Yol bisikleti tavsiyeleri

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@enes_vl
Yakın zamanda bir yol bisikleti aldım. 250 Km falan yaptım sanırım. Sürüş tarzı farklı tabi ama rahatlık konusunda aynı rahatlıkla sürüyorum diyebilirim. Zaten düzenli sürüyorsanız kaslarınız hızla adapte oluyor. Kısacası yol bisikletine geçtiğim için ağrı sızı yaşamadım. Zaten endurance tipi bir kadro aldığınızda drop bar'ı üstten tutarken dağ bisikletine çok yakın bir açıda sürüyorsunuz. (link) sitesinde 3 tip ölçü şekli var. French tipte ölçü almanız uygun olacaktır. (Diğer ölçüler daha agresif - yarış modunda sürüşler için)

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625
Scudo
Tepki
0
İsim
Taha Özkorucuklu
Bisiklet
Salcano
Herkese iyi forumlar
Wrench Science sitesinden bike fit yaptım ve aşağıdaki sonuçları aldım. Mosso Cavalier 700 alacağım ancak hangi boy kadro almam gerektiğine karar veremedim. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BerkEvren farklı kadro yapılarındakı bisikletlerini denemeliyim anlaşılan. Sizde scott speedster 20 vardı hatırladığım kadarıyla. Onun Üst kadro borusu açısı, triban 500 üst kadro borusu açısına göre daha düşük zannedersem. Belki o kadroda sürüş tarzıma göre daha rahat edebilirim.

Tepki
47
İsim
Yasir emre kızıl
Bisiklet
b'Twin
@enes_vl btwin'de triban 500 un m bedenleri 26 jant l bedenleri28 ben eski triban 500 ün l bedenini kullaniyorum boy 174 biraz buyuk ama istedigim gibi mtb den geçtim ama rahatlik ciddi şekilde azaldı lakin akıcılik,hiz ve performans ciddi sekilde arttı bu performans artışi rahtliğı golgesinde birakiyor

Yelda

Üye
Tepki
2
İsim
Yelda
Bisiklet
Dahon
Bu iki model hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Bu fiyatlarda bir B'twin mi alsam yoksa bu ikisinden birini mi tercih etsem? Benim için tırmanış önemli ve arada yarışlara da katılmak istiyorum.

Schwinn Fastback 3: (link)

Geotech Belgium 4.0: (link)

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
@enes_vl

images (39).jpg
images (37).jpg

Rahatlık olarak düz maşalı mtb 'den sonra çokta kötü değildir diyerek triban 500'ü aldım ancak konfor seviyesini yukarıdaki 2 fotoğraf anlatmıştır diye düşünüyorum. Tahmin edebileceğinizden çok daha rahatsız. Reyonda rahat edememenizin sebebi de sanırım bisikletin gerçekten de rahatsız olması.

Bisiklete alışabildin mi dersen 39. Kilometresinde eski selemi taktım. Üstündeki ergofit system denen sele acayip derecede dandik. 61 kilometre oldu yavaş yavaş alışmaya başladım gibi.

Performans anlamında tabiiki farkını koyuyor. Düz yolda 41 kiloluk römork takınca boş bir mtb gibi kalkıyor. Römork yokken zaten araba kadar hızlı gidilebiliyor.

Hızlı ve gitmeyi seviyorsan geç yola. Sakin sakin, konforlu gideceksen al bi carraro world tourer keyfine bak.

Edit: bisikleti severek aldım ve kırmızı 500'ün çok şık olduğunu söyleyebilirim. Evin baş köşesine koydum o derece güzel bir bisiklet.

oguzh4n

Üye
Tepki
40
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Beldesan
@Yelda
İlk defa yol bisikleti alacaksın sanırım. Önce bi kadro tarzlarını öğren eğer ilk defa yol alıp tamamen agresif yarış kadrosu tarzı bi bisiklet alırsan zorlanabilirsin hem yokuş çıkmakta keyifsiz ve yorucu olur. Bu bisikletlerden ilki biraz daha endurance kadro yani kullanırken daha dik oturursun çok yatmadan ve uzun süre kullanımda yokuşta daha rahat olur. 2. bisiklet ise daha agresif kadro çok yatmak zorunda kalıcaksın kullanırken. Bunları da dikkate al, tribanlar da endurance tarzı ve fiyatına göre uygunlar tabi yine zam vs gelmediyse.

Yelda

Üye
Tepki
2
İsim
Yelda
Bisiklet
Dahon
@oguzh4n Cevap için teşekkür ederim. İlk defa yol bisikleti alacağım ve teknik konulardan da çok anlamıyorum malesef :(

• Beğen
Tepkiler: sinanarmy

oguzh4n

Üye
Tepki
40
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Beldesan
@YeldaO zaman aceleye getirme çok teknik olmasa da genel anlamıyla okuyup öğren forumda yeterli kaynak mevcut. Bu arada 2. ellere de bakabilirsin büyük bi şehirde yaşiyorsan seçeneğin de fazla olur.

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Yelda

Eren37

Üye
Tepki
25
İsim
Eren
Bisiklet
Mosso
@Yelda Başka markalara da göz atabilirsiniz illa bunlar olsun diyosanız markalae hakkında pek fikrim yok o fiyatlara farklı markaların güzel bisikletleri var dediğim gibi bi bakın derim

@Barisbu Mosso cavalier 700 tourney var kron rc 1000 var arkadaşın dediği gibi bianchi slr 400 var bana kalırsa ben bi mosso kullanıcısı olduğum için mossoyu öneririm kadro kalitesi diğerlerine göre gayet iyi yanılmıyorsam bianchide maşa çelik ama kron ve mossonun ful alüminyum mossonun da bi eksisi jantları diğer markalara göre ağır yapması gözüne hangisi iyi geliyor içine hangisi siniyorsa onu al derim :harika:

Tepki
0
İsim
Mert K.
Bisiklet
Bianchi
@brstrmn Hocam bende slr 400 almayı düşünüyorum artısı eksisi nedir açıklarsanız sevinirim.

brstrmn

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Barış
Bisiklet
Bianchi
@Mert Kacamaz alalı 1 ay oluyor hemen hemen yaklaşık 300km yaptım. Bir sorun ile karşılaşmadım. Fren ve vites sistemi güzel hiç sıkıntı çıkarmadı. 2 gün önce tekerim patladı tek olumsuzluk o şu an için. ilk yol bisikletim olduğu için detaylı bir kıyaslama-analiz yapamıyorum ama bence başlangıç için gayet güzel.
tek eksisi şu olabilir maşa karbon değil bu sayede arnavut kaldırımlar,pürüzlü yollarda titreşimi olduğu gibi bilek-kol-omuz'a veriyor ama asfaltta bir sıkıntı yok.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki benim için bir öneride de bulunurmusunuz benim bütçem 1500-1600 TL arası

Tepki
36
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar 2015 kron rc 4000 var temiz tiagra set karbon maşa ars 10 jant seti var üzerinde 2000 tl ye veriyor arakadaş alınırmı sizce acil cevap verirsen sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: nbacıshaquılle
Tepki
40
İsim
Fahri
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar yeni konu açmaya gerek yok.2017 fiyatları ile sıfır 2000 tl civarı +-100 tl tavsiyelerinizi bekliyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@wildboytam35
2016 model bisiklet bulmaya çalış. Yoksa o fiyatlara çok düşük aletler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Faruk Yamak
ars 10 jant nedir hocam, bilmiyorum da rs10 mudur ki o?
Rs10 varsa üzerinde ve seti de temizse alınabilir. Jantı iyi değilse ve başka jantsa da 1700-1800 e indirsin o aleti, 2k çok olur ona.