Korkunç bi olay Herkes ders alsın ....

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bu yazı gerçekten yaşanmış bi olaymış banada maille geldi bilen arkadaşlarımız olabilir ama genede yazayım dedim

Korkunç bir olay

:Bu olay Kayseri'nin Bünyan ilçesi'nde yasanmış.Olay Alfred Hitchcock'un meşhur korku filmlerini bile çok gerilerde bırakacak kadar tüyler ürpertici.
Gece bindiğiniz otomobilde direksiyonda kimse yoksa ne yapardınız?
Kendisi Bünyan'li olmayan, politikayla uğraşmış ve halen Kayseri'de yaşayan işadamı, Bünyan sınırında, Kayseri Malatya kara yolu üzerinde, bir benzin istasyonuna girer.Lokantaya oturur ve orada kalabalık toplulukla birlikte bir ufak rakı ister.Yakın mesafesindeki Bünyan'a gitmek için,lokantadan çıkar.Ancak dışarısı hem zifiri karanlık hem de korkunç bir kar-tipi fırtınası başlamıştır.Benzin istasyonuna yaklaşık 300 metre mesafedeki,Bünyan'a dönüş yolu kenarına varır.Oradan geçen bir arabaya binip,Bünyan'a ulaşma derdindedir.Fırtına daha da şiddetlenir.Adam bir-kaç adım ötesini bile görememektedir.Gelip-geçen bir araba da yoktur. Nihayet karanlıklar içerisinde,hayalet gibi yavas yavas yaklaşan bir arabanın iki farını fark eder.Arabanın, tam önünde yavaşlamasıyla birlikte hemen arka kapıyı açar ve arabaya biner.Kapıyı kapatır, araba yeniden hareket eder. İçeridekilere merhaba demek ister.Ama o da ne? Araba da kimse olmadığı gibi, direksiyonda da kimse yok. Birden paniğe kapılır.Korkuyla, hemen arabadan atlayıp, oradan koşarak uzaklaşmak ister ama hem araba hızlanmış, hem de korku ile dizleri bağlanmış,hareket edemez hale gelmiştir.Araba keskin bir viraja dogru yaklaşır.Adam dua etmeye baslar.Tüm günahları için tövbe eder. Arabayı durdurması için Allah’ a yalvarır.Tam bu esnada, pencereden bir el uzanır ve direksiyonu kıvırarak,sert virajdan arabanın doğru yola dönmesini sağlar. Her tehlikeli dönemece yaklaştıkça, Allah'a yalvarış ve yakarışı artar ve her seferinde de bir el dışarıdan uzanıp, direksiyonu çevirir.Sonunda kendisini biraz toparlar, ayaklarını kımıldatır. "Ya Allah koru beni..." deyip, kapıyı açmasıyla birlikte, kendisini arabadan dışarı fırlatır. Bir kaç takla attıktan sonra, şarampolde kendisine gelir.Defalarca üç Kulhuvalla - bir Elham okuyarak, Bünyan'a yürüyerek ulaşır ve bir kahvehaneye girer.Üstü başı ıslak ve şok haldedir.Kendisini tanıyanlar hemen sobanın başına alırlar. Eline bir çay verirler. Bir müddet sonra kendisine gelip, sesi titreyerek, başına gelen korkunç olayı anlatır. Olayı dinleyenler inanmak istemeseler de, anlatan kişinin aklı başında ve toplumsal sorumluluk taşıyan bir pozisyonda olduğunu bildiklerinden, herkeste derin bir sessizlik oluşur.Yaklaşık yarım saat sonra, aynı kahvehaneye Köyün abdal Kişilerinden iki kişi girer.Bir masaya oturur ve iki bardak çay söylerler. Bu arada, gelenlerden birisi, diğerine şunları söyler :
-Hasan baksana, şu sobanın başında oturan geri zekalı, bizim araba yolda kalınca, biz arabayı iterken, arabaya binip-inen kişi değil mi?

demekki karda yolda kaldığımız zaman her arabaya binmeyecez gerizekalı konumuna düşmemek için :D

Scudo

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
@M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU

hahah :D ben ilk gördüğümde yaw açmiim dedim ama babam aç komik bişi dedi :D:D:D bende okudum ve koptum :D

dodo

Forum Bağımlısı
Tepki
242
önceden okumuştum ve çok beğenmiştim...sağol:D

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Hikaye güzel ama bir hata var:

"Korkuyla, hemen arabadan atlayıp, oradan koşarak uzaklaşmak ister ama hem araba hızlanmış, hem de korku ile dizleri bağlanmış,hareket edemez hale gelmiştir."

2 kişinin ittiği araba en fazla ne kadar hızlanabilir ki :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gerçekten Çok Komik :D

Teşekkürler
+https://www.bisikletforum.com/images/buttons_mns/reputation.gif

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@baymineral

Yokuş aşağı bile olsa ne kadar hızlanacak ? 20 km hızla gitse itenler karda ne kadar hızlı koşacaklar. 20 km hızla giden bir arabadan da gayet rahat atlanabilir. Belki o korkuyla arabadaki şahıs, hızlı gittiğini düşünmüş olabilir. Başka mantıklı açıklaması yok. :)

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
ulen abdullah ciddi ciddi okuttun geyik çıktı tööbee tööbeee :D

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Abi olay sır kapısı gibi programlardakine benziyo zannettim.Aşağıdakini okuyunca :D:D:D anladım :):):)

@Abdullah Hakkı

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

mdemir782

Aktif Üye
Tepki
72
harbi ya ciddi bisey gibi ama cok mutis eleman rezil olmus herkeze cok komikti saol

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar cevap yazan herkeşlere teşekkür ediyorum :D yaw zaten zımbırtı bişey milleti güldürmek için yazlımış bunda ayrıntı aramaya gerek yok :D:D:D

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@Abdullah Hakkı

Ben biraz detaycıyımdır. Herşeyin altında birşey ararım :D Hikaye güzel, okuyunca hoşuma gitti gerçekten.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah Hakkı