Kozmik Taşlarla Yaşam Enerjinizi Artırın!

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Güney Mertkan tarafından paylaşıldı.

?

Taşınız varmı ? Almayı düşünüyormusunuz?

 1. Evet. Zaten bir taşım var.

  oy sayısı 1
  20,0%
 2. En yakın zamanda almayı düşünüyorum.

  oy sayısı 0
  0,0%
 3. Belki alabilirim.

  oy sayısı 0
  0,0%
 4. Hayır.Ben böyle şeylere inanmam.

  oy sayısı 4
  80,0%
 1. Güney Mertkan

  Güney Mertkan Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  111
  Beğeniler:
  92
  Şehir:
  İstanbul-Avcılar
  Seviye:
  Taşların Oluşumu

  Taşlar; güneş, güneşin harareti ile toprağın su ile karışması sonucu oluşan çamurun “taş”laşması ile oluşur. “Taşların rengi” de güneşin etkisi dışında bulunduğu yerin ve ortamın arzdaki konumuna göre, arz dışındaki yıldızların ve bilinen gezegenlerin ışığının etkisiyle renklenir. Tedavileri edici özelliği bulunan taşların önemlilerini şöyle sıralayabiliriz:

  Akik (agat), akuamarin, amazonit, amatist (mor yakut), andaluzit, apatit, aragonit, ay taşı, azurit, dioptaz, elmas, florit, granat, güneş taşı, hematit, inci, iyolit, jasper, kalsedon, kantaşı, kaplangözü, kehribar (amber), krizikol, krizopraz, kristal kuvars, dumanlı kuvars, kum taşı, labradorit, lapis lazuli, malakit, manyetit (mıknatıs), mercan, obsidyen, Oltu taşı, oniks, opal, pirit, safir, sedef, selenit, sitrin, sodalit, topaz, turkuaz, yakut, yeşim, zeberced, zirkon, zümrüt.

  Taşlar nasıl bir etkiyle terapi yapıyor?

  Kozmik Bilime göre rahatsızlıkların oluşum sebebi, enerji merkezi seviyesindeki bir enerjinin tıkanması ile izah edilir. Dolayısıyla her taşın bir enerji boyutu vardır ve insan vücudundaki enerji merkezleri bu taşların yaydığı minimize dalga boylarıyla korunur. Yani mesela tiroit bezlerinizde sorun varsa, buradaki hücrelerinizde bir enerji blokajı varsa, yüzüğünüzdeki turkuaz buraya uyarı yaparak enerji verir. Sonuçta da enerji akımı dolayısıyla canlanırsınız.

  Nasıl mı?

  Tepe Şakra: (1. Şakra)

  Kafatasının üst noktasında bulunan tepe (taç) şakrasının rengi mordur. Uyumsuz çalışması halinde, uyku bozuklukları, kararsızlık, olumsuzluk, neşesizlik, kötü hafıza, aşırı sinir ve sık sık baş ağrısına sebep olur. Ametist, florit, havlit, kalsit, kristal kuvars, kyanit, opal, pirit, rutil kuvars, sugulit ve topaz tepe (kök) şakranıza uyumlu taşlardır.


  Alın Şakrası: (2.Şakra- Üçüncü göz)

  İki kaşın ortasında bulunan alın şakrasının rengi laciverttir. Uyumsuz çalışması halinde mutsuzluk, bunalım, depresyon, aşırı ego, maddiyatçılık, kibir, ve disiplinsizliğe sebep olur. Lapis, ayolayt, ametist, aventurin, azurit, florit, kristal kuvars, krizokol, kunzit, kyanit, labradorit, opal, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, sugulit ve zümrüt alın şakranızla (üçüncü göz) uyumlu taşlardır.  Boğaz Şakrası: (3. Şakra)

  Boğazın ortasında bulunan boğaz şakrasının rengi, mavidir. Uyumsuz çalışması halinde, sıkılganlık, konuşamama, aşırı gereksiz konuşma, kendini bastırılmış hissetme ve kendini ifade edememe gibi durumlarla karşılaşılır. Topaz, akuamarin, amazonit, kalsit, kristal kuvars, krizokol, kyanit, labradorit, mercan, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, turkuaz ve turmalin boğaz şakrasıyla uyumlu taşlardır.  Kalp Şakrası: (4. Şakra)

  Kalp merkezli bölgede bulunan kalp şakrasının rengi yeşildir. Uyumsuz çalışması halinde, kırılganlık, alınganlık, karamsarlık, gerilim, iç sıkıntısı, her türlü bağımlılıklar, kendini küçümseme ve değer vermeme gibi durumlarla karşılaşılır. Akik, peridot, aventurin, aytaşı, florit, garnet, jasper, kalsit, kantaşı, kristal kuvars, krizokol, krizopras, kunzit, malakit, obsidyen, pembe kuvars, pirit, rodokrozit, rodonit, rutil kuvars, turmalin, unakit, yakut, yeşim ve zümrüt kalp şakrasıyla uyumlu taşlardır.  Mide Şakrası: (5. Şakra)

  Göbeğin iki parmak üstünde bulunan mide şakrasının rengi sarıdır. Uyumsuz çalışması halinde, yoğunlaşamama, konsantrasyon eksikliği, zihinsel dağınıklık, tatminsizlik, hazım sorunları, öfke, hayal kırıklığı hali ve huzursuzluğa sebep olur. Sitrin, aventurin, aytaşı, florit, jasper, kalsedon, kalsit, kaplangözü, kehribar, kristal kuvars, malakit, mercan, obsidyen, peridot, pirit, rutil kuvars, topaz, unakit, yeşim ve zümrüt mide şakrasıyla uyumlu taşlardır.  Hara Şakrası : (6. Şakra)

  Göbeğin alt kısmında bulunan hara şakrasının rengi turuncudur. Uyumsuz çalışması halinde, böbrek ağrıları, prostat, cinsel soğukluk, sorunlu regl, özgüven eksikliği, suçluluk duygusu, aşırı mükemmeliyetçi ve eleştirici olma durumlarıyla karşılaşılır. Akik, aytaşı, güneştaşı, jasper, kalsedon, kalsit, kaplangözü, kehribar, kristal kuvars, mercan, pirit, rutil kuvars ve sitrin 6. şakrayla uyumlu taşlardır.  Kök Şakra: (7. Şakra)

  Üreme organları bölgesinde bulunan kök şakrasının rengi kırmızıdır. Uyumsuz çalışması halinde egoistlik, dürüst olmama, sürekli endişe, her şeyin zor gelmesi, öfke, güvensizlik, zorlayıcı olma ve üstünlük taslama gibi durumlarla karşılaşılır. Garnet, akik, dumanlı kuvars, hematit, jasper, kalsit, kantaşı, kaplangözü, kristal kuvars, mercan, obsidyen, oniks, pirit, rutil kuvars, topaz, turmalin ve yakut kök şakrayla uyumlu taşlardır.


  Burçlar ve Taşları

  Koç: Kırmızı taşlar (Kozmik takılarımızda kırmızı taşlardan erkekler için garnet, kadınlar için akik kullanılmıştır)

  Boğa: Zümrüt (Kozmik takılarımızda zümrütle aynı guruptan erkekler için akik, kadınlar için peridot kullanılmıştır)

  İkizler: Firuze, zümrüt (Kozmik takılarımızda zümrüt ve firuze ile aynı guruptan erkekler için akik, kadınlar için peridot kullanılmıştır)

  [FONT="Arial Black"]Yengeç: Firuze (Kozmik takılarımızda firuzeyle aynı guruptan erkekler için akik, kadınlar için peridot kullanılmıştır)

  [FONT="Arial Black"]Aslan: Yakut (Kozmik takılarımızda yakutla aynı guruptan erkekler için garnet, kadınlar için akik kullanılmıştır)

  [FONT="Arial Black"]Başak: Zümrüt (Kozmik takılarımızda zümrütle aynı guruptan erkekler için akik, kadınlar için peridot kullanılmıştır)

  [FONT="Arial Black"]Terazi: Yakut (Kozmik takılarımızda yakutla aynı guruptan erkekler için garnet, kadınlar için akik kullanılmıştır)

  [FONT="Arial Black"]Akrep: Yeşil, mavi taşlar (Kozmik takılarımızda yeşil, mavi taşlardan topaz, akuamarin, akik ve peridot kullanılmıştır)

  [FONT="Arial Black"]Yay: Turkuaz, elmas (Kozmik takılarımızda turkuaz ve elmasla aynı guruptan erkekler için topaz, kadınlar için akuamarin kullanılmıştır)

  [FONT="Arial Black"]Oğlak: Akik, inci (Kozmik takılarımızda akik kullanılmıştır)

  [FONT="Arial Black"]Kova: Akik (Kozmik takılarımızda akik kullanılmıştır)

  [FONT="Arial Black"]Balık: Yakut (Kozmik takılarımızda yakutla aynı guruptan erkekler için garnet kadınlar için akik kullanılmıştır)


  [FONT="Fixedsys"]Bilginize: Yazı Prof.Dr.Ahmet Marankinin sitesinden alınmıştır.


  Yarın sitrin taşı alacağım arkadaşlar bir mücevherciden. Taşın enerjisi beni çok çekti. Taktığımda kalp atışım hızlandı heyecanlandım. Taş alırken sizin ilginizi en çok çekeni almanızı tavsiye ediyorum. Sizi kendisini almanız için sabırsızlaştıranı alın. Aldığınız yerede faydalarını sorun .[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
   
 2. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  7.281
  Beğeniler:
  9.882
  Seviye:
  Doğrudur veya yanlıştır bilemem, bir yorum yapmayacağım. Ancak!

  Şu kişiyi hiç mi hiç sevmiyorum. Ahmet Maranki gerçekten profesördür ama iktisat profesörüdür... Ama duyduğu her doktora böğründeki ağrıyı şikayet eden canım milletime böyle isimler muhtemelki kolay satış yapıyor tabi...
   
  tuncdemir bunu beğendi.
 3. #3
  Güney Mertkan

  Güney Mertkan Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  111
  Beğeniler:
  92
  Şehir:
  İstanbul-Avcılar
  Seviye:
  Prof. Dr. Ahmet MARANKİ

  Ahmet Maranki 1956 yılında İnebolu'da doğdu. Liseyi İstanbul'da bitiren yazar ilk önce Tütün Eksperleri Yüksek Okulu’nu bitirip 1976 yılında stajını tamamlayarak devlet görevine başladı. Sırasıyla 1981 yılında İstanbul Üniversitesi T. Endüstri Mühendisliği’ni, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Siyaset Bölümünde ‘master’ını, 1990 yılında aynı bölümün Sosyal Siyaset Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri alanında doktorasını tamamladı. 1991 yılında ABD'de mesleki alanda mahalli idareler, sosyal güvenlik sistemleri ve tarım alanında doktora üstü bilimsel çalışma ve araştırmalarda bulundu.

  1993 yılında SSCB'nin yıkılmasıyla Azerbaycan devletinin talebi üzerine, T.C. adına görev yaptığı ilgili birimin baş uzmanı olarak araştırmalar yapmak ve üniversitelerde ders vermek üzere görevlendirildi. T.C. adına Azerbaycan Birleşmiş Milletler Teşkilatı (BMT) U.N.D.P, UNV birimlerinin kalkınma programları çerçevesinde devlet ve özel üniversitelerinin planlı ekonomiden pazar ekonomisine geçişleriyle ilgili "Principles Marketing", International Economic Organization", "International Marketing", "Islam Economy Relation" ders programlarının hazırlanıp uygulanmasında "University Lecturer" unvanıyla "Specialist" olarak diplomatik statüde görev yapan yazar, Azerbaycan Millî Meclisi’nde danışmanlık yapmış olup, bu çalışmalarını "Türkiye Azerbaycan Haricî İktisâdî Alakaları" , "Agent Mukaveleleri" adlı kitaplarıyla yayınlamıştır.

  Ahmet Maranki yaptığı bu ve burada kaydedilmeyen çalışmalarıyla 1998 yılında Azerbaycan’da "Yılın En Başarılı Yabancı Bilim Adamı" seçilmiştir.

  BMT'nin Unesco ve Avrupa Birliği nezdinde kurularak faaliyet gösteren IPA-International Personel Academy'de görev yapan yazar; yaptığı bu ilmî çalışmalar, hazırlanan ders programları ve bunların uygulanması, yayınlanan kitaplar ile ilmi şura kararıyla "Univesity Lecturer" göreviyle "Economy" alanında profesör unvanı alarak ‘Ateste’ edilen tek T.C. vatandaşıdır.

  Kafkasya ve Azerbaycan’da kaldığı bu sürede yazar, SSCB'nin çağdaş dünyaca bilinmeyen yönleriyle ilgili stratejik ve kozmik araştırma merkezlerinde eğitimde bulunarak ekstrasens ve bioenerjist unvanını almıştır.

  Yazar eserlerinde de görüleceği gibi T.C.’deki devlet görevi sırasında meslekî çalışmaları yanında, 1987'de Ortadoğu'daki İran-Irak Savaşı sırasında Musul-Kerkük bölgesinde Türkmenlerle ve Suudi Arabistan’da İslam konferansıyla ilgili, 1990 yılında Balkanlarda ve Bulgaristan'daki Türklere uygulanan asimilasyon ve tehcirle ilgili, 1991 yılında ABD'de Müslüman-Kızılderililerle ilgili, 1993'ten günümüze kadar da Kafkaslardaki Türkler ve bilhassa Azerbaycan’la ilgili çeşitli kuruluşlarla işbirliği içinde görev yapmıştır. Bu çalışmalarını ulusal ve uluslararası yazılı ve görsel medyada 55 adet tebliğ, 10 adet ders ve sosyal muhtevalı kitap ve "strateji" adıyla yayınlanan makaleleriyle kamuyla paylaşmıştır.

  Pek çok bilimsel araştırmanın öncülüğünü yapan ve Rusya-Avusturya-Azerbaycan -Türkiye'nin bilim adamlarından oluşarak 1990 yılında kurulan "Bilim ve Buluş Adamları Derneği'nin genel sekreterliğini de yürüten yazar, halen Türkiye’nin AB'ye girme sürecinde AB stratejilerinin hazırlanmasıyla ilgili olarak Hollanda Amsterdam'da "Türkiye Hollanda Vakfı"nı ve bu kitabın konuların bilimsel olarak araştırmalarının yapıldığı "The Institute for Cross Cultural Health" adlı enstitünün başkanlığını yürütmektedir.

  BMT Asya-Pasifik ve Avrupa Başkanı Setsuka Yamazaki tarafından başka projelerde uzman olarak çalışmak üzere davet edilen yazar, Türkiye'de kalarak bu necip millete hizmeti ön planda tutmuştur.

  1969 yılından beri sporla yakından ilgilenen yazar, kara kemer, judo, tekvando, şhiatsu hocası olarak halen Güreş İhtisas Kulübü’nde Türk sporuna hizmet vermektedir.

  Dünyada ve Türkiye'de sosyal ve stratejik pek çok vakıf, dernek, düşünce kulüpleri vs. gibi NGO'larda (Sivil Toplum Kuruluşu) faaliyet gösteren yazar evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce, Arapça, Rusça, Azerice, Osmanlıca bilmektedir.

  5 ayrı sahada 54 adet yayınlanmış eseri bulunan Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin, bugüne kadar 86 baskı yapan “Kozmik Bilim ve Bilinçle Yaşam Enerjisi”, 19’ar baskı yapan “Profilaktik Masajla Mucizevi Tedaviler” ve “Noktalarla Mucizevi Tedaviler” adlı eserleriyle 500.000’den fazla satan “Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler” ve ilk baskısı 100.000 adet basılan “Kozmik Bilim Işığında Şifalı Yemekler” adlı eserleri mevcuttur.


  Okuduğu okullar ve yaptığı araştırmalar bu makalenin içerisinde bulunmakta.