Kron Kullanıcıları Kulübü

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

MİRZAS

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Kron
@rkurtcu çok saol ben kendim yapabilrimiyim kron bayisi ve aldığım yer çok uzak nasıl yapabilirim

Scudo

rkurtcu

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Rüstem
Bisiklet
Cube
Ayna kol ve gobek sokme anahtarina ihtiyac olacak. Istersen yakinindaki bir bisikketciye git. Ben garanti icin demiştim aldigin yere git diye. Veya yakininda kron servisi varsa orayida deneyebilirsin Gerçi onlardan almadığın için püruz çıkarabilirler. En azından bir hasar varsa kayıt altına alınır gerekirse değiştirilir ama ben büyük bir hasar olduğunu sanmıyorum.

Shams

Üye
Tepki
6
İsim
Burak Kuşcu
Merhaba. Tx 150 Kron bisikletimle ilk turumu attım fakat sürüşün başında farkettim ki rotor maşaya sürtüyor. Yüksek viteslere geçtiğimde ise tuhaf tuhaf sesler geliyor bisikletten. Qr milini iyice sıktım şu an rotor maşadan çok çok az mesafeyle ayrı duruyor. Bu kadar yakınında olması normal mi? Bir de yüksek viteslerde gelen ses neyle ilgili olabilir sormak istedim.

Tepki
7
İsim
Onur
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, gelecek haftasonunda yaklaşık 120 km'lik bir tur yapacağım. Yol üzerinde demir çelik fabrikaları var, bu nedenle bisikletin mevcut lastiklerini değiştirip patlamaya daha dayanıklı bir lastik almak istiyorum. Önerebileceğiniz bir model/marka var mı?
(TX 150-29" jant)

@mhtozel merhaba,
Yanıt için teşekkürler. Vites kullanımım ile ilgili sıkıntı varmış, doğru tercihlerle ses problemini çözdüm.

Bu arada, 1 aylık kullanımdan sonra genel olarak TX150 için söyleyebileceğim fiyat/performans oranı iyi bir bisiklet. Şu ana kadar beni en rahatsız eden konular biraz sesli çalışması (ilk bisikletim olduğu için karşılaştırma yapamıyorum) ve elciklerin oldukça kötü kalitede olması.

Not: Ben 900 liraya aldım, üzerine ışıklar, kask, korna, eldiven derken hatrı sayılır bir masraf yaptım. Seleyi, elcikleri ve lastikleri de değiştireceğim. Bu ekstraların tamamı sök-tak ekipmanlar, o nedenle sıkıntı yok.

kuranov

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Kron
selamlar
temiz bir kron xc 250 sport x hd için ne kadar verilir? (ikinci el)
18 inç kadro boyu, 26 jant, 2014 model, 3x7 vites.

830 lira yazmışlar. nasıl fiyat?

ayrıca bu bisiklete ince lastik takabilir miyim ilerde?
teşekkürler

Kuzey Emre

Üye
Tepki
4
İsim
Kuzey
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Deniz Derin
Ben rubena stu kullanıyorum çokta memnunum ağrılık sizin için önemli değilse tavsiyemdir (ortalama tanesi 900 gram civarı)

• Beğen
Tepkiler: Deniz Derin

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@Shams bu kadar yakın olmak zorunda değil tabiki frenlerin kadroya yada maşaya sabitlendiği iki vida var. Onları hafifçe gevşetip frenlerinizi içe dışa doğru hareket ettirebilirsiniz. Ama rotora tam paralel olması çok önemli. Bumin'imin önce qr kelebeğini istediğiniz kadar sıkarak kapatın ondan sonra frenlerin kaliperlerini uygun boşluk kalacak şekilde konumlandırın her ikisini de biraz biraz sıkarak sabitleyin. Aşırı yüklenmeyin yalama olur.

windshear

Üye
Tepki
43
İsim
Berker
Bisiklet
Kron
Herkese merhaba, XC 1000 ile bir haftayı geride bıraktım. Bu süreç zarfında bisikleti 4 kere ve toplam 30 km kullandım. Herşey yolunda. Bu arada Zozo MV-29 Kask ve Kron jelli eldivenlerimide aldım. Forma pek yakında...

Tepki
17
İsim
Faruk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi günler arkadaşlar kron tx300 v fren tavsiye eder misiniz hidrolik fren dezavantajlarından dolayı düşünmüyorum v fren benim için yeterli ayrica. Bin tlye alacağım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Xc 150 aldim 3 ay once toplam 1000 km yol yaptim ama on masa hala sert 100 kiloyum masnin uzerine abaninca 7 - 7.5 cm iceri giriyor bi ara ters cevirip icine wd 40 ve sivi gres sikip 1 - 2 saat o sekilde bekletmisligim var ama hala ayni sertlikte sert fren yapinca masa iceri girmiyor yada 1 - 2 cm giriyor ben farketmiyorum ancak kaldirimdan yola atlarken iceri giriyor en az 5 cm kadar sizce normal mi?

windshear

Üye
Tepki
43
İsim
Berker
Bisiklet
Kron
@AytacALTAY normal sıkıntı yok.
Maşa içine WD40 vb. solvent sıkmayın. WD40 yağ değil Solvent tir. Özel maşa yağı ile yağlayın.

Tepki
17
İsim
Faruk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@rkurtcu hocam tx500 baktım hocam 1300 tlye var n11 de fakat hem butcemi aşıyor hemde internetten alma taraftarı değilim. Yakınında kron ana bayi var oraya da bi soracagim 1300 civarı varsa tx500 v değerlendireceğim yorumunuz için teşekkürler.

rkurtcu

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Rüstem
Bisiklet
Cube
@Farukdere34 Ben kışın pazarlıkla zar zor 1100'e aldım. Bir iki ay önce Antalya'da bir firma 1000 tl gibi bir fiyata satıyordu. Kadro boyuna dikkat edin. Birde bisikletlerde farklı donanım olabiliyor, Ben alırken 3 tane vardı, ikisinde KRON'un sitesinde belirtilen jant göbekleri varken(Tourney Sanırım) birinde Acera vardı, Ben onu almıştım. Yine maşa değişebiliyor, gerçi hepsi suntour'un hidrolik kilitlemeli maşası model farkı oluyor. Maşa sertlik ayarı yok gibi durur ama kapağı sökerek alyanla ayarlayabilirsiniz. Birde işçiliğine dikkat edin bisikletinizin. Benim orta göbek milini ters takmışlar, aynakol kadroya sürtmüş ve çizmiş, jant göbekleri lastik tozlukların içine yağ koymuşlar. Yağ lastiği bozar, konulmaması lazımdı. v.s. Bisikletin sürüşü rahatlık odaklıdır, önceki hibrit bisikletimden çok daha fazla memnun kaldım bu işçilik hataları hariç.

Tepki
17
İsim
Faruk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnternetten baktim fakat butceme uygun fiyat bulamadım ümraniye motlas ve pendik efora sordum yokmuş. İnternetten yine bakacağım ama hic internetten alışveriş yapmadım bu sebeple biraz uzak duruyorum. Yine tx150 veya tx300 tercih edeceğim gibi duruyor. Değerli yorumlariniz için teşekkürler.

Tepki
40
İsim
Fahri
Bisiklet
Kron
spx 300 ve diğer modellerini kullanan var mı arkadaşlar?

Tepki
17
İsim
Faruk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pendik efor bisikletin sitesinde tx500 v modeli mevcut telefonla görüşüp soracagim ellerinde varsa tx500 v modelini alacağım. Sn. Rkurtcu tavsiyen için tesekkur ederim inşallah vardır bayide.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.