyip yeni tiagra setli olan bu bisikleti almak mantıklı geldi.
Sizede kazasız iyi sürüşler..

darbelux

Üye
Tepki
20
İsim
Yasin emre
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende bugün 2019 modelini aldım bu bisikletin.

3 yıldır şehir bisikleti biniyordum haliyle yol bisikleti arayışına girmiştim. İkinci elde başıma öyle şeyler geldi ki artık yeter diyip sıfır aldım. Hani sanki Allah bana ikinci el almamam için sürekli işaret gönderiyordu.

Neyse kısa kesicem bugün tanıdık bisikletçiye gittim durumu anlattım yol bisikletine geçmek istiyorum diye. Direk önüme rc 4000 i koydu 2019 model.

Alacağın bisiklet budur dedi uzun yıllar götürür seni çok memnun kalırsın dedi. full tiagra set karbon maşa ve gerçekten çok hafif ayrıca kadro ömür boyu garantili. 4000 liraya aldım ekstra aksesuar hediyeleri vs.

Son dönemde bisiklet fiyatları acayip zamlandı ve bu fiyata gerçekten full tiagra set hiç görmedim genelde sora setler oluyordu. Bakalım kullanmaya başlayınca nasıl bir etki birakacak bende