Kron bisiklet tavsiye etmiyorum!

sessiz_dj

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Sedona
Slm kardeşlerim nailsiniz neden böyle bir başlık attiğimi hepiniz merak ediyorsunuzdur eminim kron tavsiye etmememdeki sebep kuzenim kron xc 2000 aldı burdada resimlerini yayinlamişti daha önceden lastiklerinde sorun vardi fabrika hatasi vardı bunu gerek aldığı bayiye olsun gerekse yetkili istanbul bayisine bildirmesine rahmen her hangi bir lastik gönderilmedi.Bisikleti alalı bır bucuk ay gibi uzun bır süre oldu ordu'da kron'un yetkili bayisinden almişti sorunu kendilerine arz edince bisikleti getirmesi gerektiğini söylerek lastik göndermediler baya bir beklemeden sonra kron yetkili bayıliğini aradi istanbulu ıkı hafta gıbı bır süre gecti ama onlarda bu konu ile pek alakasiz kaldılar maalesef bugun gönderceğiz yarın gönderceğiz dıyıp duyuyorlar ama bir turlu lastık gelmedı gecen hafta kuzenım benımle beraber orduya mavi bisikletin meme kanseri katılımına gidecekti ama maalesef lastiğe güvenemediği için gelmedi iyikide gelmemiş yolda kalcakmiş... bu akşam bır saat dolaşalım dedık akşam gezıntısi ama maalesef gezımız yarına kaldı hatalı olan lastiği yarıldı duz yerde gıderken vede diş lastıkde kuş parmaği kadar patlak meydana geldı dış lastik beklerken şimdi iç lastikdende oldu bunun belkide yazım cok ağır olcak ama gercek olan bu ve bu olaydan dolayı kron aldiğina pişman ürünü sattıktan sonra her hangi bir ilgilenme söz konusu değil bu nasıl esnaflıktır anlamiş değilim. Bu akşam bir arkadaşimıza sedona 711 disk fren aldırdık kuzenımle beraber kron kesinlikle tavsiye etmio kullanıcısı olarak. Kendim sedona kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim satiştan sona bile müşterilerine yeteri ilgiyi gösterio bu sebepden dolayı sedona tavsiye bende kron düşünmüştum ama dediğim gıbı her şey ürünü satana kadar daha sonra ılgılenme müşteri gereken ilgi hiç bir şey yok. Burdaki amacım kımseyı kırmak değil sadece gercekleri yazmaktı....

Scudo

saka

Üye
Tepki
26
şimdi buraki sadece bayi sorumsuzlugudur kron marksına direkt bir baglantı göremedim.kronun bisikletleri kaliteli ve güvenilirdir.lastik problemi kron dışında kalır ve satış yeri sorumlulugu içindedir bir lastik yüzünden bisiklet degiştirilmez bence...kronu 2 yıldır kulanıyorum gerek kalite grek serverisini beyeginiyorum

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Gerçekten olaya tarafsız yaklaşan biri olarak tutumunuzu pek anlayamadımi sanki olay dramatize edilmiş gibi tamam lastikte fabrikasyon bi hata olabilir ama bu beklenen süreçte bi dış lastik takar binersin bisiklete yok mavi bisiklete gidemedik iyiki gitmemişiz düz yolda yarıldı vesaire gibi söylemler garip geldi ayrıca tek bir lastik probleminide markaya yüklemekte gerçekten garip.
Her şeyden ayrı kron istanbulu bu şekilde suçlamak manasız Efor bisikletten sürekli alış veriş yapan biri olarak kesinlikle sizin derdinizi tam olarak anlatamadığınızı düşünüyorum.
Foruma bu şekilde bi mesaj atıpta direk kron tavsiye etmiyorum diye de bi başlık atmak gerçekten çok agrasif ve gereksiz bi tutum, umarım en yakın zamanda bir iç bir de dış lastik alırsınız..

sessiz_dj

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Sedona
Kardeşim yazımda gerek bayisi olsun gerekse yetkili ana bayisi istanbuldaki ana bayilikleri olsun herpsi ile irtibata gectiğini yazdım vede istanbuldaki ana satış sorumlusuyla iki hafta kadar önce temasa gecmesine rahmen bugun göndereceğiz yarın göndereceğiz iki hafta gecti lastik konusu önemsiz diyorsunda lastikte imalat hatası var bunun garantisi lastik firmasimi kron bayisimi kuzenim lastiği lastik üreticisinden değil bisikletle aldı sonuçta bunun yetkilisi kron bayisidir... Lastik üreticisi olamaz sattığın her ürüne gereken garantiyi veriyorsun vede satiştan sonra bunu karşılamak zorundasın sonuçta tüketici hakları denen bir şey var her ne olursa müşteri madur edilmemelidir misal müşteri senden bir ürün aldı defolu cıktı bu ürünü değiştirmek senın görevinmi yoksa ben bu ürünü ben üretmiyorum başka firmanın ürünü değip başindan yollarsan bu kişi dişarsa senın için nasıl bir yorum yapar acıklar misin yada o kişi bir daha senden ürün almaya ya da seni her hangi birine tavsiye eder mi ve burda gecen bır bucuk aylık zaman zarfı va bu az bır zaman değildir sitede lastiğin fabrika hatası olduğuna gecmişte konularda resmi var araştirirsan görebilirsin kardeşimmm

Burda herkes özgur istediğini yazmakta bildiğim kadarıyla direk eleştiride yapılcak bu benim en doğal hakkımdır herkes iyi derken bende kötü deme gibi hakkımın olduğunu düşünüyorum sizler kron kullanıyor olabilirsiniz ama bu kadar ilgisiz kalınması gercekten cok can sıkıcı sizler kron istediğiniz savunun benimde yazım gayet vede acıktır bunun sebebi kron bayiliğidir gercekleri yazmak sucsa yazmayalım pekala dış lastik alır takarsında kimse kimse cıkarıp beş kuruş vermio lastik hatalıysa bunun değiştirmesini bayilik yapmak zorundadır garanti içindedir bır bucuk ay kadar gecen bir süre söz konusu bunu göz ardı ediyorsunuzzz

sessiz_dj

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Sedona
Benim yazımda sen demek istediğimi anlamiyorsun sanırım kadro kron olabilir ama burda lastik firmasi vermiyor sana garantiyi kron veriyor aldiğin tüm parcadan kron sorumludur tutarsam ben sonradan buna değişiklik yaparsam tamam o zaman kron söz demem burdakı tum parcalar kron bısıkletın uzerındekı orjınal parcadir değişmemişdır vede lastık artık ıptal yenısı gelene kadar kuzenımde bısıklet'e bınemıyecek bunun suclusu kım acaba ben mıyım yoksa kron'un yetkilileri bu konuda sorumsuz kalmalarımı acaba bu bir lastikde olabilir bir kadroda olabilir arada hiçbir fark yoktur tekrar yineliyorum önemli olan müşteri memnuniyetidir giresunda tek kron kuzenımde vardı oda artık tavsiye etmiyecek bu olay başindan geçtikten sonra vede burda bir cok kişi bianch alma derken buna tutupda kimse karşi cıkmıo herkes kron sedona geotch markaları önerio bende burda fikrimi acık olarak izah ettim bununda her hangi bir yanlişi yoktur eleştiriler illaki olcaktır kron kullanan bır cok arkım bana karşi gelcektir eminim....

• Beğen
Tepkiler: swat ve uzunnet

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
sessiz dj arkadaşımız haklı bende kron marka bisiklet alma gafletinde bulundum yaklaşık 8 aydır furşla ilgili sorunum çözülemedi ne zaman servisine gitsem atlatıldım yedek parçayı bile getirmiyorlar kesinlikle kron almayın diyorum.

• Beğen
Tepkiler: uzunnet

tikkany

Üye
Tepki
5
Burda mesele anladığım kadarıyla Kronun yeterince müşterisine gereken ilgiyi göstermemesi...

Geçenlerde yine böyle bir mesaj okumuştum, Kronun gereken ilgiyi göstermediği ve bisikleti alana kadar herşeyin güzel olduğu vb ile ilgili. Forumu düzenli takip edenler okumuştur....

Bende Kron 1000 ve Sedona 711 arasında uzun zaman gittim geldim ve bu sebeplerden dolayı Krondan yeterince güven alamadım, dün eşimle beraber Sedona aldım...

Sorunu olan arkadaşlarımın inşallah kısa sürede sıkıntıları halledilir...

• Beğen

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Lastiğin fabrika hatası var diyorsunuz tam olarak ne durumu yanlış kullanımdan dolayı herhangi bir sorun yaşamış olabilirmisiniz ?

• Beğen

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
Arkadaşım, sen ilk önce bayimize neden ödeme yapmadığını anlatarak başlasaydın daha iyi olmaz mıydı? Bir ay boyunca ödemeni yapmadığını ve telefonlara cevap vermediğini de yazsaydınya...Kimse senin peşinden koşmak zorunda değil. Borcuna sadık olmayan biri için fazla iddialı bir giriş yapmışsın. Bu bir, ikincisi; bizim lastiklerimiz kevlar yanaklıdır, fabrika hatası olamaz çünkü bunlar dünyanın en kaliteli lastiklerini Kore'de üreten IRC nin ürünleridir. Senin semtindeki bisikletçi kevlar lastiği ilk defa görüyor olabilir, veya kullanıcı arkadaş camların çivilerin üzerinde gezmiş olabilir... Ordudaki bayimiz sana, "getir, bir bakalım, elimizde lastik var, değiştiririz" demiş, sen götürmemişsin... Ayrıca 12.06.2008 itibariyle adresine 1 çift IRC Advantage PRO gönderilmiş bulunuyor, sabredip konuyu bu raddeye getirmeseydin daha iyi olmaz mıydı? Kron ve Efor ile ilgili olumsuz tüm eleştirilere açığız, fakat bu başlıktakiler eleştiri olmaktan uzak...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Marka olarak Kron u kötüleyecek bir durum değildir donanımsal problemler...

kadro olarak ilk başta 2. el bir zeon aldım ve çatlak olduğunu bilmeden aldım
montajlamadan farkettik değiştirdiler
değişimle Xc4000 geldi onda da farklı bir yerde çatlak oluştu
ama benim hatam ama fabrikasyon ilginç bir yerden çatlak oluştu

Yine kadromu sıfırı ile değiştirdiler...

Kron sadece kadro markası bunu unutmayın
tüm donanımları üreten bir marka değil!

Teknik destek olarak ise sezonda herkesin işleri yoğun
Normal bir durum olduğunu düşünüyorum. Lastik problemine gelince alındığı anda yarık mıydı? size birşey olmaz mı denildi
yoksa siz kullanırken mi yarıldı
ben bu 2 sorunun cevabını bekliyorum sizden..

Eski bir kron kullanıcısı olarak Tekrar bisiklete başlayacak olsam tercih ederim Kron'u

Sevgilerimle

• Beğen

tikkany

Üye
Tepki
5
@sonmez

Bu söylediklerinizide ben anlamadım, Kron para almadan bisikletmi satıyor :)))

• Beğen

uzunnet

Üye
Tepki
5
bisiklet benim ben aldığım gün 400 ytl verdim on gün sonra geri kalnını ya karttan yada elden 2 veya 3 taksit yaparız demiştik iş yoğunluğundan eve gitmedim 15 gün bu arada evi armişlar. bana ulaşamamışlar. ben sonucta kacak birir değilim gresunda 3 4 tane iş yerim var konusu gecen para peşinde ödene bilir biz halk olarak taksitle almayı severiz. sonucta bir ayda hepsi peşin ödenmiştir. borcumuz yoktur.

@Ercan Bayram

burda yazılanları hepsi okumadım ben kron aldığım gün hem bayii hende kron yetkileri bildirdim hatta resminide cektim lastik fabrika hatası var diye binmek istemdim işi oluğundan yollamalrı rica ettim yollamaılar. ana bayii görüştüm siz ordudan lastiklariniz ala bilirsiniz dediler ordu bizi lastik gelmedi dedi. benim soru ne lastik ne para konusu ne de patlamas. ilgilenmeleri şaşıyorum krondan memnunum ama bayisin yaklaşımından memnun değilim

@sonmez

kardeş sana teşekktür ederim senin sorun paraysa paranı aldın ben lastikleri istersen her turlu nerde inceleniyrsa inceletim istersen sana geri iyade yapim bisikletide 1bir ikincisi ben sana paranın 100 ytl gönderdiğimde yaptığını burda yapmişsin be gelemediğim için orduya gelen arkadaşla sana 100 ytl yolladığımda demiş olduğun seneti var icra felan vercem aynısı burda yapmışsın sizden alış veriş yaptığım için üzgünün bu kdar da olmaz yaw lastik fabrika hatası değilmi bunu gercekten savunuyorsan arkasındaysan ben tüketici haklarına başvurum onlar incelesin veya başak bir yere nere musait görürsen başksının yazdığı bir yazıyla borc alacak meselesi burya yazmışsın inanamıyorum ticaret anlayışına haklısnız sizden alışveriş yaptığım icin ben haksızım

soner69

Üye
Tepki
38
sayın arkadaşım ;kronu aldığın ordu bayii kendi şahsım oluyo.bisikleti aldığınız ve internete attığınız günden beri lastikten şikayet ettiğinide biliyoruz. ama hala niçin getirmişyorsun bunu anlamış değiliz.hatta sizden özellikle getirmeni ve gerekirse elimizde mevcut parçalarda var istanbulu arama gerek yok dedik ve biz hala bekliyoruz. siz bunun içinmi kronu kötülüyonuz yoksa ödeme konusundaki çıkan problemden dolayımı yapıyonuz bunu anlamış değilimn ama ne olursa olsun sizin kronu kötülemek gibi bir şansınız yok.bu zaman kadar krondan hiç bir müşterim sorun yaşamadı ve yaşamayacaktır. eğer tenezzül edip bizi ( alpem bisiklet ordu)arayıp gelirseniz her müşterimiz gibi probleminiz elamanlarımız tarafından giderilecektir. bizler şahsi problemlerimizle işimizi birbirine karıştırmayız. eminim yaptığınız ve insanlara yanlış bilgilendirğiniz için duyurunuzu tekzip edersiniz.

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
arkadaşım sen kron'u kötüleyebilirsin ama sen türkiyede kime sorarsan sor kron kullanan herkes çok memnun bir sen kötülüyorsan eğer sorun sendedir. eğer sorun ödeme ise tek sende problem çıktı orduda kron alan herkes parasını gününde ve saatinde getirdi bu yüzden kronu kötüleme lüksün yok.

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
@uzunnet

evet bir ayda paranin tamami odendi am kefil olan arkadas tarafindan odendi ve kefil binlerce kez ozur diledi.bu konunu asil muhattabi benim bisikleti satanbayiyim.bisikletin lastiginde hata oldugu soylendi bende getirin degistirlim dedim sizde bana ben zaten michelin lastik almayi dusunuyorum burda bisikletcide var dedin bende sen bilirsin abi dedim ama lastigini degistirelim dedim.size ulsamadik ve 1ay sonra 400 ytl borcunuz varken bize kufur eder gibi 100 ytl yollayip yolladiginiz kisiyede lastik verilmesini solemssiniz.ben daha bisikletin parasini alamamisken nie lastigini degistireyim.sen kendini dusunuyosan bende kendimi dusunurum.bole bi sebebten kronu suclayamzsiniz .orduda yaklasik 30 kron kullanicisi var ve hepsini cok yakindan tanirim.garantiye girmeyn parcayi bile eforbisiklete actigimiz bir telefonla degistiryuoruz tanidigim herkes memnun.lutfen bole ufak konular icin koskoca bir firmayi kotulemeyelim.

sessiz_dj

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Sedona
sorular kuzenım tarafından cvplanmiştir para konusuna gelince ödediğini beyan etmiştir kendisi vede bisikletin faturasi filan elimize bile gecmedi orduya gelmemizi söylediniz bunu gerekli şekılde acıkladık iş yoğunluğundan dolayı bisikleti alındığı gun hatalı olduğuna dair resımler vardır burda bu size beyan edilmişti sizin dediğiniz bisikleti getirin demiştiniz bizde getiremedik sonuçta yakın bir yer değil burdan orduya getirmek araba ile gelmesi gerekio vede kuzenim haftanın 7 günü calişio eğer ki sızın sorunuzsa varsa bizimde vardir bu bizimde önemlidir...
Ayrıca bu olaydan dolayı bisikleti satmayı düşünüyor para konusunun buralara taşinmasi cok sacma vede sizinde dediğiniz gibi bir ay gibi kısa bır surede paranız elden alınmiştir...

uzunnet

Üye
Tepki
5
@aykut52

konu nerden nereye gecti odeyen arkdş akrabam olur. odemesi ben gelmediğim icin ona problem varmış hs kapaması soyledim. ben savunm yapmıyorum üzücü bir konu olmuş bu konu iki taraf icinde ticaretimiz bilgi lışverişi acılan bir form tşınmsı beni şahsen uzdu sizi de uzmuştur kron 1 aydn fazla bekledim ben kendimi düşünmedim bu arada kendimi düşünsen siz aynı gün paranın geri kalanını nasıl alırsınız ayrıca güvenilen biri olmasam bana kefil olan arkdaş size odeme nasıl yapar bilmiyorum.

@bisikletletçi52

ben kron dn memnunum sorun kron değilki arkdş tekerde sorun var bu hata kronnunda değil fabrika hatası üretim hatası ayrıca ben gelemediğim icin yollamanızı rica ettim. efor aradım cunku efor bana ordudan byiimden alın demişti. ayrıca gecen hfta ben efordan 2 lastik siparişi verdim parası 1 hafta once hs yatırıldı ben halen lastik bekliyorum belki yarın belki hftya gelir. kron ala bilmek icin 1 aydn fazla bekledim lastik icinde beklerim sorun değil krondan kesinlikle memnunum keske ticeretimizi burda yazmasaydık ticaret özeldir 2 kişi arasında

arkdşlar tum kron kullanıcılarından iyi pedallar dilerim. krondan mennum değilim gibi bir kelime kullanmadım. efordnda efor işlerin yoğunluğundan kaynaklan bilir. morelim o kadar bozuldu ki ilk defa bir ticaretim internette hemde severek aldığım bir bisiklet. iyi günler dilerim. konu kapanabilirmi ?

leeroy

Aktif Üye
Tepki
284
İsim
Ümit
Başlangıç
1971—72
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
konuyu açan kron sahibi değil.....krondan memnun değil?.....malın sahibi,malından memnun...lastiğinden değil.....

tuhaf bir durum......