Kötü Haber

F

Ferhat Fırat

Misafir
Resimdeki bisikleti yeğenim için toplayıp Cumartesi günü hediye etmiştim. Bugün apartmanın beşinci katında, kapının önünden, kilidini keserek çalmışlar. Bisikletinde değilim aslında da çocuk çok üzüldü ona yanıyorum.
Btwin marka olan.
jMw5Jh7.jpg

Scudo

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
çok geçmiş olsun mutlaka gören bilen olmuştur.
yalnız eklediğiniz resim görünmüyor.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Geçmis olsun umarım bulursunuz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok geçmiş olsun.
Çalındığı yer (ilçe, semt) neresidir. Ve bisiklete ait belirgin bi özelliği varmıdır? (kadrosunda çizik, aktarmasında yamukluk fln gibi) Gören duyanların tanıyabileceği bir özellik mesela.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
amcaya bak be. Helal olsun :D Böyle amca herkese lazım.

İnşallah bulunur ama o bisikleti parçalayıp satmış olabilirler. Çalındığı yer neresidir.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
çok geçmiş olsun. Artık yatak odamıza sokmamız gerekecek bisikletleri hale bak ya...
Nereye koyacağımızı şaştık

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet çok çalınan bir alet malesef, geçmiş olsun :( Merak etmeyin, Allah size daha iyisini almanın fırsatını verecektir :harika: Benim 3 tane amcam var daha bir tanesinin bırakın bisiklet almayı, ciklet vermişliği yok :komik:

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kilide baktım da kilit çok inceymiş. Hafif kalın olsaydı belki bir nebze işe yarardı. Belli ki birisi sizi izlemiş ya da apartmandan birisi çalmış. Geçmiş olsun...

F

Ferhat Fırat

Misafir
Merhaba;

Bisiklet bulundu. Akşam bölgeyi araştırırken tesadüfen görüldü. Adam bisikletçiymiş. Bunu bana tamire bıraktılar buna masraf ettim 50 lira. 50 liramı verin alın demiş. Ne masrafı ettin diye sormuşlar, akortlarını yaptım, iç lastiklerini değiştim demiş. (iki gün önce toplanan bisiklete)
Muhtemelen bisikleti 50 liraya aldı. Üst mahallelerden birinden çalındığını düşünmedi yakalanınca da böyle kıvırdı.
Bakmışlar hır çıkacak vermişler 50 lirasını almışlar bisikleti.
Ne insanlar var. Haram yemek ne kadar kolaylaşmış. Bırakın karakolu, polisi yargıyı, bunun hesabının sorulacağı bir gün yok mu? Ogün hiç gelmeyecek mi?
Yazık ki ne yazık...

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
polis çağırmadınız mı? bisikletçi çalanları tanıyordur büyük ihtimalle. bu şerefsizler bisikleti satacağı kişiyi mekanı bulmadan çalmazlar.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Mahmud Efendi Hz. birgün Üsküdar'da sohbette, kanunen hırsızlığın cezasının el kesme olması gerektiğini söylediğinde cemaatten bir kişi ayağa kalkar ve "bu zamanda böyle şey olurmu, ne gaddar insansınız!" Der ve bir hışımla dışarı çıkar. Çıktığında arabasının yerinde olmadığını, çalındığını görür. Tekrar içeri girer ve "hoca efendi, bu hırsızların elini değil kafasını kesmek lazım kafasını!" Der. Mahmud Efendi; "yahu ne gaddar adamsın, Mevla elini kesin diyor, sen kafasını"
Gerçek, yaşanmış bir olaydır.
Velhasıl, ilahi kanunlar iptal edilirse, kargaşa bitmez, sıkıntı bitmez. Niye hırsızlık var, niye kapkaç var, niye terör var vs vs... Sonra adliye yap dur, hapishane yap dur, hakim savcı avukat yetiştir dur...

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
selamlar hem geçmiş olsun hem de gözünüz aydın

@Ferhat Fırat istersen polise haber ver güvenlik kayıtlarından çıkar hırsız ve ortakları yani bisikletçi doğru adam olsa velev ki kendisine tamir için bisikleti bıraktılar müşterisinin bisikletini verir mi her gelen kişiye

yani adam kendini kurtarayım derken kendisini ele vermiş

F

Ferhat Fırat

Misafir
Polise gittiğinizde bir sonuç çıkmıyor maalesef. Dediğim gibi bisikletçi muhtemelen 50 liraya aldı onu. Yakalanınca kıvırdı. 50 lirasını verip almışlar bisikleti. Yapacak birşey yok. Bisikleti çalanında, çalıntı bisikleti alanında hesap vereceği birgün mutlaka gelecek.Acelemiz yok bekleriz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@M.Yalınkılıç
ilahi kanunlara ihtiyacımız yok.

vicdanlı ve dürüst insanlara ihtiyacımız var.

Tepki
2
İsim
Ercan Altmis
Bisiklet
Salcano
Gözünüz aydın hocam sevindsim sizin adınıza. Polisede gitseymissiniz bir umut çıkardı hırsızlar.

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cumali55
Tartışmak için söylemiyorum, kendi bakış açımı ifade etmek istedim. Vicdanlı ve dürüst insanları oluşturmak için de ilahi kanunlara ihtiyaç var. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@alifurkan390
ilahi kanunlar malesef vicdanlı ve dürüst insanlar oluşturmaya yetmiyor.

hatta çoğu zaman vicdansız ve namussuz insanlar tarafından bir kalkan olarak kullanılıyor.