Kron bisiklet kadro, maşa, model vb. konular hakkında

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
merhabalar arkadaşlar bende 2. el zeon aldım ve tamamı bitinceye kadar toplamayacağım diye söz verdim ve bitmek üzere az kaldı. aldığım 2. el kron çok temiz neredeyse çiziksiz arka sol alt bacak büküm noktası iç kısımdan çatlak çıktı. aldığım arkadaş ta toplamadığımı kullanmadığımı biliyor ve geri aldı kaçkar dan değişicek. hatta gitmiş benim kadro yenisini bekliyoruz şu an ve eğer zeon yoksa xc3000 gelecek bakalım şansımıza artık hangisi gelirse. lütfen alırken dikkat edin muntazam basit bir çizik gibi görünüyordu ben kurşun kalemle kazıdım öyle gördüm. Dikkat edin!

• Beğen
Tepkiler: Timur Keskin
Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Peki senin kadron 3 defa dipçiklenmiş ve ona göre de ağırlığı alt seviyelerde bir kadro değil mi? XC 3000 iki defa dipçiklenmiş ve çok büyük ihtimalle de senin şimdiki kadrondan (çatlak olandan yani) daha ağır bir kadro olacak. Yani iki ürün birbirinin tam anlamıyla eş değeri değil.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
şuan kadro satışı yasak ama
bisikleti parçalayıp satanlar
kron xc4000 i sele borusu furş takımı ile 270 euro ya satıyorlar
tmm 3 kez dipçiklenmiş ama aliminyum 6000 serisi

zeon ise sıfır satış zamanı 150 euro civarındaymış
3 kez dipçiklenmiş ve aliminyum 7000 serisi alaşım

fark çok aralarında... sanırım xc3000 gelir

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
erc1000 hayır kesinlikle xc 3000 gelse dahi kabul etmeyin.Bu fiyat farkı sizin sorununuz degil.>Size sizin kadronun aynısı yok ise bir üst modelini vermek zorundalar.Ki zaten xc 4000 üst model sayılmaz teknik özellik olarak aynı sadece geometrisi komple degistirildi.Eger kabul etmezlerse Tüketici haklarınızı ögrenin ve gerekli yerlere müracatınızı yapın derim...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
ya neden anlamak istemiyorsunuz anlamıyorum
birincisi Antalyadayım
ikincisi fatura fiş yok
üçüncüsü aldığım arkadaş hiç iki bir etmeden tmm değiştirmeye uğraşayım ne gelirse yollarım dedi

yani istanbulda olsam tmm uğraşayım ama nasıl yaparım ki?
tüketici haklarına başvurabilmek için elinizde fiş fatura olmalı yok ki...

esbike_gokay

Daimi Üye
Tepki
180
Sen işi kurtarmaya çalışıyorsun artık şansına ne denk gelirse işin görülsün yeter bence zaten okadar profesyonel binmiyeceksin bildiğim kadarıyla gelecek kadroda seni götürür bence.Faturan ve fişin olsaydı uğraşırdın ama artık idare edeceksin fikrim bu.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
gökay sende olmasan anlayan yok ya valla
saol kardeş

ben naparım da antalyadan istanbuldan alınan ürünü değiştiririmin derdindeyim
arkadaşlar da haklı kendine göre

fark var tmm ama yapabileceğim çok şey yok....

yinede yorumlar için teşekkürler...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
aklıma kurt düşürdünüz

merhabalar ben kaçkar bisiklete kron zeon kadromun çatlaması nedeni ile bıraktım...

arka çatalda iç kısımda çatlak olması sebebi ile gönderdim ve sizden birileri almış kaçkar bisikletten

serkan abi xc3000 gelir sanırım dedi

ama araştırmama göre xc3000 2 dipçikli

ama benim satın almış olduğum ve sorun çıkan yolladığım kron zeon 3 dipçikli

bunları dikkate alarak değiştirmenizi rica ediyorum

ERCAN BAYRAM

bakalım nasıl bir cvp gelecek...
(link)

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Selamlar....
Arkadaşım anlamak isteyip istememekle alakalı bir durum yok burada.BEn sadece senin su an magdur oldugun ve neler yapman gerktigini söylüyorum.Anlıyacagın yardım etmeye çalısıyorum.Ayrıca yukarıdaki yazmıs olduklarından ne aAntalyada olduguna dair bir bilgi var ne de kadroyu faturasız aldıgına dair bir cümle....

Sana kolay gelsin..

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
slm bisikletcanavari
mtbtr ye alıştık imzamda antalya yazar hep
kusura bakma

2 forum arası dolaşınca oluyor bu şekilde...

ben o mesajı attığım zaman kadrom kron satıcılarına geçmemişti
yani garantiden faydalanacakmıyım yoksa faydalanamayacakmıyım bilmiyordum

o yüzden fatura dan bahsetmedim...

EVET Sonunda olay çözüldü herkes bilsin istedim

bana msn yolu ile ulaştılar 1.5 ay sonunda kadron gelecek
xc1000-2000-3000 aynı
elimizde xc1000 var yollayalım mı denildi

bende istemem madem aynı xc3000 olsun dedim
ama malesef yokmuş ellerinde...

dedim ne yapacaz şimdi 100 euro fark verirsen xc4000 veririz dediler...
direk sektor bisiklete gitti para yani muhattap olduğum yerle bir alakası yok

model yenilendi ve 2006 oldu artık onlar da haklı
ne desem boş

uğraşsam bile olmayacak uzadıkça uzayacak
100 euroyu kabul ettim ve 17.5" kapkara xc4000 im geldi :D

süper bişi 1572 gram beni taşır mı taşımaz mı millet düşünedursun ben binerken bakakalsınlar :D

sonunda kadrom geldi bilginize................

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Güle güle kullanacaksın biliyorum ve çok da güzel bir bisikletin olacak üstündeki parçalar gayet güzel ve kaliteli kadrondanda korkun olmasınhiç bişecikler olmaz...

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

zeon 1580

Üye
Tepki
4
Bir süre önce bulduğum zeon kadroyu toplayıp binmeye başladım. Ancak düzensiz aralıklarla çatırtı duyuyorum. Bu nedir? Önce sele borusunun giriş kısmından geldiğini sanıp kelepçeyi sıktım biraz. Ama çare etmedi. Bir yardımınız olabilir mi? Kaderim mi, katlanayım mı?

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
markasız aluminyum kadro kullanıyorum, benzeri sorunlarım oldu.

sele borsundan olabilir.sele borusunun kadro içinde kalan kısmını gresleyip denedim, ses büyük ölçüde kesildi ancak sele borusu sürüş esnasında kısalmaya, yani sele seviyesi düşmeye başladı, zamanla yağ arınınca ses yeniden başladı ve selenin kontrolüm dışında seviye kaybı sorunu da kalmadı :)

bir diğer ihtimal de orta göbekten ses gelmesi.sesin tam olarak nereden kaynakladığını tesbit edebildiniz mi?

zeon 1580

Üye
Tepki
4
@twist_of_faith

İlgine teşekkür.

Aslında hayır, yerini tam tespit edemedim. Sele deyince aklıma geldi: İlk kez başıma gelen bir sorun daha var: Küçük viteste pedallarken (antrenman ya da ısınmaamacıyla) bacağımın ritmiyle hop hop hopluyorum. Sanki altımda yay var. Abartmıyorum. Daha önceki kadrolarda bunu görmedim. Şaşkınlıktan ve sinirden ne yapacağımı şaşırdım.

zeon 1580

Üye
Tepki
4
@twist_of_faith

Uygun. 350'lik boru tam sınır çizgisinde. Acaba daha uzun bir boru takıp biraz daha mı içeri pay versem?
Dostum anlatılır gibi değil. Bilmem başına geldi mi? Sabah işe giderken önce 1 km seri pedalda giderim her zaman. Orta aynada 4 falan. Ama kıçımın yay gibi hoplamasından yorulup ağıra geçmek zorunda kalıyorum. O zaman sorun yok.

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
çatırtı nasıl geliyor acaba ? pedal turuyla eşzamanlı mı yoksa boşta giderken veya bozuk zeminde mi oluyor ?

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
@zeon 1580
böyle selede zıpalamaya:) başladıysan o dişli için yeterinden biraz fazla hızlı çeviriyorsun demektir, ya çevirme hızını 5 kadar azalt yada bir üst dişliye geç artık demek sanırım bu işaret bir dene bakalım
öyle zıplayarak giden bisikletçilerden olma:)

zeon 1580

Üye
Tepki
4
@ahmet69

69, sen konuyu anlamadın galiba. Bazen hızlanman ama vites değiştirmemen gerekir. Ne ilk kadrom, ne ilk bisikletim.