Koyu/Açık Renk Bisikletlerin Avantaj/Dezavantajları

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
Arkadaşlar, koyu renk bir bisiklet alma taraftârıydım ancak birkaç defâ çizikleri ve tozları çok belli ettiğini dâir yorumlara denk geldim. Beyazdan da özellikle kaçınıyordum, hemen parlaklığı söner, leke gösterir vs. diye.

Bu konuda tecrübe ettiğiniz artılar ve eksiler nelerdir?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisikletim beyaz ve gayet memnunum. Çamur izi daha çok sırıtıyor sadece tek sorun bu.

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
@dcmavideniz

Temizliği yapıldığı taktirde ilk günki gibi beyaz kalabiliyor mu? Açık renklerin çizikleri pek belli etmediği doğru mu?

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
En azından beyazlar güneş çekmiyor o yüzden siyah bisikletlere karşı bir avantajı var.

• Beğen
Tepkiler: Veysel A.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çizikleri pek göstermediği doğru, eğer güzelce temizlersen parlaklığını korursun.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Benim bisikletim beyaz. Daha once koyu renk bisiklet de kullandim. Cok bir fark yok.
Bisikletin gosterisli olmasi ve kirlerden kolay arinmasi, tamamen kullanilan boyanin kalitesi ve uygulanan teknigin dogru olmasi ile orantilidir.

@Veysel A.
Cizikler her sekilde belli olur. Ben ufak tefek cizikleri bisiklet beyaz oldugu icin daksil veya beyaz oje ile kapatiyorum. Belli olmuyor.
Beyaz bisikletin tek dezavantaji bakim veya tamir yaparken kadroya elinden siyah yag lekesi bulasmasi. Onu da benzinle kolayca halledebilirsin. Bu arada boyasi kaliteliyse beyaz bisiklet benzinle sildiginde piril piril parliyor.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bencede çok bir fark yok benim bisikletim siyah ve gri karışımı çizikler baya belli oluyor yalnız

Saturn

Aktif Üye
Tepki
90
Ben trafikte dikkat çekmek için açık renk bisiklet aldım, memnunum. Arkadaşın dediği gibi çamurlar belli oluyor.

• Beğen
Tepki
2
İsim
burak yıldırım
daha önce beyaz kullandım şimdi kırmızı/siyah bence hiçbir fark yok sadece denilen gibi çamur onun dışında ne kadar iyi baktığın önemli bisiklete ..

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
kıyafetlerinizle uyum sağlayacak bir renk olması da ekstra önemli... bakınız saykılçik olmak konusu :D

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
@Mert S.
Ne tür bir handikapa sahip?

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@Veysel A.
Yağ ve kir resmen içine işliyor öyle silmeyle falan da çok zor geçiyor, hatta silik bir şekilde iz bıraktığını da söyleyebilirim. Mecbur balata spreyiyle falan temizlemek gerekiyor bu da çok zahmetli demek.. (Carraro Crx 900 2014) Onun dışında ilk alırken çok güzel göründüğünü de atlamayalım :) Benim gibi fazla titiz değilsen dert değil zaten sürekli kirli :D Ama eğer tertemiz dursun göz kamaştırsın dersen kesinlikle kaçınmalısın

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Al gitsin. Aldıktan sonra çok takılmıyosun çiziğine falan :D

• Beğen