korku filmi sevenler buraya

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Nedret Günaydın tarafından paylaşıldı.

 1. Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  No Man's Land: The Rise of Reeker: Bir kumarhane soygununa karışan üç kaçak benzin almak üzere mola verdiklerinde, kahvaltı yapmak için duran hiç ummadıkları kişilerle karşılaşırlar. Silâhlar ateşlenir ve benzin istasyonu bir anda alev alıp patlar. Civardaki herkes yok olmuştur, sadece altı kişi hayattadır. Şerif, polis olan oğlu, iki suçlu, bir bayan doktor ve genç garson kız: İyi, kötü ve kurnaz...


  [​IMG]
   
  Hakan Yazman ve fatih_brs bunu beğendi.
 2. gns_snm

  gns_snm Yeni Üye

  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  14
  Şehir:
  ankara
  Seviye:
  The Shining


  Colorado'nun dağlarında kurulu olan Overlook Oteli'nin kış bakıcısı olarak göreve başlayan Jack Torrance (Jack Nicholson), ailesiyle birlikte otele yerleşiyor. Kış bastırdığında otelden dışarı çıkamayacak hale gelen Torrance'ların küçük oğlu Danny (Danny Lloyd), otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlıyor. Medyum yetenekleri olan Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görüyor. Jack, Mr.Grady adlı bir ruhla tanıştığında işler daha da karışıyor. Çünkü Mr.Grady otelin eski bakıcısı ve karısıyla iki kızını öldüren kişidir.

  Yönetmen:Stanley Kubrick

  Senaryo :Stanley Kubrick, Stephen King (Kitap)

  Oyuncular:

  Aktör Rol
  Jack Nicholson Jack Torrance
  Shelley Duvall Winnifred "Wendy" Torrance
  Danny Lloyd Danny Torrance
  Scatman Crothers Richard "Dick" Hallorann
  Barry Nelson Stuart Ullman
  Philip Stone Delbert Grady
  Joe Turkel Barmen Lloyd
  Tony Burton Larry Durkin
  Anne Jackson Doktor
  Lisa & Louise Burns Grady İkizleri

  [​IMG]
   
  mustafakoray ve Hakan Yazman bunu beğendi.
 3. diciotto

  diciotto Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  64
  Beğeniler:
  26
  Şehir:
  ..
  Seviye:
  Rec: Ölüm Çığlığı
  imdb puanı :7.8/10
  Yapım :2007, İspanya
  Tür :Gerilim / Korku
  Yönetmen :Jaume Balagueró, Paco Plaza
  Senaryo :Jaume Balagueró, Luis Berdejo
  Oyuncular :
  Carlos Lasarte, Pablo Rosso, Manuela Velasco, Javier Botet, Manuel Bronchud, Ferran Terraza, Jorge Serrano, María Teresa Ortega, Vicente Gil, Claudia Font, Martha Carbonell, Maria Lanau, Chen Min Kao, Akemi Goto, Ana Velásquez, Daniel Trinh
  Yapımcı :Julio Fernandez
  Görüntü Yönetmeni :pablo Rosso
  Müzik :Oriol Tarragó
  Dağıtım :Tiglon
  Süre :
  1 saat, 25 dk.

  Genç bir TV muhabiri olan Angela ile haber kameramanı Pablo, itfaiyecileri konu edinen bir program hazırlamaktadırlar. Oldukça sıkıcı geçen program bir telefonun gelmesiyle hareketlilik kazanır. Yaşlı bir kadının geçirdiği ev kazası ile ilgili gelen bu ihbar üzerine Angela ve Pablo itfaiyecilerin peşine takılır. Kadının evine varan ekip, evin içinden korkunç çığlıklar duyarlar. Bundan sonrası hafızalardan çıkmayacak bir kabustur.
   
 4. Hakan Yazman

  Hakan Yazman Onursal Üye

  Kayıt:
  31 Ekim 2004
  Mesajlar:
  4.046
  Beğeniler:
  5.754
  Şehir:
  Alanya/İstanbul
  Seviye:
  Hakikaten çok sağlam filmdi, ortamın karlar içinde aylarca dış dünyadan kopmuş olması Jack Nickholson un yavaş yavaş keçileri kaçırması, yüzünde müthiş sırıtma ve elinde baltayla kapıya girişmesi hale zihnimden silinmedi :D Stephan ustanın lafı geçmişken bir diğer filmi olan Misery' i Salems Lot ve Green Mile ı da hatırlatmadan geçmeyelim elbette
   
 5. Serdar Emre ACAR

  Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Kasım 2008
  Mesajlar:
  763
  Beğeniler:
  384
  Şehir:
  âksaray
  Seviye:
  Ceheneme bir adın kala yani the descent gerçekten süper bir korku filmi.
   
 6. #6
  Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  Doğmamış

  Casey Beldon (Odette Yustman) kendisini çocukken terk eden annesinden nefret etmektedir. Ancak açıklanamaz birtakım olaylar meydana gelmeye başlayıp rüyasında bir hayalet görmeye başlayınca, annesinin onu neden terk ettiğini anlamaya başlar. Sonunda hayaletin uyanık saatlerine de egemen olması üzerine çareyi ruhsal olaylar danışmanı Sendak'a (Gary Oldman) başvurmakta bulur.

  Sendak'ın yardımını alan Casey, ailesi üzerindeki lanetin kökeninin Nazi Almanya'sına kadar uzandığını ve kendisine musallat olanın bir hayalet değil, tuhaf bir yaratık olduğunu keşfeder. Herkesin ve her şeyin içine girebilme yeteneğine sahip olan, dünya dışı bir boyuttan gelen bu yaratık, bedenleri ele geçirdikçe daha da güçlenmektedir. Lanetin ortadan kalkması için tek şans, dünyamızın ötesinde henüz doğmamış birisi tarafından açılmış olan bir giriş kapısını kapatmaktır.


  [​IMG]
   
 7. #7
  Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  İz
  Scar
  Ovid isimli küçük Kolorado kasabasında yaşayan cenaze levazımatçısı Ernie Bishop’ın hikayesi hiçbir zaman hafızalardan silinemeyecektir. Kasaba halkı onaltı sene önce yaşanan vahşet dolu bu efsaneden hiçbir zaman kurtulamayacaktır.
  Kasabanın cenaze levazımatçısı Ernie Bishop kaçırdığı gençleri morgun bodrum katında ölülerin muhafaza edildiği çekmecelerde saklayarak, akla hayale gelmeyen işkencelerde bulunur. İşkence ile bu masum gençlerin vücutlarında açtığı yaraları kurbanlarına küçük bir ayna kullanarak gösteren caninin kasaba halkının ruhunda açtığı yaralar ise asla kapanmaz. Bishop’un kurbanlarından biri olan Joan Burrows, Bishop’u öldürerek morgtan kaçmayı başarır. Artık O kasabanın kahramanıdır.
  Bu yaşananlardan sonra Joan kasabayı ve yaşananları geride bırakarak Denver’a yerleşir ve başarılı bir gayrimenkul danışmanı olarak hayatına devam eder… Onaltı yıl sonra yeğeni Olympia’nın mezuniyeti için kasabaya geri dönen Joan ile birlikte Bishop efsanesi de tekrar canlanır. Özellikle Olympia’nın arkadaşları teker teker yok olmakta ve cani geride tüyler ürpertici ipuçları bırakmaktadır. Joan önceleri Bishop’un geri döndüğünü düşünerek aklını kaçırma noktasına gelir. Ancak Olympia’da ortadan kaybolunca, Joan tüm bunları geride bırakarak tek başına katilin peşine düşer. Ancak gelişen olaylar, rastlantılar ve ipuçları Joan’u zanlı olarak göstermektedir.


  [​IMG]