Kron FD 1000

Sedat YUKARIÇUKUR

Daimi Üye
Tepki
330
Bisiklet
Kron
Taşınacak olmam dolayısı ile yeni almış olduğum katlanan bisikletim Kron FD 1000.
Yaklaşık 20 km lik bir sürüş sonrasında benim gibi dağ bisikletinden sonra acaba bu modellere geçiş yapsam nasıl olur diyen arkadaşlar icin kendi izlenimlerim şu şekilde.

Oncelikle orta seviye bir dağ bisikletinden hafif. On direksiyon başlangıçta çok hafif gelecek. Hem lastik küçük hemde maşada amartisör olmayınca. Zamanla alışıyorsunuz.
Amartisor olmaması ve lastiklerin kücük oluşu titresimi daha cok hissettiriyor. (Benim lastik havaları da biraz sert)
Katlaması zor degil ben sadece metroya binerken katlamayı dusunuyorum ki sadece ortadan katlasam yeterli.
Eskisi kadar hız beklemeyin. Bir saatlik yolda yaklaşık 10-15 dk kaybınız olacaktır.
Bu modelde suluk icin yer yok. Arka sele sabit oraya bisey yapılabilir.
Ben genel olarak 6 yıllık dağ bisikleti macerasından sonra beğendim. Bekledigimden iyi çıktı diyebilirm. Bu modele bakıpta kararsız olanlar icin de sunu soyleyebilirim kullanılan parcalar kaliteli. Uzun zamanda ne olur bilemem tabi ama dağ taşa vurulmayacagina gore idare edecektir diye tahmin ediyorum.

Dosyalar

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
İyi günlerde kullanın, Dahon, Tern gibi marka katlanır bisikletlere güzel bir alternatif diyebiliriz...

• Beğen
Tepkiler: Sedat YUKARIÇUKUR

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Hayırlı olsun sanki lastikleri BMX lastikleri gibi kalın geldi bana hız o yüzden daha düşük kalıyordur daha ince bir lastikle hızınız artabilir ama böylede daha bir yırtıcı duruyor bisiklet :)

• Beğen
Tepkiler: Sedat YUKARIÇUKUR

sonyaz

Daimi Üye
Tepki
408
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2015 model fd 1000 1,5 sene kullandım. Arkada bagaj olmayan modeli. Bagajı neden kadroya kaynatmışlar bana çok garip geldi. Bendekinde suluk deliği vardı. Decatlondan suluk deliği olmayanlar için bir aparat satılıyor ama kadronun çapı çok geniş uyum sağlamayabilir.
(link) linkten bakabilirsin.
Güle güle kullan.

Bendeki de böyleydi.

P_20160721_194345_1_p.jpg

Sedat YUKARIÇUKUR

Daimi Üye
Tepki
330
Bisiklet
Kron
@sonyaz Bagajin kaynakli olmasi rahatsiz etmedi acikcasi ayri bi havasi var. Belki arka kksmi saglamlastirmak amacli yapmis da olabilirler. Vermis oldugunuz linkteki urun bir cozum olabilirdi ama vites ve fren kablolari engel olacaktir sanirim. Tesekkur ederim.

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp

JealioN

Sosyalist
Tepki
189
İsim
Aytaç
Bisiklet
Dahon
@Sedat YUKARIÇUKUR
Boyutlari uygunsa bu lastik hizini biraz arttirabilir. Forumda bircok kisi bu lastikten aldi.

(link)

Sedat YUKARIÇUKUR

Daimi Üye
Tepki
330
Bisiklet
Kron
@Bango muhtemelen uygun tesekkurler. Biraz uzerindekileri eskitelimde belki gecis yaparim sonra bu lastiklere.